bugün

bazen acının, bazen mutluluğun, bazen yalnızlığın, bazen merakın, bazen korkunun, bazen yalnızlığın ama içenine bağlı olmaksızın çok zaman samimiyetin tadıdır.
bir şey vaat etmez o tat ama olduğun halden başka bir yere pencere açmayı da ihmal etmez.
rehberlik eder iyiye ve kötüye ama işaret etmez.
anlatır ederiyle gideriyle hayatı ya da tüm bunlar rakının tadı damağında kalmış bir müptezelin hayalidir.
Tadını ve kafasını Merak ettiğim tek içkidir rakı.
Sakızlı olana uzo denir.
rakı tadı dışında adabı olan da bir içkidir.
rakı kültürü için buyurun ;

https://vimeo.com/164100469
Çeşitleri arasında farklar olan tattır.
Genel manada hafif genzi yakar.
Rakıyı yudumladıktan sonra ağzınızdaki o tadı değiştirmek için su içmek yerine herhangi bir mezeden bi lokma almanız hem ağız tadınız hem de mideniz için daha iyidir. Rakıyı fazla suyla içmek midenizi bulandırır.
Hatta en makbulü bir duble rakıya bir küp buz atıp demlendikten sonra yani buz içinde eridikten sonra 1 veya 2 yudumda içip bitirmenizdir.

Türk kültüründe vazgeçilemeyen tatlardandır. Ne zaman aile meclisi toplansa, ne zaman önemli bir düğün bayram kutlama olsa mutlaka rakı içilir.
Aslında abartılacak bir içki değildir. Sadece meze ile içilebilen alkoldür.

Bira, votka, şarap gibi yalın içilemiyor, hatta yanında yemekle bile içilemiyor.

En azından benim için öyle. Senede 1-2 defa içmek yeterli oluyor şahsen.
Tekirdağ gold ise mükemmeldir.

Yeni rakı ispirto gibi. Nasıl içiyorlar anlamıyorum..
gecenin sonunda ruhuna yapışan tatdır. zor be sözlük hem de her şey.
kolonya gibi. hayır hiç kolonya içmedim ama içsem aynı tadı alırım diyorum.
anasonlu kolonya.
Rezene çayıyla kolonya karışımı bir tat.
hiç içmedim ama renginden bi boka benzediği yok gibi geliyor.
Muhabbet gibidir. Damankta yer edeni vardir bir de tahammul edemediginiz. iste butun tadlari barindirir o guzel beyazlik.