bugün

siyaset amacı güdülmeyen evliliklerdir zira başka devletlerin önemli insanlarından kız almak osmanlı toprak bütünlüğüne tehdit oluşturabilir.
tarihte gördüğün yanlışlardandır.

eğer kadınlar türk hatta bilhassa laz olsaydı şu an bir osmanlı devleti olarak yaşamaya devam edecektik.
Yıldırım Beyazıt timura yenildiğinde söylenen odurki yıldırım beyazıt esir düşer ve timur beyazıtın karısına dansöz kıyafeti giydirerek kocasının gözleri önünde namusuyla oynar zaten olaydan sonra yüzüğündeki zehri içerek öldüğü söylenir. işte bu nedenden dolayı hanedanın aldığı esaslı karar doğrultusunda türk kızlarıyla padişahlar evlenmez.
hanım köylü olunmasın diye.*
padişah tır kendine denk veya denk olabilecek padişah ve/veya kral kızı ile evlenir kimle evlensin aşçının kızı ile mi.
(#20023250)
timur dallaması savaştan sonra yıldırım beyazıdın karısını sikmiştir. dansöz gibi oynatmıştır. bu sebeple türk kadınları ile evlenmezler.

ha birde zevk boyutu var elbette. ben padişah olsam bende öyle yapardım cillop gibi slav kızları varken kim ne yapsın türk kadınını?
adamların haremi var kadınlar seçmece çeşit çeşit kadını koy hareme, seç beğen al yap.

edit: kadınlar müthiş derecede rahat ettirildiği için hiçbiri itiraz etmemiştir bu duruma.
karga burun sendromundan muzdarip osmanlı hanedanının ıslah edilme çabasıdır. lakin işe yaramamıştır. toprak bütünlüğü falan filen hikayeleri anlatıyorlar ama bence hikaye.
Belki de osmanlının bitme sebebiydi. Bu olaydan yakınmıyorum cumhuriyet çok daha ustun ama daha iyi bitebilirdi Osmanlı.
kayırmacılığın, dayıcılığın önüne geçmek içindir. bu sayede hem ülkeler arası dostluklar pekişir hem de devlet ülke içindeki belli bir kesimin tekelinde olmaz.
türk kızı kezbandır önermesini doğrulayan tespit.
padişahlar genelde evlenmezler, evlenenleri çok azdır, umursanmayacak durum.
osman gazi ve orhan gazi değildirler.
Muamelesi daha iyi oluyor diyedir.
desenize rte kuma alacak? ben merkel yakışır derim.
Onlar da Türk kızlarından tiksiniyormuş.
Hem mantıklı, hem de zararlı bir şeydir.
Altında yatan mantık eskiden genellikle düşman oldukları diğer Türkmen beyliklerinden soylu kızlarla evlenmelerinden ötürü o yöne doğru genişlemelerinin durgunlaşması idi. Harem kurumu ile bu aradan çıktı.
Hürrem Sultan'dan olan Sarı Selimin tahta geçmesinden sonra bir daha Türk bir anadan doğmuş hiç bir şehzade başa gelmedi.
Böyle olunca kan karıştı, ve kan karıştıkça soysuzlaştı hanedan, iyicene hırslı cariyelerin elinde oyuncak olmaya başladı.
https://www.youtube.com/watch?v=J7OpbPOqYWU

https://www.youtube.com/watch?v=3x4YY-tJJg4

BOŞ KONUŞMAYIN HEPSiNiN BiR SEBEBi VARDI SiZiN GiBi KÜÇÜK DÜŞÜNEN iNSANLAR DEĞiLDi O PADiŞAHLAR.
Padişahların yabancılarla evlenmesinin nedeni oluşabilecek aile bağlarının önüne geçmektir.eğer türk kızlarla evlenselerdi kız tarafının aile bireyleri bunu kullanarak iktidarlarına ortak olacaklardı bunu engellemeye çalışmışlardır.
Lalanın "Abi kim çekecek şimdi onun kahrını! Bak ben sana bir şey diyeyim mi, biz Antalya'ya gittik arkadaşlarla geçen Temmuz, ya yemin ediyorum 1000 kat güzel Rus kızlar var, naz kapris yok abi, kafan rahat. Tertemiz ilişki, sana dışarıdan bakalım biz." demesiyle o gün bugündür devlet geleneği haline gelmiştir. *
Osmanloi padişahlarınin arasında evlilik yapan çok yoktur. Genelde padişah anneleri yabancı cariyelerdiR. Müslüman kadınlar dinen cariye olamayacağı için tamamı gayrimuslimdir. (bir kısmı sonradan müslüman olmuştur) osmanlı padişahları nikah kiymazlardi. Yıldırım bayezid'in eşi kendisiyle beraber esir alındığında timur içki aleminde oynatmistir eşini.(yıldım bayezid'in bu sebeple kahrından öldüğü söylenir)Bu sebeple bir daha böyle bie utanç yaşamamak için osmanlı padişahları eşlerine nikah kiymamislardir.
türk kadınlarının dırdırından kaçmışlardır kesin. *
yıkılışın sebebi.
kadınların aslında benim yansımam olduklarını gösteren olay.
Sanilanin aksine sarisin mavi gozlu olduklarindan degil dogurganlik oranlarinin yuksek oldugu dusunuldugunden ve saray icinde ailesi yerlesip te padisahi malamat etmesin diyedir efendim.