bugün

kurutulmuş çemenli et olan pastırmanın yumurtayla buluşmasıyla elde edilen,lüks bir kahvaltı çeşidi.
sucuklu yumurtanın tahtını sarsan yegane yemek
Bol alkollü bir gecenin üstüne mükemmel giden güzide bir nimet.
kayseri pastırması kullanılmaması gereken omlet. güç bela parçalanabilen kayseri pastırması nedeniyle kısa yemek keyfinin eziyete dönüşmesi işten bile değil.
yememesi gunah olan yapilmasi kolay kahvaltilik.

pastirmalar tavaya atilir, azicik su ilave edilir ki kazik gibi olmasin, suyunu ceken pastirmalarin ustune tereyag atilir, yag eridigi zaman, yumurtalar kirilir, tuz, karabiber ilave edilir. istege gore peynir, domates, pul biber eklenebilir.
hararet manyağı.acayip susatan.
kokmaması için ne yapmalı diye düşünürken kendini zihni sinir projeleri * içersinde bulduğun, ne kadar koksada akla geldiği an da şartlar ne olursa olsun yenilen, yemek için sarfedilen leziz şey. gecenin 03:00 ü sabahın 05:00 i bile.
yumurtaya kırılıp yenmeyecek kadar değerli olan pastırmanın olabilitesi düşük yenme şekli.**
gelir düzeyine bağlı olarak sucuklu yada sosisli olarak değişebilir.
üç adet yumurtanın yağda kırılması ve üstüne serpiştirilen pastırma parçacıklarıyla nirvanaya ulaşmasıdır.

düşünsene hacı, şimdi çay demlenmiş, ekmeğin taze, dumanı üstünde... pastırma parçacıklı yumurtana bakıyorsun, bakışıyorsunuz aşk dolu, sevda dolu. yumurta ile pastırmanın birbine karışmış o şiirsel kokusu burnunda, kıyamıyorsun yumurtanın sarısını bozmaya, o derece. tuzu üzerinde güzelce gezdirdikten sonra ekmeğin tavaya ilk dokunduğu an ile ağızdan içeri gittiği an arasındaki mesafeyi düşün, o mesafeye kurulabilecek cenneti...

acıktım lan! ölüyorum açlıktan, biri bir şey yapsın, kırarım bu bilgisayarı allahıma!
nedense bi anda aklıma düşen leziz yemek. kendi köyümde yapılmış köy tereyağında yapılmız koca bir tava pastırmalı yumurta için neler vermezdim şimdi. ahhh ahhh lidyalidya sövüyosan bende seni *
kokusu bile insanın aklını başından alır.
evde kimse yokken yapmaya girişilen kolay ve lezzetli bir çeşit hededir.
üstüne kaşar rendesi dökülmesi tercihe bağlıdır ama güzel olur.
(bkz: caps var mı caps)
tadını bilmediğim şey. fırsat olmadı bir türlü. ancak çok merak ediyorum.
bu yumurta tereyağlı ve pastırmalı olursa nirvana'ya erişilir.
yine de sucuklu yumurtanın yerini tutmaz.
40 kuruşluk yumurtayla 40 liralık pastırmanın ilişkisidir.

yeşilçam eserine benzer.

(bkz: zengin kız fakir oğlan)
pazar sabahlarının neşe kaynağı, günün iyi geçme sebebi ama aynı zamanda ağızı lağım gibi kokutan yiyecektir.
yumurtanın en şık halidir.
insanı güne en iyi şekilde başlatan lezzettir. sucuklu yumurtanın kahvaltıdaki en büyük rakibidir de ayrıca.
olsa da yumulsak.
hele ki yumurtanın sarısına ekmek banıldıktan sonra, o bandırılmış ekmekle pastırmayı tavadan sıyırmak daha farklı bir haz verir insana. afiyetle yemekteyim şu anda.
bazı kişiler için iftarların, bazıları içinse sahurların vazgeçilmez yemeğidir. lakin bu yaz aylarında pastırmanın inanılmaz kokusu ter ile bünyeden çıktığından çevreye rahatsızlık verebilir.

işte böyle bir lezzet görüntüsüdür.

https://www.google.com.tr...&biw=1024&bih=634
bu saatte sol framede görünce canımın çektiği efsanevi ikili.

not: yapmayın lan şöyle. deist adamım ben. yeni kahvaltı yaptım ona rağmen canım çekti oruçlu bünyelere biraz saygı. unutmayın içlerinde gerçek müslümanlarda var. hepsi o. çoçuğu değil.
yumurtayı değerlendirecek yiyecek. evet.