bugün

(bkz: çilingir sofrası)
(bkz: çirkin kadın yoktur az vokta vardır)

kalite farkı buradan çıkar meydana..
rakı'nın hava da, kara da dağıtacağı çekişmedir.
ama tadı kokusu kafası her bir şeyi de daha güzeldir ithal nataşalardan.
votka genelde kızlı ortam içkisidir. çarptığı zaman ateşlendirir. rakı ise daha samimi ortam içkisidir. erkek kız farketmez ama sadece arkadaşlarla içilir.
Votka mutlu eder, Rakı rezil eder
votka sıcak tutar , rakı serin.
votka içip dans etmek yada sevişmek içindir. rakı oturup demlenmek içindir.
rakı vodkayı açık ara geride bırakır.
Vodka seçimini yapanın aşağılanacağı bir kıyastır.
ayıptır güzel kardeşim böyle versus olur mu?

rakının yanına bile yazılamaz vodka.
Rakı içmek bir tür ritüeldir. Emek ister. Üşengecim. Mezesiyle neyin uğraşamam. Direk vodka. Bi limon bi de buz yeter. Oh mis, kısa yoldan sarhoşluk.
vodkanın kazandığı bir versus olacaktır.

ayrıca votka değil vodkadır.
Rakı ortamında votka, votka ortamında rakı içemeyeceğiniz için kazananı olmayan versustur.
Ayrıca patates veya yer elmasından yapılan alkollü içeceğin türkçe adı da votkadır.
rakı her türlü siker atar.
(bkz: raki var dediler geldik)
şahsi kanaatim votka çünkü mutluluk ve keyif veriyor, zevklendiriyor. fakat rakı içtiğimde votkanın aksine depresif, buhranlı, pişman, bunalmış bir şekilde aklıma sayısız şekilde düşünceler akın ediyor ve sarhoş olup olmadığımı da anlayamıyorum çünkü zihnim hep açık oluyo. ancak yaş üzüm rakısı ise votkadan bile hızlı bir şekilde öyle sarhoş ediyor ki parkta 4 saat sızıp, eve gidip, tekrar sızıp, sabah üstümden kamyon geçmişçesine.
rakı: 40'lı yaslara gelmiş, görmüş geçirmiş, orta halli, sağlam muhabbetli, her türlü fırlamalığı yapan, mahallenin çocuklarının sevgilisi ismail abidir.

vodka: işi gücü kankasıyla karı kız konusmak olan, gerizekalı zengin züppesi.
votkadan vanilya tentürü yapılıyor onu biliyorum aam bazı ciltler vailyaya hassas. bence vanilya süt içinde kaynatılıp falan içilmeli, yenmeli. tentürünü yaptım çok yoğun ama kokmadı buram buram ve alerji yapabiliyor.

rakı ise içinde anason gibi maddeler var ve daha saf tentür olmaz.

rakı içince anason kokuyor insan, babam eve geldiğinde bilirdim.

birde rakı için içtiğinde ayağa kalktığında senin başını söndürmez, ne kadar içmen gerektiğini bilin derler. votka için mi bilmem ama viski içtikten sonra kalkınca başın döner, çok içtiğini o zaman anlarsın derler. ben bunu içindeki anasona bağlıyorum rakının. sanırım anoson tiksindirici oluyor o da alkolün sarhoş etme oranı ile örtüşüyor etkisi. bilmiyorum artık.

votka diyince akla ruslar geliyor. bu arada rakı aslan sütü değil ben gerçekciyim de bu yüzden aslan sütü denmesi hoşuma gitmiyor.

rakının beyaz olması milli içkimiz ayranla renklerini örtüştürüyor, bir ironi. ayranda içeriz, rakıda içersek içeriz, birada içersek içeriz ama ülkemizi satmayız maşallah sözüde var ve katılıyorum tabiki eğer içersem alkol.
biram masamda ya rakım nerede?
ipimle kusagim sikimle tasagim

seklindeki baslangic...

ne bu a.q?
(bkz: zıkkım)
kış ayları soğuk olduğu için votka iyi gider ama senenin geneline bakarsan rakının alacağı versus.
"soru ekini ayrı yazmayı bilmiyorsan ikisini de sok göte" tarzı bir cevap verilesi soru.
türkçe ve sözlük formatının bacaklarını omuza alan soru. ışığı göreni üye yaparsan bu olur.
kafa güzel olunca insan soru ekini unutuyor sanırım.