bugün

istanbuldaymış süsü verilen izmit havalimanıdır. *
varana kadar canimi cikaran kucuk, sessiz, daha cok ucuz biletlerin kesildigi havaalani. (bkz: fakirligin gozu kor olsun)
atatürk havaalanından çok daha az hava trafiğine sahip olup, havada yarım saat iniş için tur atılmayan, uçağın kalkışında pist başında 25 dakika uçak sırası beklenmeyen, iett nin her uçak seferine koyduğu servislerle ulaşımı çok rahat olan , içi de ferah aynı zamanda konforlu olan havaalanıdır.
çok güzel ve kullanışlı olmasına rağmen bazı saçmalıklarıda barındıran havaalanıdır. bu havaalanından hizmet veren thy nın gidiş için ayrı bir binası bulunmaktadır. pegasus, atlasjet gibi havayolları aynı binayı kullanırken thy ile gitmek isterseniz başka bir binaya geçmek zorundasınızdır. ve iki bina arasında bir bağlantı bulunmamaktadır. tekar bütün güvenlik kontrollerine girip diğer binaya geçersiniz.
alışması zor olan havalimanı. ulaşım sorunu dışında iyidir.
tuvaletlerinden sıcak su akan havaalanı. gayet güzel,hatta o kadar uzak olmadığını düşündüğüm istanbulun 2.büyük havaalanı.
geçen gün anketörlerin neden sıklıkla kullanılmadığı yönünde araştırma yaptığı, ulaşımının zorluğu fark edilemeyen istanbul'un 2.havalimanı
yüzde bilmem kaçı(baya bi çoğu idi) bilmem kaç yıllığına(o da epey vardı 10-15 yıl gibi) ecnebi ellere kiraya verilendir.(tam bilmiyorum kime, o zaman niye yazıyorum?fikriniz olsun fena mı )
Son zamanlarda sabah saatlerinde çok yoğun güvenlik kontrolleri, bununla gelen uzun kuyruklarla dikkatimi çeken, yeni terminal inşasıyla garip bir düzenlemeye sahip havalimanı.
içerik bulunamadı.
sunexpress ve türk hava yollarına ait uçuşlar iç hat binasından pegasus ve tüm dış hat seferlerin( sunexpress ve türk hava yolları dış hatlar( türk hava yollarının gerçi hac seferleri oluyor genelde) dış hat binasından yapılmaktadır.
geliş salonu tam dış hat binası çıkış kapısındadır. bir çok kişi denemektedir fakat dış hat geliş kapısından içeri girilmez.
"ebesinin şeysi" tabelasından sola dönünce ulaşılan havaalanıdır. yine de anadolu yakasında oturanlar için hayırlara vesile olmuştur.
(bkz: sabiha gökçen uluslararası havalimanı)

(bkz: aramaya iman etmek)

(bkz: aramaya tapmak)

(bkz: aramak için çıldırmak)
atatürk havalimanının dış hatlarının %60'nın taşınacağı söylenen havalimanı. istanbul parka çok yakındır.
bodrumdan havaalanına gelmenin yol açıksa takriben bi 45-50 dakika, lakin havaalanından eve gelmenin 2.5 saat sürdüğüne şahit olunan enteresan bir havaalanıdır.
an itibariyle tam 14 dakikada arabami otaparka cekip, 60 tl yi bi guzel bana giydiren havaalanidir. sinirimden adama kufretmemek icin zor tuttum kendimi. arabami aradigimami yanim, cekicinin pesinden kosmama mi .... g.tunuzde patlar insallah.
31 ekim 2009 tarihinde yeni terminali törenle açılacak olan, şu günlerde hummalı bir şekilde çalışmaların devam ettiği havalimanı.
yeni terminalin açılmasıyla beraber işkence merkezi olmaktan çıkıp istanbulun gözdesi olması beklenen havalimanı.

25 milyon yolcu kapasitesine ulaşması beklenmektedir ki, büyümeye elverişli lokasyonu nedeniylede ilerleyen yıllarda atatürk havalimanına alternatif olmaya başlaması kaçınılmazdır.

iata kodu: saw

icao kodu: ltfj dir.
istanbul'un arka kapısı. işini bilene tabi.
yeni terminalin açılmasıyla beraber hem yolcu hem de çalışanları açısından işkence merkezinin hası olmuş havaalanıdır. * * *
otoparkına 27 saat araç bırakmanın bedeli 36 tl olan havalimanı. yeşilköy havalimanı da sanırım bu şekilde ücret alıyor ama bir fark yaratıp daha uygun fiyatlara araç bırakılsa avrupa yakasından da yolcu talebi artar.
bu arada antalya'ya 47 tl ücret ödeyerek uçmuştum.
şiddetli bir yağmurda kapalı alandan otoparka giderken ıslanmamak için slalom yapmayı gerektiren mimari hatası dışında şirin bir havalimanıdır.
ulasim konusu cok kolaylikla cözülebilecekken cözülmeyen, bundan dolayi da bir havalaninin basina gelen en kötü sey olan, ulasilamamazlik belasina kurban gitmek üzere olan havaalani.

iett bundan sorumludur. iki isi yapilmasi lazim.

-)en yakindaki tren istasyonu pendik tren istasyonudur. oraya otobüs seferi konulmasi lazim. ve seferlerin ucak seferleriyle uyumlandirilmasi lazim- ki otobüs bos gidip bos gelmesin diye. yolcunun sehirlerarasi otobüslerle ilintilendirilmesi lazim. gece saat 3:30´da iniyor germanwings sabiha gökcen´e...beni o saatte oradan alip sehirlerarasi otobüslerle bir sekilde ilintilendirmeleri lazim. yoksa sap gibi orada öyle izmir´e falan gitceksen- senin ordan taaaa hareme varman-yani..büyük macera.

havaalani yapip da bunu düsünmemek olsa olsa gerizekaliliktir. hem de kocaman ucaklar hepsi hepsinde 200 kisi var. cok azi icin istanbul son durak, cogunluk istanbul´u atlama tahtasi olarak kullaniyor. böyle bir durum varken, o kadar para yatirip havaalani yapmissin madem, yolcuyu havaalaniyla diger ulasim imkanlari arasinda baglantilandirman lazim. biz avrupa´dan geliyoruz, taksimetre kaca acilir bilmiyoruz, mecburen taksi tutuyoruz, sonradan ögreniyoruz ki, adamlar bizi inanilmaz sekillerde kaziklamislar. turist de öyle- gecen bana birisi- bundan dolayi türkiye´de taksiler ne kadar pahaliymis yaw, diye konusmustu- ben de ona seni cok kötü kaziklamislar-demedim- adam türkiye´ye bir daha gitsin diye.

yolcuyu taksicinin kucagina atmaman lazim.

ister özellestirsinler ister ne yaparlarsa yapsinlar, havaalaniyla sehrin mutlaka güzel bir sekilde baglantilandirilmasi lazim. özellestirsen de o olmadan havaalanini isleten sirket, batar valla.

olaylarin geri planini düsünmeden havaalani yapan arkadaslara, ya da yaptiktan sonra isin devamini getirmeyenlere ben nacizane buradan bir "nanik" cekmek istiyorum. beni kaziklayan taksiciye de selam gönderiyorum- onu bir daha görsem hatirlarim- kötü yapicam o herifi.
kktc'den türk hava yolları uçağının inmediği havalimanıdır. bu sebepten dolayı pegasus'a muhtaç eder bizi.
konuyla ilgili yazi.
(#6688993)