bugün

Bir zamanlar tüm gençlerin hayal dünyasını şekillendiren pokemon çizgi filminin yayından kaldırılmasına neden olan davranıştır. Hayal dünyası oldukça geniş olan genç bir bünye kendini pikachu sanarak çatıdan atlamış ve bu eylem sonucunda gençlere kötü örnek olduğu gerekçesiyle pokemon yayından kaldırılmıştır.

işin ilginç yanı gencin tercih ettiği pikachu'nun uçamayan bir pokemon olmasıdır.

Genç, ya elektrik enerjisini uçma gücüne çevirmeyi hedefleyen bir dahi, ya da maldır. Sonuç olarak; okuldan her geldiğinde acaba Ash(Eş) bugün kimi yenip rozet kazanacak ve pokemon efendisi olma yolunda ilerleyecek diye merak eden gençler kırılmıştır, üzülmüştür, rencide edilmiştir.
(bkz: türksün di mi)
bir üst versiyonu tvde haber izleyip kendini asmak olan çocuk davranışı.
(bkz: tommiks e özenip süt içmek)
(bkz: şahin k ya özenip derin sularda dolasmak)
yeni türk ceza kanunu'na göre suça teşvik etmek ve özendirmekten suçlu duruma düşen pikachu'ya özenen çocuğun yaptığı fevri harekettir. bunu yapan çocuk şayet balkondan atladıktan sonra hala ölmediyse ileride farklı özentiler neticesinde toplumsal bir yara olabilir.

(bkz: tecavüzcü coskun a özenip)
(bkz: grant hill sprite içiyo)
(bkz: kargaya ozenip b k yemek)
tarihi bir yanlışı düzeltmekte fayda var, pikachu uçan bir pokemon değildi ey türk milleti, uyanın artık! velet "charizard" a özenmişti. kendisi ateş pokemonudur ve "charmander" ın iki kez "evrim" geçirmiş halidir, uçabiliyordu tabii bir de.
ben orta 1 de iken vuku bulan bu olayda yıllar sonra geldiğim naçizane üniversitemde osmanlıca hocamın çocuğunun başrol oynadığını bilmek beni kati surette hayalkırıklığına uğrattı.ama hocanın dersine girince aslında pikacu nun suçu olmadığını tamamen hocadan * kaynaklanan bir sorun olduğunu anlamış bulundum.
uçan bi pokemona özenip atlamaktan daha ilginç olduğu kesin.
ash ketchum 'a özenip sokakta kedi köpek böcek kovalamak ve üzerlerine pokemon topu fırlatmak şeklinde ayrı bir alt dalıda vardır bunun.
izlediği filmler, okuduğu kitapların etkisinden kurtulamayan, insanların yapmış oldukları saçmalık.
bu tür insanlar, olabildiğince ters psikoloji yaratacak olaylardan uzak tutulmalı.
(bkz: ben çocuğum deyip camdan atlayan pokemon)
coyote'ye özenip yere çakılmaktır.
görsel

ayrıca pikachu'ya özenip çatıdan atlamanın mantığı nedir? hadi pikachu'ya özenip elini prize falan sokarsın ama çatıdan atlamak nedir? bari bu kadar salaksın çizgi filmi doğru izle.
(bkz: pepsi max içtim aysun kayacı öpmedi) aynı şey sanırım.