bugün

görsel
Aptal insanların örnek aldığı süper kahraman.
bir zamanlar badem bıyıklı nazar değmiş kimse.

http://caps.ekime.net/gal...ligi-Badem-biyikli-hali./
ölmeden evvel ton ton dedelere benzemişti. ölünce kendisine şiir yazmıştım.

polat alemdar öldi mü
ıssız acun kaldı mu
ödlek öçin aldı mu
emdi yürek yırtılur!
ve Tanrı polat'ı ölememekle lanetledi...
küçükken ölümsüzlük iksirini yudumlarken kazana düşmüş. ondan böyle *
Panpa şifreyi banada soylesene.
bug' a girip öldürülemeyen bir mob olmuştur.
öldü dediler, yıllar sonra heyecanla televizyona koştum. sonuç; yine hüsran, yine başımız önümüzde televizyonu terkettik. hayır arkadaş ölmeyeceksen ölme tamamda, insanlara neden umut veriyorsun.
''sana gelmediğim gün öldüğüm gündür gülüm'' sözünü söyleyen yalancı.
wolverine, kaptan america, james bond, john rambo, terminatör ve benzeri karakterleri düşününce aslında gayet mantıklı sebeplerle ve gerekçelerle hayatta kalmayı başaran, en azından bunu sonuna kadar deneyen türk kahramanının adıdır. "bence yaşamasının bir mahsuru yok ama" diye başlayan cümlelere özne olması ise ayrıca bir başarı hikayesidir. time dergisine kapak olacağı gün beklenmektedir.
40 canlı, uçabilen, iman gücüyle sıktığı her mermiyi tutturan, ermiş, mübarek mümin kardeşimizdir.
türkiye'de gelmiş geçmiş yaratılmış en karizmatik karakterdir.
bu sefer öldürmemiştir kendisi. *
tamam kendisine hiç birşey olmayan bir kahramandır ama bir said i nursi değildir, zira polat'a kurşun zor da olsa işliyor.

(bkz: saidi nursi ye kurşun işlememesi)

ilahi kürdi...
- adın ne?
* polat alemdar
- anlamı ne?
* her sezon ölüp ölüp dirilen insan tanesi.

edit. polat alemdar da sözlük yazarı çıktı. vay anasını sayın seyirciler.
tahminimce ihtiyar olmus kisidir. olmedi ki olsun mubarek kedi olsan ölmustun.
Girdiği yeri kurutan adam.

Lan bu adam mafyaya girdi mafyayı kuruttu, konseye girdi konseyi dağıttı, kgt'ye girdi kgt götü kaybetti (gerçi tam çökmüş değil ama babalarda), ihtiyarlarla tanıştı ihtiyarların feriştahını sikti, çakır öldü, elif öldü, ebru sizlere ömür, memati denilen zebellah bile uyuşturucu batağına düşüp götü başı ayrı oynattı, her bölüm onlarca adamın ölmesini saymıyorum bile, bütün ıstanbul telef oldu amk. Adamda öyle bir nazar var ki maaşallah dediği üç gün yaşamıyor ızdırabına parmak atayım! Bu ne lan?

O değilde harbiden pkk yı bitirebilecek biri varsa o da bu adamdır, ben güveniyorum polat reyize. Yollayalım kandil'e bak militan kalıyor mu? Dağı gömçürtür lan ne militanı! Uğursuz pezevenk.
alemi dar eden adamdır kendileri. peh peh.
iyi ki ölmedin polat alemdar.
yaşayan efsanedir.
ölmeyen efsanedir...
adam kurşun işlemiyor.
kekemeleri hayata küstürmüştür.
(bkz: yaşar büyükanıt)

büyük anıtı dikilesidir.
sevenlerine bakılırsa gülünür.