bugün

kötü futbolunu çirkeflikle süsleyen, galatasaray'a yakismayan futbolcudur.
servetin yokluğunu aratmamış gereksiz futbolcu.*
12 nisan 2009 gs- fb maçında girdiği her pozisyonda verilen kararlara itiraz etmiş kartı haketmesine rağmen oyundan atılmamış futbolcudur. * *
12 nisan 2009 galatasaray fenerbahçe maçındaki olay adamlardan sadece bir tanesidir. gerilimi yüksek sahnelerde de figüran olan tek galatasaray'lı futbolcudur. carlos, emre, lugano üçlüsünü yalnız bırakmamıştır bu konuda. şahsi fikrimdir ki kulüp ile ilişiği kesilsindir. sabri'nin galatasaray sevgisinden şüphem yoktur... ancak "ayı yavrusunu severken öldürürmüş" dedikleri böyle bir şey olsa gerektir.
hırslı olmayı tamamen yanlış anlamış kişi.

hırslı olabilirsin hatta o hırsına yenik düşüp sert fauller de yapabilirsin. yeri gelir hakeme de itiraz edersin. ama bu hırsından kaynaklanır bilinçsizce, istem dışı yapılır. ama sen gayet isteyerek her pozisyonda itiraz ediyorsun, önüne kim geliyorsa küfür ediyorsun, terbiyesizlik yapıyorsun.

olumlu bir pas veremezken, tehlike yaratacak bir orta yapamazken, kademeye giremezken nasıl oluyor da her maç sonrasında seni konuşuyoruz sabri otur ve bunu bir düşün. bırak bizi, bırak galatasaray'ı kendin için düşün.
maç içindeki burun sümkürmesi ve mimikleriyle, maymundan gelmediğimiz kesin, ama maymuna doğru gidiyoruz dedirtiren gs'li heycanlı çocuk.
galatasaray'da yetisti ya iste ondan bu cektigi cile. alayina isyan, olumune sabri. bir sabri bile cikaramamis adamlar konusuyor iste, cikarin altyapinizdan sabri'nin tirnagi olacak adam sonra elestirin rahatla su adami, eger yoksa, daha ne duruyorsun kufur et .
her sahaya çıktığında galatasaray seyircisinin nefretini kazanan adamdır. hani oynasa, bilsek ki iş yapacak neyse... ne top oynarsın, ne efendilik edersin ne bu yahu? amigoluk, kavgacılık, tribünlere oynamak desen hepsi bu adamda! yöneticiler nasıl tutuyor bu adamı kulüpte anlaşılacak iş değil...

para ederken acilen satılması gereken adamdır. yok satılamayacaksa gönderilsin, ne bileyim, görünmesin ortalıkta artık!
neyine güvendiğini merak ettiğim futbol oyuncusu.

süper yeteneği var desek yok. kendisinden daha iyi futbol oynayan ağaçlar var. büyük bir futbol zekası var desek kargalar gülerler, yılların tecrübesi, isim desek o da olmadı.

neyine güvenerek bu hareketleri yapıyor?

Karşı takım oyuncusunun boğazına sarılmak?

bahanesi var mı ki bunun.

her şeyden önce, "sabri yanlış yaptı ama onda şöyle şöyle özellikler var" diye bir argümanımız bile yok.

Galatasaray türkiye'nin en köklü spor kluplerinden biri değil mi canlar?

Bu adam burada ne yapıyor?
gheorghe hagi kavga ederdi, bilirdik ki onun vereceği tek bir milimetrik pas bütün maçın seyrini değiştirirdi.

bülent korkmaz kavga ederdi, ama onun defansta durması bile tüm galatasaray takımına güven verirdi, çıkan koluyla bile defanstan top savan bir cengaverdi o. büyük kaptandı o.

peki bu adamların yanında sen kimsin sabri kardeşim? burada sınırsız taşak malzemesi yapıldığından bile bu adamı "insandır" diyerek savundum ben, ama dünkü maçta beni bile resmen iğrendirdi, tiksindirdi. yahu ortada bir bok olmayan pozisyonlarda bile akli dengesi bozuk tipler gibi atlayıp, zıplayıp hakeme yaptığın o hareketler nedir? maç boyu futbol oynadığın yok, tutup rakibin boğazını sıkmak nedir? yahu futbolcuğunu geçtim, nasıl bir adamdır bu? 2003'teki o 2-2'lik bursaspor maçına lanet olsun, orada 83. dakikada beraberliği sağlamasaydın şu anda darıca gençlerbirliği formasıyla seyrediyorduk seni.

dünkü maçla beraber florya metin oktay tesislerine 1 km dahi yaklaştırılmaması gerektiğini gözümüze sokmuştur, bugüne değin kendi takımımdan bu kadar tiksinç hal ve hareketler içerisinde olan başka bir futbolcu da görmedim. ayrıca dünkü maçta kırmızı emre ile beraber direkt kırmızı kart görmesi gereken 2 futbolcudan biriydi. sen profesyonel olacaksın başımıza, kendini kontrol edemedikten sonra bizden ne farkın kalır ki? teknik olarak bakarsak zaten halı sahaların yıldız futbolcularından sadece kondisyon fazlan var. yüreğin var, has galatasaray'lısın, bunlar tamam da camiaya yakışır adam olacaksın eğer öyleyse. yani daha yazacağın tonla şey var da parmağım acıyor, bitiriyorum. şöyle bitiriyorum; (bkz: yazıklar olsun)
tribünlere oynamaktan taraftara yalakalık yapmaktan başka işi olmamış olmayan futbolcudur..emrenin boğazına sarılarak taraftarın kahramanı olacaktı aklı sıra çirkefin allahıdır luganonun yaptığı doğrumu değil ama adam en azından futbolcu be..
popçudur.

