bugün

otobüste bir yer boşaldığında sizin yanınızdan kalkıp başka birinin yanına otutur bu alçak. yerini beğenmemiştir diye teselli edebilirsiniz kendinizi ama sizi beğenmemiştir aslında bu şerefsiz insan. yolculuk bu insana içinden küfür etmekle geçer gider.
"gel lan buraya neden kalktın şimdi sen benim yanımdan" diye sorgulanması gereken insandır.
acaba kokuyor muyum diye düşündürür sizi. hele bi de takıntılıysanız otobusten inene kadar hatta otobusten indikten sonra bile canınızı sıkar bu durum. oysa ki durum düşünüldüğü gibi değildir. adamın cam kenarına oturma sevdası vardır cam kenarı boşalmıştır sizin yanınızdan kalkar ve oraya geçer. belki de adam sizin gibi hoş birine rahatsızlık vermemek için kalkıp bir barzonun yanına oturur zira ter koktuğunu düşünmektedir. bardağın dolu tarafından bakılması gereken insandır.
inişte zorlanmamak ya da daha ferah bir yere geçmesi muhtemel insan.
(bkz: otobüste cam kenarı)
+ kalkıyor musun?
- ha? şey evet şu yana geçecektim.
+ gerekçe?
- şey... buraya güneş vuruyor da.
+ benim yerime geç o zaman. hava da gayet serin.
- yok ben zaten ineceğim.
+ inene kadar otur.
- yana geçsem iyi olacaktı...
+ yanda ki koltuk masaj mı yapıyor? ikisi de aynı hem ben inmeden önce orada oturan adamın burnuyla kaynaştığını gördüm.
- nerede en yakın durak şofööör şoför.
ikilemde kalmış insandır. Kimse onun ne düşüncelerle oraya geçtiğini bilmez. Bakar cam kenarı boşalmıştır. Der içinden "Cam kenarında oturan adam kalmış. Bir sürü de poşetim var, oraya oturayım, onları da yere koyarım. Zaten son durakta ineceğim kitabımı da açar okurum, kimseye kalkarken rahatsızlık vermem, ben de rahatsız olmam." Ama tam kalkmaya yeltenirken aklına kalkınca yanındakinin ne düşüneceği gelir. ikilemin alası burasıdır işte. Kalksa adam üzülecek, gelip uludağ sözlüğe entry girecek onun hakkında, kalkmasa kendisi rahat edemeyecek, yolculuğa berbat geçecek. Sonunda cam kenarına gider ve yanında oturduğu adamı derin düşünceler içinde bırakır. Benim yapamadığımı yapmış olur yani. Helal olsundur. Cam kenarı ona feda, yanından kalktığı adam da kurban olsundur. * *
ben sana bi şey mi yaptım lan hayvan niye geldin buraya it herif dersen bi daha bunu yapmayacak insandır.
Bende birşey mi var deyip kendini kontrol etmeye başlarsın.
okuduğunuz gazeteye tahammül edemeyip kalkmış olabilir. bu da böyle bir anımdı.

-sanki "sözcü" okuyodum amq.
resmen küfür gibidir. hatta direkt sövse daha iyidir.

sizi hırsız, sapık, sarhoş, kokan biri yerine koyup herkesin içinde itin götüne sokmuştur. ya ağlayarak hemen inilmeli ya da kolundan tutup yine yanınıza oturtulmalıdır.
umut sarıkaya da çizgilere dökmüştü bunu ama bulamadım şimdi. bulana şukular feda olsun.
herhalde oranın manzarası güzel diye düşünmüştür dediğim insan.
hele ki dişi insansa hepten kıl olunur...
kötü koktuğunu yada sapık olduğunu düşünmeye başlayabilirsin.
sakin bir şekilde kalkıp, yanına gidip , ağzını burnunu ovcalayıp tekrar sakin bir şekilde yerinize oturmanız uygun olacaktır.
insanı sinir eden kişidir. eğer yanımdan kalkan kişi hemcinsimse pek umrumda olmaz ama karşı cinstense özellikle sinir olunur. kişi, "acaba bende bir terslik mi var?" veya "acaba kokuyor muyum?" gibi sorular sorar. ayrıca;

(bkz: hayata dair iç burkan detaylar)

bir de otobüs boşken yanınıza oturan insan vardır. o da sinir bozar.
başınız açıksa bu kişi bir türbanlı olabilir.
minnettar olunası insandır. kalk da oturalım rahat rahat geniş oohhh.

bir de şöyle bir şey vardır ki, otobüste yanınıza oturmayıp ayakta duran insan, buna yukarıdaki gibi bir teselli de bulmak zor. durdur otobüsü kaptan, inecek var!
tekli koltuğa geçen ınsan olabilir. ben öyle yapıyorum şahsen birinin yanında otururken baktım tekli koltuk boşaldı hop oraya geçiyorum. niye bilmiyorum, herkes öyle yapıyor, kural gibi bir şey.
ulan acaba ben de bir yamukluk mu var diye düşündürür.
Arkadan kıçına bir tekme yerleştirilesi insandır.
yapan için farklı bir cesaret gerektirir.
yanından kalkılan insanın da karakterine göre değişir.
dışınızdan olmasa da içinizden "hadi lan ben seni begenmedim" dedirtmesi muhtemeldir.
insanı kendi iç dünyası ile baş başa bırakan insandır. kendinizden şüphe edersiniz.
sizi "lan neden kalktı acaba lan yoksa ter mi kokuyorum" gibi endişelere gark eden insan.
gün boyu kafada soru işaretlerinin bulunmasına sebeptir.