bugün

bu solcular işi iyice azıttılar.
tarihin iyisini alıp kötüsünü bırakan ve tarih ile övünen yazar iddiasıdır.
(bkz: ölüleri öldürememek)
genelleme hayasızlığıdır.
anadolu halkını umursamayan padişahları ecdadı olarak kabul etmemek durumudur. sen sarayda sefa sür, anadolu halkını eze eze yassı kadayıfa döndür
Anadolu halkının ecdadı değildir doğrudur.
Istanbula bile sokulmayan, sadece tarımla uğrasılmasına izin verilen, enderunlara alınmayan, sanayi işletmesi veya atolye kurmasına izin verilmeyen, loncalara girilmesine izin verilmeyen, devlet kademelerinde bulunmasına izin verilmeyen bir toplum bunlara nasıl ecdad der aklım almıyor.

Enderunlarda eğitim görüp devlet birimlerinde çalışan devşirmeler, devlet yönetiminde bulunulmasına izin verilen devşirmeler, sanayi işletmesi kurmasına izin verilen gayri-müslimler, harem içinde dolaşan ayrı milletten kadınlar dese neyse de...
gecmisini inkar eden yazar beyanıdır.
Ecdadı ermeni yazar beyenatı.
Zamanında iki kesememiş ecdadımız bunları.
Yediği kaba sıçanın da katli vacip olmalıydı.
Osmanlı padişahlarının annelerini araştırdığınız zaman ulaşacağınız, bilimsel ve kesin bir gerçektir.

Osmanlı kuruluşunda bir türk beyliğidir ancak bir kaç padişah sonra bu özelliğini kaybeder.

--spoiler--
çok önemli not: türk devletlerinin hükümdarları, han, hakan, hatun, kağan, başbuğ gibi ünvanlar kullanırlar.

Osmanlı'da bu unvan başlarda çok kısa süre kullanılmış ve daha sonra terk edilmiştir.Osmanlıda bir arap ve fars devleti gibi şah padişah sultan unvanları kullanılmıştır. Türklüğü red etmiş, osmanlıcılık anlayışını benimsemiştir. Zaten enderuna türklerin alınmaması bile bu iddayı ispatlarcasına bir gerçektir.

Sonuc olarak bu ülke liderinin aldığı ünvan konusu bile türklüğü türk geleneğini red ettiklerini ispatlar. gerçekler zor gelebilir ama bunları bilgi olarak buralarda paylaşmak zorundayız.
--spoiler--

edit: kağan eklendi.
atalarım osmanlı'nın zamanında en büyük düşmanı olan karamanoğulları'na dayandığı için doğrudur.
(bkz: red edilmiş evlat)
genellemedir, yanlıştır.
Ilk zamanlarda türk devleti olduğu halde sonraları arap devleti gibi olunca ve türkleri aşağılayan bir devlet olduğu için değildir benim atam alparslandip atilladır'en azından bu adamlar yüzde yüz türktür.
En azından yaşadığın topraklara saygın olsun.
iyi ki de değildir. Atatürk atam değil çünkü ben isveçliyim, osmanlı ecdadım değil çünkü ben mozambikliyim. ecdad hede demektir, ata hödö demektir. isveçle mozambik te komşu olmadığından böyle oluyor.

lan bi bitin artık ya si.tirin gidin ecdadınızda, atanızda kimse kim. ne boş adamlarsınız ya. durup durup aynı terane.
osmanlı, devrinde varolmuş en büyük imparatorluklardandır. sadece fatih sultan mehmet'in zekası, ileri görüşlülüğü bile yüzlerce yıllık bu imparatorlukla gurur duymaya yeter.

atalarının tebaası olduğu bir imparatorluğun gücü ile gurur duymak, düşünüp saygı duymak zaten kaçınılmazdır. ancak ecdadımız demek ne kadar doğrudur? benim ecdadım o dönemde sarayda sefa sürmek yerine ya tarlada çalışarak ya savaşta şehit olarak ölmüştür büyük ihtimalle. benim ecdadım osmanlı değil, osmanlı'ya hizmet eden kendi halinde yaşam savaşı veren insanlardan oluşmuştu. bu ayrımı iyi yapmak gerekir.

osmanlı dendiğinde herkes gaza geliyor, tuğralar falan çizmeyi çok seviyor ancak o tuğralar ecdadımıza değil, ecdadımızın hükümdarına aitti, bunu gözden kaçırıyor. bize kendi hükümdarımız olma şansını verdiği için, bir aile soyunun bizden daha üstün olmadığı bir ülke verdiği için mustafa kemal'e atam diyorum. başında kulluk edeceği birisi olmayınca ülke kötü hale gidiyorsa bunun sorumlusu sadece halktır. birisinin malı olmak yerine kendi kendinden sorumlu olmanın bedeli budur. birilerinin hala yüceltecek, uğruna ölecek birilerini araması çok yazık gerçekten; bir başkasını bütünen kendisinden üstün görebilecek kadar kendin olan saygısını yitirmiş insanların feodal düzene tutunmaya çalışmaları çok normal.
senelerce bir şey yapmadan, sadece hanedan kanına sahip diye, zenginlik içinde yaşayanlar, sınır dışı edildiğinde bile hadlerini bilmeyip yalıda kalırlarsa açlıktan da ölür, sefaletten de. fazla kibir gereksizdir. bu arada hala kendini osmanlı torunu sananlar varsa açsın internetten gerçek torunlarını araştırsınlar. hala aynı burjuvazi hayatı sürdürüp, zenginlik içinde sadece "saraylarının" hasretiyle yaşıyorlar. burada yorum yapan sizler torun değil köleydiniz, hala da öyle gözüküyorsunuz.

[Alıntıdır ve çok doğrudur. salise düşünmeden altına imzamı atarım]
benim dedem padişah torunu değilki osmanlı ecdadım olsun kesinlikle doğru bir söz.
Ecdadi yunan ermeni olup turkiyede yasayanlarin kullandigi soz.
Ben türküm ve osmanlı benim ecdadim değil. Çünkü; kendi milletini bu kadar sevmeyen başka millet yoktur. Osmanlı da türk demek bile kötü bir söz olarak algılanırdı. Fethettigi bölgelerde hosgorulu politika izleyen yabancı halkları koruyan osmanlı kendi milletine hiçbir zaman bunu yapmamıştır. Her zaman türkü aşağı görmüştür. Herkezin övündüğü şanlı osmanlı bu ışte.
aydınlandım resmen. benim için bundan kelli en büyük ecdat che, ataput falan filan.
ciddiye alınmaması gereken cahil söylemidir.
osmanlı bir post bizanstır. türkle hiçbir ilgisi yoktur. ne dini ne devlet yönetimi türklükle alakalı. zaten istanbulu alınca bizansın 1100 yıllık geleneğine yenik düşük devlet düzenini tamamen bizanslaştırmıştır. imparatorlukta ondan sonra oluyor zaten.
Bir rum tohumunun kendini ifade etmesidir.

ben babalar gibi hem Osmanlı hem de Selçuklu torunuyum. Kanım hem anadan hem babadan tamamen Türk ve en önemlisi de Müslüman ım ki değmeyin keyfime gitsin. Allah ın verdiği afiyet ve şeref olsa gerek, elhamdülillah.
dış kapının dış mandalimiyiz.
Doğru tespit Ermenilerin , Bizanslıların içimizdeki hainlerin ecdadı değildir . Artı Bizim adımıza niye karar veriyorsun ? Ecdadım değil diyeceksin kabul etmiyorsan da pzevenk . Sen kimsin benim adıma yorum yapıyorsun gece gece sinirlendiriyorsun adamı !