bugün

çoğu kişinin o saatte fosur fosur uyuduğu için zaten duymadığı ezandır. neyin derdindesiniz?
Müzezzin güzel sesliyse, uyanabiliyorsan, mükemmel keyif verir.
bana huzur veren ezan. hatta ateist bir arkadaşım bile itiraf etmişti ben de dinlemeyi seviyorum diye.
ama bazen sabah ezanı okunurken kendimi çok sorguluyorum zamanımı nasıl geçirdiğim konusunda, ürperiyorum. diğer ezan vakitlerinde böyle değil. sabah ezanının farklı bir havası var.
şu an şehrimde okunan..
"namaz uykudan daha hayırlıdır." cümlesini bünyesinde barındıran ezandır. hakkı verilerek okunursa dinleyen insanı kendine hayran bırakır sabah sabah.
an itibariyle istanbul'da okunandır.
(bkz: namaz sözlükten hayırlıdır)
an itibariyle kütahyada okunmustur ve insanın içine tarifi imkânsız bi huzur vermektedir.
huzurla kârışık bir korku salar insanın içine.
ezan mı bunun sebebi, yoksa işlediğimiz günahların mı azabı? bilemiyorum, ama ürküyorum evet.
bütün kainatın dinlediği ulvi ses. Sadece gaflette olan biz insanlar mahrumuz ondan.
uykuya hazırlanma zamanından 15 dakika öncesi, uyarı sesidir.
ikinci öğretimler için yatağa anonsu gibidir. insana huzur verdiği gerçeği değişemez.
daha bursada okunmadı, Samsun da okunduğu na göre yakındır burada da okunması.
güzeldir her daim.
insanın içine huzurla beraber yapıp yapmamamız gerekenleri aklımıza getirir.
An itibari ile istanbul da okunmakta.
Makamı itibariyle yavaş okunan ve içleri tarifsiz bir huzurla dolduran ezandır.
Abdest alıp namaz kılalım.
Huzur verendir. Evet.
Uyuma vaktidir, ikinci ogretimler icin.
okunduktan sonra uyuyamadigim ezandir.
bugünkü ayrı bi güzeldi..
romantiklik barındırmayan uğultu. sabahın köründe sonuna kadar açmışsın sesi, e doğal olarak bi bok anlaşılmıyor. dine, imana o kadar bütçe ayırmış dövlet baba, düzgün bi ses sistemi alın bari.

ye kürküm ye?
Ev arkadaşımı korkudan ağlatandır. Benim iÇin oldum olası huzur.
Küçükken beni korkutup annemin yanına kaçıran bir ezandır.
'korkma ben yanındayım' sözünü duymuş gibi hissettiren ezan.
Huzurun nirvanasıdır.