bugün

Noolmuş yani gtx 1080 alamadıysak? hayallerimizi satmadık ya..
autocat lumion vs teknik uygulamaları kaldırabilen kaliteli ve hızlı render almak için uygun bilgisayarlardır.
fakat babası müteahhit olmayan bir mimarlık öğrencisi için hayaldir.
genelde devasa ebatlarda olan bilgisayarlardir.
monster, msi gibi markaların sık tercih edildiği ürünleridir.
Sadece oyun oynamak için alınıyorsa benim tercihim her zaman PlayStation 4 olmuştur ama onu da artık alamıyorum 5 binlere yükseldi zalım. Önümüzdeki indirimleri kovalayacağım napalım. Oyun bilgisayarı için vereceğim tavsiye markalar.

Asus
MSI
Monster
Acer
Dell
Lenovo
Toshiba. Markaları ilk başı çeker.
yazılanları okuyunca "yine sözlüğün cehaletini yazılanlarla gözler önüne seren bir başlık" diyebilecek insanlar tanıyorum ne yazık ki. doom eternal'i full grafiklerde oynuyorum ama bilgisayarım 3 yıl öncenin en iyi özelliklerine sahip.

aksine red dead redemption 2'yi o boktan optimizasyonuna rağmen full grafiklerde oynayabileceğiniz bir bilgisayara denir. kesinlikle monster sık tercih edilse bile iyi bir marka değildir. sadece bilgisayardan anlamayan insanlar oyun oynamak için masaüstü bilgisayar varken dizüstü bilgisayarlara para harcar ya da ailesinde uzakta olan üniversite öğrencileri...

ayrıca böyle bir başlığı görünce benim aklıma hep "sayın başkanım al ben bir gamer'ım" gibi cümleler gelir. ahahahah. olsa az mı dalga geçer eğlenirdik ulan? bu arada anlamayana görselle açıklamaya çalışacağım ama biliyorum game pc değil playstation o üstündeki de anlamanız için zaten. idare edin artık...

bu arada gtx2080ti almak şuan yapılacak en iyi harekettir çünkü pandemi günlerinde daha iyisini bulamayacaksınız. boşuna ağlamayın.

görsel
PlayStation 4 (5 de yeni versiyonunu unutmamak lazım) varken Veya xbox one x varken ya da Sony Microsoft ninendo markalarını oyun konsollarını duymamış olanların hala çuval kadar para verip oyun için notebook almaları komik oluyor.
Mortal kombat 11 ve injustice 2 yi layığı ile oynatan bilgisayara denir

Arkham serisi de dahil geri kalanını amına koyim.
Bana fazla mâl olmuş bilgisayardır.
2. El almıştım ben tek tek alarak topladım yaklaşık olarak 3000 TL harama yaptım diyebilirim.
görsel
laptopların ilerleme kaydetmesi değil mesele. laptobun masa üstüne göre hala daha neredeyse 1.5 2 kat pahalı olması.
görsel
Alacağınıza gidin iyi bi yol bisikleti alın ekipmanlarınızı tamamlayın turlara çıkın. Günlük 70-80 km yol yapın. Gidin ilgilendiğiniz bir alanda kursa yazılın. Taşak kokulu bir odada tek başına yıllarınızı çürütmek için o kadar para vermeyin. (bkz: bir tavsiye bırak)
https://www.hepsiburada.c...magaza=BOZDAN%20Teknoloji

arkana bakma al geç.
sadece oyun bilgisayarı değildir. iri render yapar, hızlıdır, yarı yolda bırakmaz.

iyi pc'niz varsa moraliniz bile yüksek olur cidden psikolojiye bile etkisi var * her oyunu full ayarlardan açan pc.

15.000 20.000 verin kendini amorti eder, 5 yıl götürse yıllık 3k yapar. sigara alkol yok zaten benim her türlü işimi görüyor.
bulut oyunculuğu yaygınlaşana kadar en iyi oyun cihazıdır.

xbox parasına çok güzel pc toplanır çünkü xbox oyunları pc ye de çıkıyor.
oyun oynamak isteyen oyun konsolu alir. bilgisayar gunluk isler icin vardir cahillere duyrulur.
ne olursa olsun oyun konsollarının asla erişemeyeceği, bilgisayar oyunları ( video oyunları ) oynamak için en iyi araç.
bilgisayarda oyun dışında yapılabilecekleri saymaya gerek yok...

imza: ps4* ve ortalamanın altında bir bilgisayar ( i5 6200u - 2.4 ghz* ) sahip birey*.
Arkadaşım oyun konsolu adı üstünde sadece oyun oynamak için geliştirilmiş hede.

Bilgisayarın yanından bile geçemez.
Oyun konusunda gta san ve cs 1.6 dan ileriye gidemediğimden benim için pek bi anlam ifade etmeyen bilgisayar. O paraya öküz alınır la.
millet eskiden 15-20 bin liraya araba alıyordu şimdi o parayı bilgisayara veriyor. 15 senede sadece 3 kez bilgisayar değiştirmiş biri olarak piyasadan öyle bir uzağım ki 2500 liranın üzerinde bilgisayar görünce ''yok ebesinin ımı'' diyorum.
kendime de edinmek isteyerek maddi anlamda kendime çok haksızlık ettiğimi düşündüren hede. hele ki günümüzde.
Monster'dan ötesi fıs olan bilgisayardır. Monster adı üstünde canavar gibidir.
toplamak için bilen birine ihtiyaç olan bilgisayar türü. belki bilen vardır.
2.el piyasasında çok dikkat edilmesi gereken bir konu.
Özellikle alınan bilgisayarın etherium vb kriptoların hash işleminde kullanılmamış olmasına dikkat etmek gerek.

"mining de kullanılan GPU alınmaz" demiyorum. sadece alırken neyin ne olduğunu bilerek alınmalı. ne yazık ki genç kardeşlerimizin "abi oh ya sonun da rtx serisi gpu aldım" diyerek sevindiği kartların geçmişi bilinmeli.

Ek: bir dikkat edilmesi gereken husus da özellikle 2. el alımlarda donanımların garantisi var ise seri numaralarından teyit edilmesi tavsiye olunur.

Her şeyin üst seviye olmasına da gerek yok. Alıyorsunuz lol'den valorant'dan pubg'den yukarı çıkmıyorsunuz. Kasmayın. alın ryzen 5'li, max gtx 1060 yada rx 580-590 lı bir cihaz bakın dalganıza.