bugün

o kadar kolay madem bu pilotluk sende ol sende ''oturduğun yerden'' al 24 bin maas. Bu kadar kolay buldugun ve para getiren bir işi yapamıyorsan sendedir sıkıntı. ya malsın o kadar kolay iken pilot olamıyorsun, yada malsın pilot olmanın kolay olmadığını hayat riskini bilmiyorsun.
oturduğu yerde banka atm'si yoksa o parayı alamaz o pilot. 48 bin olsa yine alamaz.
aldığı maaşı sonuna kadar hakeden pilottur..

o kadar insanı tamamen güvenli bir biçimde bir yerden biryere hava yolu ile ulaştırmak kolay mı sanıyorsunuz siz ?

pilot olabilmek öncelikle son derece karmaşık olan uçak kullanımını bilecek kadar zekaya sahip olmak, tamamen sağlıklı olmak ve bunu ispatlamak için 6 ayda bir yapılan check up programlarından geçmek ve anadilin gibi ingilizce bilmek gerekiyor..

başka şartları da var..portal hipertansiyon bile elenme sebebi..ki portal hipertansiyon 3 kişiden 1'inde vardır muhakkak..

yani hem seçilmesi zor..hemde bu mesleği icra etmesi zor..

o yüzden genelde türk hava kuvvetlerinden emekliye ayrılmış emekli savaş pilotlarını tercih ediyorlar..
emeğinin karşılığını almaktadır. eleştirenlere ayakta uçursa daha mı çok hakedecekti diye sormak istiyorum.
oturduğu yer havada ve canı da daima ağzında olduğundan aldığı para helal olan pilot.
ve memur konuştu...
(bkz: sezarın hakkı sezara)
24 bin lira maaş nedir ? öyle maaş mı olur? olmasın.....
adamlar, zannedildiği gibi bir gün içinde, al uçağı götür başka bi yere, orada geç oteline dinlen. diğer gün gidersin bi daha. öyle değil amk. iç seferse 4-5 il gezip ordan oraya uçak götürmektedirler. hem çalışma saatleri fazladır hem de her çükünü sallayan pilot olamaz.
hazimsizligin en ust noktasidir.
olması gerekendir. kac yolcunun canını taşıyor hakediyordur, hiç değilse uyuyan milletvekillerinden daha çok.
Uçaktayken iki turbulans yedimiydi , subhanekeden başlayıp, hatim indirir olanları çok gördüm. Orda pilot dom al dese, domu alıverirsin...dünyaları verirsin.. Sonra gelir yazarsın kafana göre.. ne güzel memleket.
Zannedildiği gibi kolay değil tam tersi tehlikeli bir meslek (bkz: kabin basıncı) (bkz: radyasona maruz kalmak) (bkz: kanser)
o kadar para almamakla birlikte çok daha fazlasını hak edenlerdir. dışarıdan bakıldığında "aaa ne var bunda ben de yaparım oturduğum yerden! rerörö !!" diyenlerdenseniz yapın o zaman efendim. elinizden alan mı var ? git en az 2 yabancı dili akıcı konuş, o psikomotor testleri geç, sağlığın muazzam olsun ve tüm bunlardan sonra radyasyon , kanser, ailenden uzak kalma vs gibi durumları kabul et sonra konuş burada. atıp tutma.
Uçurduğu yerden almaktadır.