bugün

word challenge, who has the biggest brain, pet society, geo challenge, bowling buddies ve minigolf party'den sonra facebook üzerinden oynanan bir playfish oyunu daha. işe küçük bir dükkanla başlıyorsunuz ve gelen müşterilerin siparişlerini yetiştirmeye çalışıyorsunuz. kazandığınız paralarla ilerlemeye çalışıyorsunuz. para hiçbir zaman yetmeyecektir, öncelikle bu gerçeği bilerek başlamalısınız. oynayan/oynamayan arkadaşlarınız arasından istediğinizi seçip işe alıyorsunuz ve ona bir görev atıyorsunuz. bir yemek kitabınız ve o yemek kitabının içinde 3 ana başlıkta*** yemekleriniz var; malzemeleri elde ettikçe (ki level atlamanıza, arkadaşlarınızla malzeme takası yapmanıza veya fahiş fiyata satın almanıza bağlıdır.) yemekleri öğrenebiliyor ya da zaten bildiğiniz bir yemekte daha da ustalaşabiliyorsunuz. mekan düzenlemesi ise tamamen sizin parayı kullanma durumunuza ve zevkinize kalmış. zevkli ve öylece akıp giden bir oyun. tabiî henüz çok yeni olmasının verdiği bir takım eksiklerin olduğunu da belirtmek gerek. kısacası, bir müddet denenebilir bir vakit öldürgeci.
bir muzun fiyatının beş bin coins olmasıyla beni benden alan oyun. yav dükkanın günlük kazancı bin coins zaten.
oynamadan bebe oyunu hehe diye güldüren, süper oyun.
playfish'in en yeni oyunu bu da tıpkı diğer oyunları gibi amaçsızdır ve tıpkı diğer oyunları gibi insanı bağlamaktadır.
Bağımlısı olduğum başka bir playfish oyunu oyunu eğlenceli kılan uyuz olduğum arkadaşlarımı temizlikçi , garson falan yapabiliyorum * yoksa başka yönden pek amacı yoktur.
(bkz: Lokanta işletiyorsun işte)
birbirinden ilginç ve uçuk insanların mekanınıza gelip yok servis gecikti,aman tuvaletleri çok pis gibi ıvır zıvır her şeye bahane bulup hiçbir şeyi beğenmemesi ile size sinir krizleri geçirtecek klasik bir playfish oyunu.kafasında peynirle gelen adam var ya,ben daha ne diyeyim,bir de benim yemeklerimi beğenmiyor,allah sen bilirsin.
ne kadar uğraşsam da bir türlü herkesi memnun edemediğim oyundur.kapının önünde de karaborsacıdan bozma bir manav var ki sorma,bir tane limon alacaktık be topu topu,o nasıl bir fiyattır.yok bu restorant işletme işi bana göre değilmiş a dostlar,farmville'den kalktık geldik gurbete ama organik hayatın tadı başkaymış.
son güncellemelerle artık level sınırı 27 olmayan, kendi çiftliğinize sahip olduğunuz ve yeni yemeklerin menüye eklendiği hoş bir oyun. Tarlanızda dokuz ekim yapabildiğiniz alan mevcut. 2000'e tohum alıyor ve ekiyorsunuz. 48 saat sonra rastgele olarak size yiyecek veriyor. en fazla dokuz saatlik su verebiliyorsunuz. suyu bitince büyümesi duruyor ama çürümüyor. suladığınız an tekrar büyümeye devam ediyor.
bağımlılık yapan bir playfish oyunu daha. siz oyunda yokken restoran işlemeye devam ediyor, para kazanıyorsunuz, personellerinizi enerjileri düşüyor fakat level atlamak için gerekli puanı alamıyorsunuz. sadece oyunun penceresi açıkken level atlamak için gerekli puanı kazanıyorsunuz. ayrıca leveller arasındaki puan farkı dudak uçuklatan cinsten.
dün pokerde varımı yoğumu * kaybedince içinde bulunduğum depresif halden kurtulmak için başladığım oyun. oyun vaktinde oynadığım the hospital adlı oyunla mantık olarak benzerlik göstermekte. şimdilik yemekler 2 dolardan satılıyor ama benim işçime verdiğim bir elmanın fiyatı 110 dolar. ayrıca aile gelsin otursun diye her masaya 2 3 sandalye atmam da elimde patladı adeta. müşteriler ise tam şerefsiz. boş masa varken gidip dolu masaya oturanlardan bıktım. ayrıca:
(bkz: komi aranıyor)
her zaman açık olması gerekip bizim boş boş ekrana bakmamızı isteyen amaçsız bir facebook oyunu.
açık bırakıldığı zaman rating artışını etkileyen, açık bırakılmadığı zaman ise elemanların motivasyonunu, yorgunluğunu, para kazanımını açıkmışçasına devam ettiren oyun. ayrıca artık boş tabakları üzerine tıklayarak toplayabilme özelliği, bahçeye tohum ekme özelliği gibi uygulamalar eklenmiş ve oyun daha kolaylaştırılmıştır.
son yeniliklerden sonra restoranınızda ayı görebileceğiniz facebook oyunudur.
aynı zamanda ilk arkadaş restaurantı ziyaretine bedava malzeme veren oyun, food quiz ile ve restaurantın sağ üstündeki tarladan da ürün elde edilebiliyor.
son olarak antik mısır eşyaları eklenmiştir. hiçbirisini işime yaramayacağı için kullanmadım o ayrı.
elemanlarin 3 saatlik omru olmasi ve ne yemek yaparsan yap sadece $2 vermeleri sinir bozsada bagimlilik yapan oyun.
bildiğiniz döner kebap'ı da eklemişlerdir buna...
artık arkadaşlarınıza yiyecek yollayabildiğiniz, oyun kapalı iken de para kazanabildiğiniz ve her hafta yenilenen eşya teması ile gelen eşyalara para yettirebildiğiniz eğlenceli facebook oyunu.
dün itibariyle kapanmış oyun. tam da 1 yıl sonra tekrar başlamıştım oynamaya.