bugün

bir gün içinde dibe vurmaktır. aslında daha abartılı bir dibe vuruş listesine sahiptim ama geri kalan kısmını sineye çektim. olay şöyle sirayet etti:

+saat 23:00 suları, cebimdeki son paraya akbil aldım.

+saat 23:00 suları, paketteki son sigarayı çıkardım yaktım.

+saat 23:00 suları, arkadaşı son kontürle aradım.

+saat 23:00 suları, arkadaş evde patatesin bittiğini söyledi.

ve bu şoktan sonra uçan tekme atacak duvar aradım durdum.
yok, sende hayat bulmuş. derler adama. yok yok değil. yok var.
hemen uyumak için gerekli nedenler bütünüdür.
aslında bunların hepsi paranın bitmesine bağlı olaylar. para, sigara, kontör yokken yurda gidip krakerle falan idare etmeyi düşünürken cebinde otobüs bileti parası bile olmadığını fark edip arkadaştan isteme durumuna düşmüştüm. sonra otobüs beklerken arankazandan 20 dakika bedavam olduğunu görünce kuzeni arayıp ağlamıştım. ne bokuma ağlıyorsam, babanı arasana salak. neyse, herkes yaşar herhalde böyle şeyleri. tamam herkes değilse de öğrenciler, yani öğrencilerin çoğu yaşar bence. değilse de böyle avunuyoruz işte bee.
(bkz: ölümden dönen yazarlar)
eşittir öğrencilik boku.
daha çok aile yaşantısından uzak birtakım talihsiz insanların karşılaştığı durumlardır. genelde makarna yağ, salça, soğan, küçük tüp ve ya fira (soba yakmak için kullanılan kumaş parçacıkları) nın aynı anda bitmesi şeklinde de cereyan eder.
(bkz: umut sarıkaya tipi mutsuzluk) *
isyan etmeye sebeb bir durumdur.
muhakkak haftasonuna denk gelecektir.

mına kodum mörfisi yüzünden tüpümüz de genelde cumartesi biterdi. hadi "alo anne param bitti" dedin diyelim, e haftasonu kim, nasıl, nereye para yollayacak? göd gibi kaldığım çok haftasonu olmuştur.

öğrenci kardeşlerime özel not: muhakkak setüstü ocağınızın bir gözü elektrikli olsun. en azından bi makarna yersiniz.
kıyamet alemetidir , 7 işaretten 4 tanesinin sıralanmasıdır .
burada en önemli unsur paradır. para bitince diğerlerinin bitmesinin bir önemi yoktur. dibe vurmak, rezalet, skandal gibi kelimeler bu durumu izah etmekte kifayetsiz kalacaktır. ikinci unsur ise kontördür. para bitince, para istenecek adamı arayamamak, biten paranın yerinin nasıl doldurulacağı hususunda cidi soru işaretleri ortaya koymaktadır. üçüncü unsur ise sigaradır. bunca derdin içinde efkarlı bir sigara içememek sanırım çok acı olacaktır.
aynbı zamanda alkolünde bitmesi, acilen yatıp uyunması gerektiğinin işaretidir.
(bkz: sıçtığımızın resmidir)
üniversiteli bir bireyin içine düşeceği en boktan durumlardan ilk üçe rahat oynayan bir durum.
çalış ve oku ben hem okuyorum hem de memurum şükür okurken krallar gibi yaşıyorum amk.