bugün

sürekli yaptığım ve keyif aldığım eylem. benim için bilim çağının muhteşem bir armağanı.

GÖZLERiNiZi YORMADAN PDF KiTAP OKUMA YÖNTEMi:

f.lux programını indireceksin öncelikle. bu program ekran parlaklığını gün ışığına göre ayarlıyor. programı kurduktan sonra konumunu yazacaksın. örneğin istanbul gibi. bundan sonrasını programa bırakacaksın. gün ışığına göre ayarlayacak ekranı ve saatlerce gözün yorulmadan okuyabilirsin kitabı. ayrıca windows 8 ya da 10 isen mağaza da okuyucu adlı eklenti var. onu indir. harika bir pdf okuma eklentisi. cümleleri vurgulayabiliyor, hatta vurguladığın cümlelere notlar ekleyebiliyorsun. görüntü olarak da gözlerini yormaz. ha bir de okurken ekrandan biraz uzak durman göz sağlığın açısından iyi olur.
yine de normal kitabın yerini tutmuyor çok denedim muvaffak olamadım belki ben alışık değilim.
ücretsiz olduğu için çekicidir.
ayrı bir hazzı var. ayrıca pdf kitap okumak normalinden daha hızlıdır ve ekran geniş olduğu için daha geniş alana bakmayı sağlıyor, zaten hızı veren de bu. tabi bide yazıları büyütebiliyorsun. kitapta bu özelik yok.
bide içerik aynı sonuçta neyin kafası bu?
pdf candır.
gözü fazlasıyla yoran eylemdir.

ücretsiz olması, kolay taşınabilirliği artı olarak görülebilir ancak göze verdiği yorgunluk can sıkar.
Alışamadım bu şekilde kitap okumaya. En fazla 5 10 sayfa okuyabiliyorum, sonra bayıyor. Yok arkadaş kitap dediğin ele gelecek.

Edit: niye eksiliyorsunuz ulan ruh hastaları ?
Elektronik sigara, sallama çay, dondurulmuş pizza gibi bir şey olsa gerek.
Elektronikten biraz uzaklaşalım diyip kitap okuyoruz fakat bu seferde pdf çıktı ortaya. O kitabı eline alıp hissedeceksin. Yaprakların kokusu gelecek bir kere..
ekmek yerine pasta yemek gibi bir şeydir. güzeldir ama yerini tutmaz.
Çok pahalı kitapları bedava okumak için elzem bir yöntem.

yine de matbû metinler bana daha uygun. kitap cismiyle elimde olunca daha güzel oluyor sanki.
kafanızdaki bir takım sorulara cevap vermek için okuyorsanız pdfside normalide aynıdır. o kelimelerin aklınızda canlandırdığı şey önemli olan yoksa koklıycakmışsın dokuncakmışsın hikaye. gözüm de hiç yorulmuyor 50 cm falan uzak tutuyorum.
kardeşim pdf okumak normal gelebilir. gerçekten pdf okuyacaksan e-kitap okuyucusu alacaksın onunla okuyacaksın yoksa bir laptopu kaç dk kucağınızda tutabilirsiniz veya laptopla kaç dk uzanarak okuyabilirsiniz.

şahsen bende azımsanmayacak miktarda pdf, e-kitap var fakat ben kütüphane oluşturmak için kitabın bizzat kendisini alıp okuyorum. pdf lerin bana faydası alacağım kitabın pdf sine önceden göz atıp ona göre bilinçli olarak almak.
Pdf de 5-6 sayfa makale bile okuyamayıp makaleyi çıkarttıran ben için çok zordur.
Ben yapamam bana göre değil kitap okumayı zaten telefonu bırakmak sakinleşmek kafamı dağıtmak için okurum neden telefon ekranına bakicaksam elimle sayfaları cevirmeyeceksem telefonumun şarjını boşa yiyeyim ki?
Son yillarda o kadar aliskanlik oldu ki.. normal kitabi okuyamiyorum ama pdf olunca akip gidiyor.
Kütüphanede bulamadığım kitapları pdf şeklinde okuyorum.
Bazen mecburidir. Çünkü bazı kitaplar türkçe' ye çevrilmemiş ve hatta ülkemizde satışa çıkmamıştır. Bu yüzden gerekli bir çözümdür.
Bir turlu alisamadim.Cunku bir kağıttaki ciddiyetti bir ekranda hissedemiyorum.
e pub okumak daha kolay pdf okumak cok yorucu.makale pdf i bile okuyamıyorum ama ilk entryde yazılanı deneyeceğim.
Kitabı açmak, açtığında burnunuza kokusunun vurması, sayfaları çeviriş sesi, arasına koymak için özenle ayraç seçmek gibi duygulardan mahrum bırakır. Kitap konusunda materyalistim.
Amazon kindle gibi bir nimet varken su cagda yapilmasi gerekendir.
Daha çok araştırma kitapları akademik kitaplar için iyi oluyor aksi halde farklı türde ki kitapları gidip hemen sahipleniyorum örneğin sabahattin alinin kürk mantolu madonnası yusuf atılganın aylak adamı gibi mukaddes kitaplar kütüphanenizde yer bulmuyorsa bu büyük bir eksikliktir.
Kağıttaki kadar hızlı okumanız imkansızdır. Ben de arşiv varda okuyacak göz yok. Zaten normalde de ağır okuyorum bi de böyle olunca...
Ben okuyorum gayet ekonomik ve ergonomik.
bizim jenerasyonu halen biraz zorlamaktadır. bizden sonrakiler giderek alışıp işin normu bu olacak muhtemelen. yine de kitap kokusunu seviyoruz, ne yapalım.