bugün

ilgilendigi hemen hemen her işi bastan savma bir sekilde yapan ve sirf hizli oldugu için takdir toplayan türk insanidir.
üzerine gizli kamera monte edilmiş ve aidsli hayat kadını numarası yapan show tv muhabiriyle:

muhabir: -ama bende aids var...

pratik türk insanı: -bişey olmaz bi lahmacun ye geçer...

şeklinde diyaloğa giren yurdum insanıdır. sevilesidir, öpülesidir...
almanya da "alman usulu" ve "turk usulu" is yapma kavramlarinin cikmasina neden olan kisa yollu insanlar.
tuvaletlerde peçete yerine kese kağıdı kullanan yurdum insanıdır.
tuvalette del figaro olarak sadece pratik turk insani degil pratik romanya insani da kese kagidi kullandigi icin bu ozelligin tek muhatabi olmayan pratik insanlardir turk insanisilari.
otobanda hızı sabitlemek için gaza tuğla koyan yurdum insanıdır.
(bkz: cruise control)
sallanan masanın altına kağıt sıkıştıran bir yudum insan.
efenim bunun erkek olanlari pisuvarda isi bittiginde aletcigi sallamak yerine butun vucudu sallar ki izlenilesidir,gulesidir,kaybedilmemesi gereken bi ozelliktir*
çişine çok güvenir. bir tarihte buz tutmuş araba kilidini çişi ile çözmüş vatandaşımızı
görmüşlüğüm vardır. dağ başındaki avusturyalılar çok şaşırmışlardı.
sozluk formatını okumak yerine, silik kısmındaki silinme sebeplerinden olayı kapan insan. *
evinde beslediği öküzü altıncı kata asla merdivenlerden çıkarmaz : asansöre yükler.
arızalanan arabayı tamir ederken otobana dikkat tabelası yerine ortadan kesilmiş karpuz koyan dahidir.
herhangi bir sebepten çalışmama eylemine kalkışan elektrikli aletlere yumrukla çalış komutu gönderen, çoğu zaman başarılı olan insan.
şahin k.'nın ta kendisdir işini yapar bitirir.