bugün

''bok gibi param var, havam 1500'' mesajı güden davranıştır. özel-devlet farketmez tüm okullarda hatta liselerde bile görülen bir okula ulaşım şeklidir.
genellikle kendi şehirlerinde üniversite okuyan gençlerin analarının babalarının arabalarını alıp arkadaşlarını sabah sabah alıp kolların yaklaşık 15 cm kadar camdan dışarı çıkıp, müziği açıp bide herkes duysun diye camın açık gidip sabah sabah o ayazın yenmesi tribidir.
candır. o ibne ayazağa çekilmiyor maalesef otobüsle.
Araba babanızın veya annenizin olsa da sonuçta size emanet herhangi bir kaza durumunda yaralanmayı geçtim maddi hasar sizi bir hayli yorar. Otobüse, tramvaya göre avantajlı tabi ki hem zaman hemde rahatlık açısından ama kalabalık şehirde yaşıyorsanız okul, iş çıkışlarında yoğun trafiğe takılmanız kuvvetle muhtemel. Hele birde okula eviniz uzaksa yakıtı idareli kullanma konusunda doktora, master falan yaparsınız.

Okuduğum fakülte okula aşağı yukarı 8-9 km 2 gidiş 2 geliş toplam 4 vasıta değiştirmek gerekiyor bi arabam olsa fena olmaz benim için. swh.
istanbul içerisinde metrobüs, metro, minibüs ve hatta otobüs gibi birçok aktarma yapa yapa ortalama 2 saatte gidebildiğim okuluma arabayla gitmeyi deneyeyim dedim ve navigasyonu en kısa yola ayarlamıştım, tamamen şehiriçi ara yollardan faydalanarak 30 dk gibi bir sürede gidebilmiştim. ondan sonra zaten hep arabamı kullandım. tabi arabam inanılmaz bir yakıt canavarıydı, lpg yoktu direk benzinliydi ve haftalık ortalama 150 lira gidiyordu. biraz daha uğraşsam okula yakın ev tutardım. şimdi önümüzdeki sene istanbul dışında üniversiteye devam edeceğim, arabayla mı yoksa motorla mı gitmek daha iyi olur karar veremedim henüz.
devlet okulunda isen, zenginlik belirtisidir.
özel okulda isen markasına göre fakirlik belirtisi.
Seneye yapmayı hayal ettiğim hede. Boş yere Yurt+otobüs parası vermeye gerenk yok Mike. Her gün evden gidip gelirim, yurtta kaldığım zamanki kadar sürer yol. Hem daha az maliyetli olur. Kampüse cıstak cıstak girmenin vereceği havayı hiç saymıyorum bile ehehe. *
2 gün sonra arabaya okulla gitmekle sonuçlanır.
park alanına sadece öğretim görevlileri park edebildiğinden, öğrenci için ızdırap olan eylemdir.