bugün

siz de bir kızsanız normal, ama erkekseniz ülkemizde anormal olan durumdur. bir bakıma anormal olması normaldir, on saatlik yolculukta erkeklerimizin kızlarımızı karıları sanma, onlarla onlara hissetirmeden bağ kurma olasılıkları vardır.
(bkz: bayan yanı)
belediye otobüslerinde sıkça karşılaşılacak ve kimseyi huzursuz etmeyecek bir oturuş şekli de olabilir mesela.
eğer erkekseniz muavin tarafından başka bir yere oturtulmakla sonuçlanacak hadisedir.
sehirlerarasi otobuslerde cubuk kraker yardimiyla iletisime gecmeye kalkip rezil olmaya kadar uzanir.
genel olarak insan evladı için bir getirisi olmayan vaka. getirisi yok diye, götürüsü de olmayacak anlamı çıkarılmamalı tabii buradan. misalen;

epey yorgun geçen bir günün ardından otobüsün camına kafa yaslanmış ve takriben 2 dakika sonra derin mi derin bir uykuya geçilmiştir. bir süre sonra cozur cozur bir osuruk sesiyle uyanılır ve osuruk sesinin son demlerinde, makat bölgemde yaşadığım o haz sebebiyledir ki, bu sesin sahibinin bizzat bu cümlelerin yazarı olduğunu anlamış bulunmaktayımdır. kafamı kaldırmadan gözlerimle karşımda oturan şahsı süzdüğümde yüzündeki mütebessim ifadeyi görünce anladım neler olup bittiğini. ulan uyuyor rolü yapsan, durağı kaçıracaksın, uyanıp kalksan, ince tebessümler fırtınalı kahkahalara dönüşecek, yanındaki kız belki açık sözlülükle iğrençliğini yüzüne vuracak. bilemezsin ki oğlum, kadın milleti... ne etsin şimdi bu garip? neyse ki son bir gözucu hamlesiyle camdan dışarı baktım da inmek üzere olduğum durağa gelmiş olduğumu anladım. diyeceksin ki bu nasıl tesadüf, osurduğun yerde iniyorsun. haklısın dostum. demek bağırsakları alarm niyetine kurmuşum uyumadan ki tam yeri tam zamanında* uyandırdı beni. yerimden çevik bir hamleyle kalkıp, osuruk kokumu yanımdaki güzel kıza emanet ederek, dur düğmesine bastım. otobüsten indikten sonra, olay mahallini incelediğimde, güzel kızın emanetime hıyanet ettiğini gördüm, elini sağa sola sallayarak kokuyu dağıtmaya çalışıyordu. beyzdoneturusıtori.
Bu olay eğer erkekseniz genelde bütün otobüs halkına rezil olmakla sonuçlanır.özelliklede başka bir koltukta oturan iki arkadaşınız varsa.

(arkadaş)-şş oğlum yine iyisin..(sesi bütün otobüs duyar)
(esas oğlan)-suss..(bi kızarma durumu söz konusu,genelde elindeki kitapla filan ilgilenilir)
(arkadaş)-lan astarsana,ahh şimdi ben olucaktım.(bu adam bütün güzel anların içine sıçabilecek kapasitede)
(esas oğlan)-arkadaşlar ayıp oluyor ama(düşüncede daha düzeyli bir astarma şekli vardır aslında,o an kızın sinir olduğuda hissedilir)
(kızımız)-öfff..(artık sabrı taşmıştır,çoktan elden kaçmıştır)
(muavin)-bey efendi sizi şöyle alalım lütfen(bu herif çok gıcıktır)
(arkadaşlar)-biliyordum abi bu herifin sorunlu olduğunu,hahahha,zuhahah(ve otobüsün içindeki herkes esas oğlana bakıyordur)
pek normaldir. bunun olam ihtimali genel hesapla %50'dir. ülke ve şehire göre bu ihtimal değişebilir. cinsel tercihler doğrultusunda ekstralar da olabilir. bunlar özel durumlara girer.

(bkz: bayandan temiz kullanılmış otobüs koltuğu)
topkek istemeye engel olan durumdur..

erkek yanı:
-ne alırsınız?
-kola aliyim, bi de acaba bir tane daha kek alabiliyor muyuz?

