bugün

Nokia'nın bir telefon serisi. Multimedya olayında tavan yapmışlardır hepsi. Yüksek kalite resim/video özellikleri göza çarpan ilk özellikleridir.
herkesin yeni ortaya cıktıgını sandıgı nokia'nin multimedia cılgını serisi. aslında olay yıllar oncesinde nokia n-gagele başlamıştır.şu an ise tavana vurmuş durumdadır.
tarih itibariyle şu modelleri içermektedir;
(bkz: nokia n70)
(bkz: nokia n71)
(bkz: nokia n72)
(bkz: nokia n73)
(bkz: nokia n75)
(bkz: nokia n76)
(bkz: nokia n77)
(bkz: nokia n80)
(bkz: nokia n90)
(bkz: nokia n91)
(bkz: nokia n92)
(bkz: nokia n93)
(bkz: nokia n95)
hayvan nokia'nın hayvani özellikler taşıyan ve hayvani boyutlarla serisidir.

(ara: nokia n*)
nokia'nın klasik modellerinden farklı olarak, genç jenerasyonun kullanımına hitap edecek şekilde farklı tasarımlar ve uygulamalar içeren bir çeşit marka konsepti...

aynı markanın diğer modelleri ve farklı markalar baz alındığında, telefonların neredeyse tamamı,yükte de pahada da ağırdır. içlerinde kendilerine has işletim sistemleri taşırlar ve bluetooth'dan kolayca virüs kaparlar. karşıdaki telefondan emin olunmadıkça telefonun eşleştirilmemesi, telefonun kullanım ömrünü uzatacaktır.*
bozulmaya mahkum bir kameraya sahip seridir.
Bir Zamanların efsanesidir, tüm dikatleri üzerine çekerdi. Bizim hocada/arkadaşta/teyzemin kuaföründe gördüm... lü cümlelerle özellikleri dilden dile dolaşırdı.
En son 2009da bizim bi arkadaş almıştı (ben de kurdum arkadaşlı cümleden). Şu en lüküs olanlarından. Hani hem klavyeli hem dokunmatik ve sürgülü olanları vardı ya ondan işte. Tabi hepimizin dilinde 1650 tl ye almış diye. Sonra tuş kilidi bozulmuştu yeni kapağa 100 tl vermişti. Sonra yeni kapağında tuş kilidi bozulmuştu bi 100 tl daha. Bide üstüne akıllı telefonlar çıkıp bunlar 1000e kadar düşünce en zengin en enayi oluvermişti.