bugün

ramazan ayında vakit geçirmek için yapılması gereken aktivitedir.
escapism denilen olgunun ete kemiğe bürünmüş hali, kıraathanede oynanan satranç da, tavla da bu kategoride, sahada top peşinde koşturarak icra edilen futbol ve basketbol da.
dünyadan kopmanı sağlayan alet parçası.
Ready player one.
(bkz: arkadaşlar bu bir virüs olabilir mi)

Açmayın tuzak soru.
https://bundle.app/Ec2pi6wT.
"...Ama şimdi? Yaşam onunla neden böyle oynuyordu? Vedayı zorlaştırmak için mi ona son saatinde cazip bir şey sunmuştu? Neden tam da şimdiydi?.."

(Kızıl - Stefan Zweig, s.63)
aşkından bana kalan kırılmış aynalardır, baktıkça baka baka sana döner kavgalarım.
yokluğundan yana ateşlere düştüm, düştükçe yana yana acıyı içer oldum.
içtikçe kana kana, canımı döker oldum ben... döktükçe günahlarım kalbimi vurur oldu, gel...

karşı durdum aleme, alem aşkından geçtim.
bir derdim var, hiç söylemedim. dünyadan çoktan göçtüm ben.

aşkından bana kalan kırılmış aynalardır, baktıkça bata bata sana döner kavgalarım.
kadere bağlandıkça düşlerde güldüm, güldükçe duman duman günahı çeker oldum.
çektikçe söne söne adını anmaz oldum ben. andıkça anıları, ruhuma dolar oldun sen.

karşı durdum aleme, alem aşkından geçtim.
bir derdm var, hiç söylemedim. dünyadan çoktan göçtüm ben...
BDO'ya 2. Yıldönümü Kutlamaları Etkinliği gelmiş. bu sıralar yeni karakterin de görselleri ortalıkta dolaşıyor efsane. Oyuna girdiğiniz hergün toplam 500 TL değerinde eşya kazanabilirsiniz 1 ay boyunca
BDO'ya ücretsiz sahip olabilirsiniz arkadaşlar. Para vermenize gerek yok. sadece oyuna biraz zaman ayırmalısınız şu sıra. 2. Yıldönümü Kutlamaları etkinliğinde ücretsiz kalıcı erişim elde edebilirsiniz.
...“Oyun kavramı bu biçimiyle ciddilikten çok daha yukarıdadır çünkü ciddilik oyunu dışlamak ister, oysa oyun ciddiliği de kapsar!”
yaşamımızda olan her şey. hepimiz bir oyunun parçalarıyız. bazen oyun kuran, bazen rol sahibiyiz. duyulduğunda akla eğlenmek gelmesine rağmen aslında bir mücadeleyi ifade eder. ancak her türlü oyun sadece hayatta kalanlar için var olmaya devam edecek.

ve bir gün oyun bitecek.
teniste altı tane set sayesinde kazanılan şey. kadınlarda iki oyunla erkeklerde üç oyunla da maç kazanılır.
Zaman hariç herkesin meşgâlesi. Zaman oyun oynamaz. Oynadığın oyunları sana fatura eder... O yüzden oyunda başarılı olmalısın.
teniste altı tane set sayesinde kazanılan şey... kadınlarda iki oyunla erkeklerde üç oyunla da maç kazanılır...
indie oyun önerilerine açığım arkideşler destek pls.
bilgisayar ortamında dusunuldugunde hayatın vazgecilmezlerinden biri
Oğlum konuyu öyle bir genellemişsin ki, bilgisayar oyunu mu, oyun teorisi mı, film mi, şarkı mı... Hangisini yazayım amk ?
online olursa tadından yenmezdir. eğlencedir.
(bkz: oyun teorisi)
Michael daugles filmi.
oyun denince aklıma bilgisayar oyunu geliyor.
Tiyatro eserlerine verilen ad.

Hızlıca bir yere koşturuyor. Nereye gidiyorsun diye soruyorum.

+anlatırım.
-Önemli bi şey mi lan? geleyim sıkıntılı bir şeyse.
+yok yok. Bir oyun varmış. 10 dk içinde başlayacak.
-Aa iyiymiş lan geleyim ben de mal mal oturacağıma.
+hadi koş o zaman. Arabaya gidiyorum ben. Hazırlan da otoparkın aşağısından alayım.

7 dk içinde sahnenin içindeyiz.

Son bıraktığımda da aynı büyülü koku vardı bu sahnede. Aynı duman.

Kapılar kapanmadan yetişip oturuyoruz. Kimse rahatsız olmasın diye hızlıca bulduğum ilk boş yere, en öne oturuyorum. Bir-iki dk içinde oyun başlıyor. Daha doğrusu müziği.

Duymamla beraber beynimden vuruluyorum. Daha önce duydum bu notaları. Oyunun adını bilmediğimi fark ediyorum. Hangi oyun olduğunu bilmeden tiyatroya koşmuşum aceleyle.

Senin bu sahnede gördüğün ilk oyun bu. Benimse son gördüğüm. Daha sonra gittin mi bilmediğimden son oyunun hangisi bilemiyorum. Belki o günden beri buraya hiç uğramamışsındır. Ne bileyim. Bilmek isterdim.

Oyunun her dakikasında seninle izlediğimiz günü hatırlıyorum. Zaten o günden bir seni bir de bir cümleyi hatırlıyorum: cehennem başkalarıdır.

Oyun bitiyor. Neyin var diye soruyorlar. Yüzümden anlamış olsalar gerek. Bu oyuna onunla gelmiştim, diyorum. Sessizlik oluyor, içimdeki sessizlik büyüyor. içimdeki sensizlik yüzümden okunuyor. Midemle kalbim arasında yeniden bir konuşma geçiyor. Susun diyorum, susuyorlar.

Oyun bana oyun oynuyor o gün. Ben kendimle oyun oynuyorum. Bazı oyunları anlamıyorum. Gün bir cümleyle bitiyor: cehennem oyunlardır.
hayatımda hiç oynamadım desem yeridir. şöyle bir 10 gün vaktim var. önerisi olan yazarlar mesaj atarsa sevinirim *

denemek istiyorum ilk defa evet
trk. game.
çok güzel bir sapan şarkısı.