kız yanı:
-ne alrsınız?
-kahve alıcam, çok teşekkür ederim. hayır hayır, kek istemiyorum..
şehirlerarası otobüste mecburiyetten dolayı (tabi olayın mecburiyete bağlanması sırasında yanyana oturacağım bayanın ortaya atılarak "sorun değil, beyfendi yanımda otursun" demesi de ayrı bir güzelliktir) uzun bir gece yolculuğunu aynı yaşlarda olduğunuz, güzel mi güzel, tatlı mı tatlı, "sevgilisi olmayan",... kızımızla yanyana geçirmek eylemidir.
başlarda çok nazik cümleler eşliğinde teşekkürlerle girizgah yapılır. ordan konuyla alakalı olarak güven meselesi açılır ve etrafımdaki insanların size her konuda ne kadar çok güvendikleriyle ilgili kısa, net bir tanıtım filmi gösterilir. akabinde oklar hanım kızımıza yöneltilir. "tamam sen bana güveniyorsun artık ama ben sana güvenebilir miyim?" teması işlenir şakayla karışık. kızımız bolca güldürülmektedir sohbet esnasında. laf lafı açarken muavin bi kıyak geçer güzel bi romantik komedi açar. film biter. bi an bakışırsınız. öpüşseniz öpüşürsünüz yani, öyle bi gözgöze gelmektir. ama otobüstesinizdir. olmazdır. sonra uyku basar yavaş yavaş. koltuklar geriye yatırılır. engin astronomi bilginiz ışığında yıldızlardan bahsedersiniz. romantizm sizin göbek adınızdır artık. kız rüyasında sizi görse yeridir. nitekim uyur kızımız. derken siz de uyursunuz. gecenin bi vakti uyanıp kısık gözlerle bakınca anlarsınız ki kızımız başını omzunuza yaslamıştır. ne de güzeldir öylece uyurken....
şehvetin doruklarına çıkmaktır. hatunun böyle yavaş yavaş size yanlaması, masum öpücükler akabinde aşağılara inmesi, size hayatınızın en kısa süren ve zevkli geçen yolculuğunu tattırmasıdır. vallahi bir tur daha binesiniz gelir.

şaka mısınız oğlum? bildiğin kız lan bu. yanına oturdu diye kaşara mı bağlayacak sanıyorsun? mal mal camdan dışarı bakacaksın ve yol bitecek. anca ikram sırasında "kraker mi alırdınız ehe ben de" falan diye saçmalayarak muhabbet kurmaya çalışacaksın. o da bir boka yaramayacak. hepimiz rocco muyuz lan??
şehir içi otobuslerinde olabilen bir durumdur.şehirler arasındada istesende bayan yanı vermezler.
görünen o ki, kulenin sike kalkış iznini deniz tarafına değil kıza taraf vermesine sebep olaydır.
otobüsten inenen kadar, binlerce fantezi kurmak için uygun ortamdır.
boyle bir durumda zannettiginiz kadar sansli degilseniz bir sonraki durakta otobuse 17 hamile, 23 yasli ve tam 47 savas gazisi binecektir.. (rakamlari tahmini verdim hata payi olabilir)
eğer siz otururken kız gelip sizin yanınıza oturuyorsa sorun yok. ama siz gidip kızın yanına oturduğunuzda
lütfen çaktırmadan kızın hareketlerini ara ara izleyin. şekilden şekile girecek, binbir paranoyalar arasında
gidip gelecektir. garanti veriyorum. halbuki işin özü bir toplu taşıma aracına binilmiştir. gideceğiniz
yere kadar ayakta kalmamak ve oturmak istemişsinizdir. başka da yer yoksa gidip bir kızın yanına oturabilirsiniz.
abazanlar için define bulmaktır..
genelde başıma gelen durum, çünkü arka koltukları tercih ederim. oralarda da genelde erkekler oturduğu için, erkek yanına otururum. sakıncalı bir durum değil, herkes efendi gibi otursun yeter.
günümüzde uzun yolculuklarda olmayan hadise. sadece uçakta olabilir.
+erkek
-kız
yer: eskişehir

+sizdemi istanbula.
-hayir antalyaya
+o halde yanlış otobüstesiniz. *
-hayir siz yanliş otobüstesiniz.
+neee!

abaza can havliyle iner ve kız rahat şekilde istanbula ulaşir..
normal bir hadise onca yolu ayakta gıtmemek ıcın oturulmustur. * erkekler için sorun yoktur zaten bazen düşünceler "rahatsız olduysa kalksın banane benım keyfim yerinde" gibide olabılır.
bazı sümsükler için heyecan unsuru olabilen durumdur. kıza saati sormakla başlayan muhabbet açma çabalarıda boşa çıkar genelde en sonunda sümsük kişisi niyetini belli edince kızdan fırçayı yer. oturur.

(bkz: göt olmak)
eylemsizlik konununu hiçe sayarak her duruş ve kalkışta koluna değen kadın kolunu cinsel mesajlar olarak algılayıp cevap veren herif topluluğudur.ister istemez bu mesajlar alınır her durak yeni ümitler ve ihtiraslarla doludur ve tabi her ilişkinin çıkışı olduğu gibi bir inişide vardır kadın gider erkek bakar.
(bkz: ahaaa bacağı deyiyo lan)
(bkz: hasiktir çantasıymış aq)
inanılması güç bir şey. oha nasıl olabilir ki böyle bir şey , kızlar otobüse biniyor mu ?