bugün

1998 ya da 1999 yılında piyasaya çıkmıştı ve nokia'nın önce bamya pipili iş adamların, daha sonra da baba parası müdavimi jöleli hırtların resmi aksesuarı halinde getirdiği, "nokia 8xxx" serisi titanyum kaplı cep telefonlarının babasıydı. nokia 6110'un genpa'da 120 milyon türk lirası olduğu bir dönemde 300 küsür milyon türk lirasıydı bu çakmağa benzer aletin fiyatı. ne de olsa nokia'nın diğer telefon üreticileriyle arasındaki farkı açtıkça açtığı bir dönemdi, "altıncı his" mottosuyla piyasaya çıkan bu cihaz pek tabi ki milletin dibini düşürmüştü. kutusu bile alengirliydi, bizim bir tanıdık almıştı da ayna gibi zeminin sürekli parmak izi olmasından ötürü, elinde gözlük beziyle telef olmuştu adamcağız. aletin pili 1 gün anca gidiyordu, suyla falan temasında emekliye ayrılıyordu, yere düşürmek ise gerçek bir evlat acısıydı.

1999-2000 sezonunda bilkent sports international'ın yanındaki o mekana sürekli maç izlemeye giden bireyler her 2 masadan birinde bu aleti görürdü, parıl parıl parlardı şerefsiz. hatırlamayanlar için de alet aha bu;
görsel

daha sonra 8850, 8890 gibi ataklarla "telefon süsleyerek kodaman kazıklamaca" dalında rakiplerini iyice boğan nokia'ya o dönem karşılık "tehlikenin farkında mısınız?" sorusunu kendine soran ericsson'dan ericsson t28 ile gelse de çok da etkili olamadılar. cep telefonuyla etrafı ezmeye çalışan kodamanların kariyerinde çok önemli yeri vardı nokia 8810'un, evet. telefon tarihinde benim bildiğim kadarıyla tamamen dış görünüş odaklı ilk cep telefonu buydu.
şu an sitelerde kendini bilmez bir kaç kişi tarafından 300 ile 750 tl arasında satılan üretim hatalı telefon.

antika diyeceksiniz de telefon üretim hatalı yahu...
2012 yılında bile karizmasından bir şey kaybetmeyen telefon.

görsel
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar