bugün

sabah işe gitmeden önce kahvaltı yapmıyorsanız eğer, kahve içmeniz normaldir.
hele ki yalnız yaşıyorsanız efendim.

saat, 07:00 kalkış,
saat, 07:20 kahve zamanı,
saat, 07:40 evden çıkış.

bu zaman dilimi içerisinde yapılan en güzel şeydir.
öyleyse o kişi benimdir efendim.
cay sevmeyen kisinin alternatif olarak kahveyi tercih etmesidir. avrupa ozentisi diye laf sokularak elestirilmesine de gerek yoktur.
yalnızdır.
çay içen insan yalnız değildir. mükellef bir kahvaltı sofrası vardır. hayata neşeyle bakar. rahatına düşkündür, dünya sikinde değildir.

kahve içen insanın bir fincan kahvesi vardır yalnızca. kahvaltı yapmaz. acelesi vardır. yapılacak işleri vardır ha onun da başkaları sikinde değildir.
tercihi kutu bardaktir. starbuckstan gormustur, oysaki iki eliyle kupadan icse daha naif bir goruntusu olur.
simdi cogunluk kallavi bir organ yemeye baslasa ben de mi yemeliyim diyebilecek adamdir. tadini seviyordur icer... avrupai bir havasi yoktur.
bünyesine bol kafein banyosu yaptirip ayilmak istiyordur..
sabahı hoş kılar. tavsiyem sabah sabah kahve içmektense bir bardak süt içerisine bir tatlı kaşığı kahve+şeker konmasıdır.
karadenizli olduğum halde çaydan nefret ettiğim için sabah akşam kahve ile mutlu oluyorum. kahve önemli arkadaşlar kahvesiz hayat düşünemiyorum.
gece uyuyamadığı için uykusunu bir nebze olsun açmaya çalışan kişidir.
Çay yerine kahve içen enteldir. Kahveyi kahve olduğu için değil çay gibi sıradan bir şeyi içmemek için içiyordur. Kınıyoruz.
elittir elit.
ingilizdir.
kafein bağımlısı olma ihtimali yüksek kişidir yada akşamdan kalma olan kişinin ayılmak için kullandığı yöntemdir.
kendini avrupai zannedendir.bizler sabahları mis gibi çayımızı demler afiyetle içeriz. hele de 42 nolu tirebolu çayı olursa. o zaman değmeyin keyfimize...
kişi programlama yapacaktır. ayık olması gerekmektedir.
japondur.
hele bir de sütsüzse ağız tadı sağlamdır.
çay dediğin akşam hep beraber hoş muhabbetle içilir bence. kahve dediğin güne başlarken, yalnızken içilir.
eğer türk kahvesini her sabah aç karna midesine gark ediyorsa mide kanaması veya ülserler yakındır.
granül, yani nescafe tarzı suda eriyen kahvelerden içiyorsa gastrit kapıda demektir.
ama kahvesini demleyip, filtreleyip mis gibi kahvenin hasıyla güne başlayan insana zarar gelmez.
ha o insandan zarar da gelmez.
Nescafe bağımlısı bir insan olarak her sabah yaptığım eylem. Şekersiz+ sütsüz+ koyu.
Ne içtiğimi de mi sana soracağım lan insanlığa katkısı olmayan yaratık dediğimdir.
Mide kanseri tehdidi ile karşı karşıya kalabilir.
benimdir. çay demlemeye zaman bulamadığım için yolumun üstündeki bakery'den coffee to go alıp yoluma devam ediyorum. fakat hafta sonları kahvaltıda çay olmazsa olmazımdır.
KENDiMDiR.
şaşılacak bir şey yok. uyanmanın başka yolu da.
ayrıca kafein sonuçta. alışkanlık yapıyor.