bugün

içi boş çıkabilecek tostlardır.*
normal bir yerde satılan tostlardan daha lezzetli olan tosttur. daha lezzetli ve tatlı gelmesini yapıldığı ortamın pisliğine bağlamışımdır her zaman.
içindeki kaşarlar milimetrik hesaplamalarla kesilir. mümkünse sadece kaşarlı yiyin, çünkü karışık tostun içine konan sucuğun geçmişi pek iç açıcı olmayabilir.
tost demek için şahit aranılan tostlardır.
(bkz: okulun kantininde satılan çaylar)
astronomiktir fiyatı sağlıksızdır salamı.
hijyenden olduğunu düşündüğüm * bir neden veya nedenlerden dolayı tostun içindeki kaşarın lazerle kesilip, arkası gözükecek şekilde şeffaf halde ekmeğin arasına bırakıldığı inancındayım. ***
içindeki kaşarı mikroskop lameli ya da asetat kağıdı olabilecek kalınlıkta tostlardır. o kadar ince kaşar dilimleyebilmeyi ayrıca tebrik etmek gerek.
çift kaşarlı değilse, hiç kaşarlı tostlardır. paranıza kıyın çift kaşarlı söyleyin.
içine ne olduğu belirsiz bir dilim kaşar peynir ile, bir dilim salam koyulmuş kıytırık tostlardır. fiyatı da gelgelelim ateş pahasıdır, sokakta satılan tostun 3 katıdır neredeyse. ve okulda bundan yiyip eve gidince direk lavaboya kusma ihtimaliniz vardır.
annenin evde yaptığı bol sucuklu tostlarda bile yakalanamayan bir tada sahip, boş salçalı ekmekten ibaret olan yiyecek. üstüne sürülen "sulu salça" vazgeçilmezdir.
çoğu yerde satılan tostlardan pahalı olan tostlardır.
hem kalitesiz hem ucuzudurlar. öğrencilerin evden yemek getirmesine neden olurlar. burdan kantincilere sesleniyorum. lan öğrenciler elinizde işte lan. kaliteli ve ucuz yiyecekler satıp onları daha çok bağlamak yerine böyle mallıklar yapıp onları kaçırarak ne kadar büyük bir salaklık yaptığınızın farkında msınız?
içindeki malzemeleri görebilmek için gözlük takmak gerekir. ucuz yiyeceklerle, gıdım gıdım koyarak, pahalı satışlar yapan kantinciler, okula başlamış yeni yetmeleri kazıklayarak kazanç sağlarlar. okulda senelik olanlar ise, akıllanmış çantasında yiyeceğini taşıyan ya da okula girmeden markete uğrayan kişilerdir.
insanları okula en yakın büfe,lokanta,dönerci gibi yerlere koşmaya iterler kendileri.Bizim okulda herkes acıktımı dışarı çıkar yemek yerdi.Öğlenleri okulda 10-12 kişi kalırdı.Kazıkçı kantinci kazanamıyomuş diye okuldan öğle dahil çıkış yasaklandı.Bu sefer biz kapıya sipariş verdik 1 ay sonra oda yasaklandı.En son fiziksel yeterliliği olan kim varsa okulun 2.5 metrelik demirlerinden kaçıyordu.Şuan demirler 4 metre.
Sonuç olarak yemeye kalın zincirlerle mahkum edildiğiniz tostlardırlar.****
sürümden kazanayım diye maliyeti düşürme telaşında olan kantin işletmecisinin en ince kaşar dilimleme rekoru kırmasına sebep olur.
içine ne konulduğu tam olarak bilinmeyen lakin ömür boyu kokusu ve tadı özlemle hatırlanan tost modelidir.
kantinci kaşarı transparan dilimleme uzmanıdır.
sucuklar saydamdı. karşı taraf gözükürdü baktığında.
lise yıllarında okulun konumu sebebi ile hiç muhatap olmadığımız tostlardır. tam kumkapının merkezinde idi bizim okul. aşağısı sahil yukarısı sultanahmet. dolayısı ile her taraf büfe ve lokanta dolu. kantindeki içerisinde "hiçbir şey" olmayan kare biçimindeki ( sünger bob gibi ) tost ile aynı paraya iki yarım halinde makineye basılıp tek kağıda sarılan tam ekmek salçalı tost vardı.

bugünün parası ile atıyorum 10 liraya avuç içi kadar saydam kaşarlı ve sucuk olup olmadığı muallakta olan yuvarlak bir şey olan tostu yalayıp ( ısıracak bir şey yoktu lan ancak yalayıp yutarsın ) daha da acıkana kadar tam ekmek salçalı tostu gömüyordun akşama kadar idare ediyordu. o tostçu var ya aldığı hayır duası ile cennetlik olmuştur cennetlik kaç kişiyi doyurdu senelerce..
Ekmek arası ekmek içinin tost makinesine konmasıyla oluşurdu.
herkeş ister güzel olsun. bol kaşarlı olsun ama adam oraya hizmet için değil para kazanmak için gelmiş.
eminim ki eleştirenler bile o kantincilerin yerinde olsa aynı şeyi yapardı. ben yapmazdım o ayrı. baktım kurtarmıyor. kantincilik yapmazdım çünkü az da olsa kandırmaya giriyor olay.
ha bu arada kantin kiralarını bi sorun bakalım adamın başka çaresi var mı?

pardon lan siz geyik yapıyordunuz di mi. ben gene gerçeklere daldım.
muhabbet bana göre değil arkadaş. hemen gerçekleri ortaya koyuyorum.
valla bak muhabbet edebilen bi adam olmayı çok istemişimdir.
olmayınca olmuyor.
kaşarlı tost 2 milyon, sucuklu tost 1.5 milyondu.

adam psikolojik olarak bize sucuğu yemeyin mesajını net olarak vermişti.
lezzetini kendiniz yakalamanız zordur çünkü okul kantininde satılan tost mistiktir.

malzeme olarak küçük sandviç ekmeği kullanıyorlar grill ise ezici olduğu için ekmek inceliyor margarini de sürüyorlar üzerine bolca.
Hastane tostundan güzel değildir.