bugün

gökan tepe'nin bayildim adli sarkisinden bir söz. bu ne iğrenc bir şarkidir böyle.

al sana sözleri ;

bayıldım kaş çatışına
bayıldım çapkın baygın bakışına
yangın çıkarsa hoş olur da yanında
tutuşmak tutuşmak
bayıldım iç çekişine
bayıldım bittim öldüm gülüşüne
aşkım tutarsa hoş olurdu sana
sarılmak sarılmak
pantalonunu sevdim
çıkar onu bebeğim
hadi gel bize gidelim
gömleğini çok sevdim
çöz onu meleğim
hadi gel bize gidelim
seninle gel karışalım
yeminsiz dertsiz aşka alışalım
kalbim yanarsa hoş olurdu sana
sarılmak sarılmak.
neredesin firuze filminde haluk bilginer tarafından bir kaç kez* söylenen cümle. arkasından "hadi kalk bize gidelim" gelir.
Kapımın kilidi yok, gir içeri... şeklinde sözlere sahip başka bir şarkıyla akrabadır ve 90'lardan kalmadır.
temenni niteliğinde ki söz öbeği.
(bkz: pantolonunu çok sevdim çıkar onu bebeğim)
(bkz: gol olur) *
ne çeşit şarkılarla büyümüşüz biz, diye düşündürtüp tramva etkisi yaratan ender şarkılarımızdan biri...
(bkz: anlamsızca boşaldım)
sevdiysen niye çıkarayım ki diyen bir partner de olsa tadından yenmezdi*
hangi şartlar altında yazıldığını merak ettiğim şarkının sözleri. ne kadar sabırsız bir kişilik ki pantolonu çıkar sonra bize gidelim gibi bir söz söyleyebiliyor.
klibinin mi şarkıdan; şarkının mı klipten saçma olduğuna asla karar veremeyeceğim muhteşem(!) şarkıdır.
sana lanet yağsın gökhan tepe. şu şarkıyı duysa anneannem seni asla sevmezdi.
bkz:görsel
mavi nin reklamlarında kullanılmasını beklediğim şarkı sözü.
+ kıvanç tatlıtuğ.
- afeti devran.

+ pantolonunu sevdim çıkar onu bebeğim.
- bende seni sevdim sana dünden razıyım. (kısık bir ses ve şarkının ezgisine uygun bir şekilde söylenir).
Allah aşkına ? *
gökhan tepe'nin bir şarkısında geçen vurucu söz, bayadır dinlemiyordum bi dinliyeyim.
gökhan tepe' nin bayıldım adlı şarkısında geçen çarpıcı istek.
(bkz: hadi gel bize gidelim)
yuh duygulabdım bu başlığı görünce.en sevdiğim şarkılardan biridir.
http://sphotos.ak.fbcdn.n...455_4805265_5799825_n.jpg

çok güzel dalga geçilmiş söz.
beyazıt öztürk bu şarkıdan bahsettiğinde "abi o konuyu hiç açmayalım ya.." gibi birşey demiştir. * yapmayın sizde vurmayın daha fazlağ !...
enteresan şarkıdır.
Pantolonunu çok sevdim çıkar onu bebeğim, tişörtünde güzelmiş onu da çıkar bebeğim, çoraplarla da olmaz ki ama çıkar onu bebeğim. aaa bu renk sana hiç yakışmış mı onu da çıkar bebeğim, senin amacın ne arkadaşım?
doksanların hit şarkılarına giderek birazcık nostalji yapma eylemimi kahkaha atarak kesintiye uğratan şarkıdır. böylesine yoğun subliminal etkiyle hazırlanmış şarkılara maruz kalmış gençlerin bugünkü ruh hali ve akıbeti hiç de iyi sinyaller vermeyecektir! bu nasıl cinsel, erotik bir parçadır? bilinçaltımıza resmen tecavüz edilmiş!
(bkz: bunu bilen liseli değildir)
Gökhan tepe nın efendi takılmadiği zamanlarda söylediği eşsiz bir eser. Bu bünye neler atlatmış dedirten bir sarkıdır.
Donumu da seversin inşallah şeklinde cevaplacacak cümle.