(bkz: bir baba hindi)
galatasaray' dan gitmesi gereken, her boka itiraz eden tanımlanamayan bir varlık.

uğur uçar' ın tırnağı olamaz bence.
guiza gibi nasıl oluyorsa milli takımda klup takımından daha iyi performans gösteren topçu.
bir galatasaraylı olarak utandıgımdır.
bu kadar eleştirilmeyi hak etmeyen futbolcudur. ulan dur! eksiyi verme hemen. önce dinle?

kimdir bu adam? galatasarayın alt yapısından yetişme bir futbolcu. yaşı da artık o kadar da küçük değil. bu adam maçta ne yapıyor? hiçbirşey. tüm ayağına gelen toplar ya rakipte ya da autta. şut çekmeyi bilmiyor. sert vuruyor ama o kadar şutu ben de çeksem mutlaka bir tanesi gol olur. çok da çirkef. ahlaksız. kısaca bu adam galatasarayda oynamayı hak etmiyor.

peki, bu adamın düzeleceğine inanan var mı? bu adamın zamanla daha akıllı oynayacağına inanan var mı? tabii ki yok. bu adamın kalitesi bu. istekli olabilir ama bu yeterli değildir. galatasaray halı saha maçları yapmıyor.

o zaman tek suçlu bu adamı ilk 11'e koyan teknik direktör, ve buna ses çıkarmayan yönetimdir. sabrinin kumaşı belli çünkü. satmana ya da kovmana da gerek yok. kadroda dursun, 5-10 maçta bir 80.dakkadan sonra alırsın oyuna. ama sen bu futbolcumsu adama sabırla forma veriyorsan, o zaman suç sende!
bir galatasaraylı olarak futbolculuğundan şüphe duyduğum adamdır. koşar sert topa vurur ama o kadar. (bu adama bir de milli formayı veriyorlar ya, pes)
tantuni servis elemanı olabilir,
ama futbolcu asla.
vucut calimina yeni bir boyut getiren kucuk eniste.

http://www.youtube.com/watch?v=BB9a_Zp3Knc&feature=related
yahu ugur ucar icin yazilanlari okudum, acaba ben baska bir ugur'u mu seyrettim dedim. tamam batista, ugur'u sakatladiginda ben de uzuldum, yazik dedim ama sanki bir efsane bitti gibi bir romantizme de kapilmadim, sanirsin ki; 10'un vedasi yasandi, sanirsin ki bir maradona kokainden dolayi futbol hayatina nokta koymak zorunda kaldi. gonullerin aslani sabri'ye yapilanlari asla tasvip etmiyorum, yok saci soyle imis sanki prekazinin sac modeli superdi, sanki hagi'nin civciv modeli contessa hairstyling odulunu aldi, umit davala ile ronaldo'nun 2002 dunya kupasi sac modelleri desen ortada efsane sac stilleri di mi canim kardesim. siz ki futbol'un kitabini yazmis kisiler, siz ki cm'nin ulemalari tabi ki bu adamin sacindan tut futboluna kadar elestireceksiniz sonuc olarak. sabri o sik gibi diye elestirdiginiz sac modeli ile sizin anca ruyanizda gorebileceginiz sinem kobal uzerinde anatomi calismalari yapti, da vinci'nin sifresini cozdu. o boktan dedigin futbolu ile 4 degisik teknik direktorle banko oynadi, yahu yemin ediyorum ya koy mehmet topuz'u koy(oyle yorumlar geliyor surekli ozel mesajdan); ki kendisi bek oynayabilen bir insan degil anlatamiyorum bunu; sonra gor, sabri mi yi oynuyor galatasaray'da, mehmet topuz mu? ya da lamborghini magduru gokhan gonul mu? neyse ugur donsun oynamaya, kim ilk 11'de basliyor gorecegiz bunu gercek galatasarayli sabri sarioglu mu? tek uzuntum galatasaray taraftarinin ugur'dan asiri bir beklenti icinde olmasi bosu bosuna sakatliktan yeni cikan adama stress yuklenecek..
kendini artık geliştirmesi gereken futbolcu.

(bkz: #4791942)
profosyonellikten zerre haberi olmayan bir futbolcu. eğer galatasaray dan gönderilirse yabancı bir klüpte oynayabileceğini sanmıyorum. italyanlar geçen sene istiyor falan diye bir haber çıkmıştı ama bu sene izledilerse bu adamı transfer edeceklerini hiç sanmıyorum. kimse canlı bombayı takımda oynatmak istemez. yeteneğine gelince tek bildiği şut çekmek ve orta yapmaktır. gole dönük oynamaz. gole dönük oynamayan futbolcular dünya futbolunda tercih edilmez. yaptığı ortalar isabetsiz olduğundan herhangi bir ingiliz klübünede gidemez.
(bkz: alnında saç olan tek futbolcu)
(bkz: hepsini yapıyorum da alnımdan saç çıkartamıyorum)
6 mayıs 2009 chelsea barcelona maçı'ndan daniel alves kılığında barcelona'nın sağ kanadında oynuyordu, yemin ederim.