bugün

(bkz: adriana lima)
öğrenci evlerinde sık kullanılan cümledir.
bugün bir yere bkz vermeye and içtiğim cümle. beyaz pantolonun altına hiçbir şey giymeyen kız başlığına yazacaktım ancak abaza derler diye yazmadım. 2 temmuz 1993 sivas katliamı başlığına yazacaktım faşist derler , supersumo başlığına yazcaktım ne olduğunu bilmiyorum diye yazmadım. demekki öyle her yere yazılmayacak cümleymiş.
(bkz: beyonce)
yer : rize
sene : 1999 falan

komşunun oğlu koca ufaklık mert'in unutulmayan cümlesini hatırlatır.

"bu ev benum olsa da yesam."
neleri yedirmediler ki bize... olsa da yesek hazzını, isteğini yok edecek ne zıkkımlar yedirdiler bize..şimdi olsa da yesek desek, doymamış lan bu diye sırıtır birileri, kimbilir daha neleri yedirirler.... hormonu yedik, gdo yu yedik,tavukların biçimsiz tırnaklarını gagalarını yedik,dana eti diye bilmem hangi eşeğin etini yedik...hala "olsa da yesek mi" layn, kala kala foseptik çukurundakiler kaldı yemediğimiz....
canın herhangi bir yiyeceği çektiğinde sarfedilen söz öbeği.
eğer iradeniz yoksa "olsada yesek"le kalmaz
oldurur ve yersiniz.
- olsada yesek
+ ne istiyon gene
- iftar..
öğrencilik yıllarının vazgeçilmezi olan yiyecekler.
(bkz: porsiyon tavuk döner)
(bkz: tavuk dürüm döner)
(bkz: ekmek arası tavuk döner)
(bkz: keser döner sap döner) *
bu saatte insan mısın denebilir ama kızartma olsa da yesek.
(bkz: ah ulan bi kokoreç olsa şimdi)
gecenin köründe hala uyanıksanız eğer her 3 dakikada bir farklı yemek isimleri ile kombine ederek söyleyeceğiniz cümledir.

örneğin

(bkz: semizotu)
bütün kızlar toplandık modunda iken, birinin aklına düşen yemeği yapmaya başlamadan yardımcı bulma temelli sarfedilen cümle...mutlaka onu o na canı çeken bi hatun kişi bulunur ve kollar sıvanır...saatin kaç olduğu konu dışıdır yapılır bir güzel de yenir, bu olsa da yesek kabilinden olanlar genellikle bol yağlı, salçalı,çikolatalı velhasıl kilo yapan cinsten olduğundan ve dahi yurdum hatunları sınırı koruyamamakla, koruyamadığında dahi kiloları ile barışık olamamakla malül olduğundan, ufak yollu pişmanlık hisleri kendine ertesi gün diyete başlanacağı sözü verilerek bastırılır ve de adettendir mutlaka diyete de başlanır...
(bkz: yarak afedersin)
canın çektiği şeyi ifade eden cümledir.
ramazan ayında oruç olmasaydı denebilirdi anca.şöyle iskender (bkz: olsa da yesek)
sen ne sevimli şeysin öyle diye akla gelene söylenendir.
adımla ilgili yapılmış en iyi espri cümlesidir. *
onun dışında; kokoreç ya kokoreç.
Erik eksi erik...
ansızın insanın burnunda tüten yiyecektir. künefedir.
(bkz: http://imgim.com/3073incia4299167.jpg)
can çekilen şeye özlem.
Öğrenci evinde, sofra başında öğrencilerin, annelerinin yemeklerini hatırlayıp dile getirdikleri cümle.
o an asla evde bulunmayacak olan yiyecektir.