bugün

ödülünü takdim eden emir kusturica gibi reklam filmi çekse bile kendini izletebilecek bir yönetmendir.
fenerbahçe'nin şampiyonluğundan çok daha önemli bir başarıya imza atmıştır.
gururumuzdur , bu kezde bir zamanlar anadolu filmi ile juri büyük ödülünü almıştır.
alnından öpmek lazım bu adamı, genç kızlık hayallerimde başı çeken robert de niro'ya anadolu dedirtmiştir kendisi, candır.
milli gururumuz.
üstad yine farkını ortaya koymuş ve şampiyonluğu pardon pardon büyük jüri ödülünü almıştır. film'i dün izleyen jüri üyeleri normalden çok daha uzun bir yarışma toplantısı yapmışlar ve ödül nuri bilge ceylan'a gitmiş. tekrar binlerce yüzlerce tebrikler karizmatik adam müthiş yönetmen.
fotoğrafik sinema kazanmıştır. tebrikler nuri bilge ceylan.
(altın palmiye değil) Jüri Büyük Ödülü'nü almıştır. başarısının devamı yalnız türkiye'ye değil, diğer tüm yönetmenlerin olduğu gibi bütün dünyaya armağanıdır.
cnbc-e kanalı sayesinde iklimler, uzak ve mayıs sıkıntısı filmlerini izleyip hayran kaldığım yönetmendir. alır başka yerlere götürür sizi filmlerinde. bu filmse piyasaya çıkan saçma sapan şeyler nedir diye de sordurur insana.
bu akşam, cannes'da aldığı jüri büyük ödülü ile tüm türkiye'yi sokağa dökmüştür. konvoylar, kornalar, havai fişekler... çok sanatsever bir toplumuz vallahi.

bir dakika lan: fenerbahçe şampiyon olmuş.
kendisinin bugün aldığı başarı, fikrimce futbolda alınmış başarıdan daha çok gündemi meşgul etmelidir. nasılsa taraftarlar sevincini yaşıyor meydanlarda, bari medya ceylan a dönsün.
sanat eserlerine ucube diyen bir başbakanın yönettiği ülkede inadına sanatını icra eden, cannes film festivali'nde üçüncü kez ödül alan yönetmendir efendim.

az önce öğrendik ki, futbol şampiyonluk kutlamalarında insanlar denize atılmış, bıçaklanmış, bir çocuk vurularak öldürülmüş.

bu hale getirilmiş bir ülkenin önemli değeridir nuri bilge ceylan. geleceğe güzel beklentilerle bakmamızı sağlayan, ülkemizden hiçbir zaman umudumuzu kesmememiz gerektiğini hatırlatan...
takdir ettiğimiz yönetmenimiz. robert de niro ödülü açıklamak için filminin adını aksanlı maksanlı gayet sevimli okurken bir anda duygulanmamıza ve coşmamıza vesile olmuştur. başarılarının ve güzel eserlerinin devamını diliyoruz.
biraz önce eve geldim, netten gazetelere girdim, baştan sona maç, şampiyonluk haberleri. zerre kadar ilgilenmiyorum. sonra ekşi'de gördüm nuri bilge ceylan'ın başarısını. şampiyonluktan çok çok daha anlamlı benim için. herkes için öyledir, diye düşünüyorsun tabi ister istemez. ama milliyet.com.tr'de küçücük bir haber falan. sonra sözlüğe geldim. sözlükte fenerbahçe'nin şampiyonluğu kutlanmış. hayal kırıklığı üstüne hayal kırıklığı! bu kadar dandik, bu kadar lümpen bir ülkenin sözlüğü de böyle olur tabi, ne bekliyoruz a.q. moonlight, sen yazmasaydın bari, başkasına yazdırsaydın. utanmadın mı ya?
2011 Cannes 'da 1700 film başvurusundan sıyrılan "Bir Zamanlar Anadolu'da" filmiyle jüri büyük ödülünü alan, yalnız ve güzel ülkemizi gururlandıran büyük yönetmendir.

ayrıca ismiyle bile bir deil üç kere adamdır * tebrikler!!
cannes daki son başarısı fenerbahçenin şampiyonluğuyla gölgede kalan , gururumuz. *
(bkz: bir zamanlar anadolu)
bir zamanlar anadolusuyla yine cannes'ı coşturmuş olan yönetmendir.
fenerbahçe şampiyonluğu yanında başarısı dile gelmemiştir.
ama bu ülke bunlara kadirdir.
sonra dış mihraklar içimizi böler, sanat gelişmez, halk odunlaşır, oylar akepeye gider.
başarısıyla ülkemizi gururlandıran yönetmen. jüri başkanı robert de niro'dan filmin adını türkçe olarak duymak, yılmaz erdoğan'ı alkışlayanlar arasında görmek.. gerçekten çok enteresan duygular yaşattı. gurur vericiydi. yaşasın sanat!
hakettiği alkışı türkiyede alamadığını düşündüğüm insan.
Türkiyenin yetiştirdiği cevherlerden biridir kendisi. Rica ediyorum içinizdeki siyasi kudurganı bu başlık altına sokuşturmayın. Maksadınız adamı taltif etmek değil , adamın adıyla laf sokuşturmak.
öyle kıldan yünden filmler yapıp da cannesı kazanacağına başrollerinde jason statham abimizin yer aldığı bir aksiyon filmi çeksin de oscarı alsın, o zaman görelim.
türkiye'nin bir başka gururu. ezel'DEn ali versiyonuyla tebrik ediyorum kendisini : debrikk...
yine yeniden tekrar gururlandırmıştır efenim bizleri.
selam olsun.
türkiye'de entel diye tabir edilen zümrenin dışında kimsenin tanımadıgı hatta ne iş yaptıgını bile bilmedigi adam.

allah aşkına bu adam mı ülkemizin gururu, bu adam mı muhteşem filmlere imza atıyor. yahu bir kerede yılmaz güney'in duyarlılıgında bir film yapsın bir kerede yılmaz erdoganın zekasında bir film yapsın biz alkışlayalım. yılmaz erdoganın vizontelesindeki " tv ile tanışan köylünün tv açılınca ölüm haberi alması " kadar muhteşem bir olay bu adamın hangi filminde var.

3,5 tane lümpene film yapıyor onlardan ödül alıyor diye gururumuz haline geldi.