bugün

dün itibari ile kapalı beta testlerine başlamış mmo racing game tarzındaki yeni need for speed oyunu. adından da belli olduğu gibi bu bir massively multiplayer online racing game. bu ne lan derseniz silkroad un, world of warcraft ın yarış tarzı olanı.

oyundaki mantık bütün mmo lardaki gibi işlemekte; yarış kazanıp, level sayısını arttırmak. oyun need for speed most wanted ve need for speed carbon şehirleri olan rockport city ve palmont city nin karışımından oluşmakta. bu oyunları oynamış olanlar şehirleri çok rahat tanıyacaklardır.

oynanabilirlik ise neredeyse most wanted ve carbon ile aynı. oyundaki bütün yarışlar aynı zamanda single player olarak da oynanabiliyor. ancak multiplayer oynamak bu oyunun başlıca amacı. single player deki yapay zeka most wanted ile aynı. catch up olayı yine var ve bu baş ağrıtabilir sanırım.*
grafikler ise bir mmo için gayet güzel. araç tasarımları ayrıntılı yapılmaya çalışılmış. şehir tasarımıda yer yer 2 boyutlu grafikler görülmekte ama online oyun bir için göz ardı edilebilir. oyunda şimdilik çok az sayıda araç bulunmakta. modifiye ise sadece boya ve vinyl modifiyesi ile sınırlı. tam sürümde geniş modifiye seçenekleri olacağını düşünüyorum.

eğer need for speed tutkunu iseniz, kaçırmayın derim. beta kaydı için ise;
http://www.needforspeed.com/web/world sitesinden 'apply for beta' kısmına tıklamanız yeterli.

need for speed tutkununuz holycrap zimbabweden bildirdi.
beklenenlerdendir. 80 level karakterine zırh, silah alıp pvp yapmak yerine, -kaynağım kıçım olmak üzere- 50 level aracına nitro, kaymaz teker almak, yarışlara katılmak filan gibi aktivitelerin dönmesi muhtemel bir online oyun.
haberini alır almaz azgın boğalara döndüğüm oyundur. tüm nfs tutkunlarına hayırlı olsun.
2. kapalı betası başlamıştır. ama benim kafam basmamakta. ulan blizzard starcraft 2 nin betasına başladı 2 aydır aralıksız sürmekte, ea 3 günlüğüne oyunu açıp 1 ay kapatıyor. eklenen birşey de yok üstelik. te allam ya.

ulan ea yaktın bizi desem?
http://twitter.com/needforspeed
daha çok oyuncu tarafından oynanabilmesi için grafikleri ve sistem gereksinimleri nfs most wanted civarlarında olacak olan oyun.
bugün saat akşam 8 den itibaren betası yeniden açılacaktır... pazar saat 10'a kadar. beta ya davetliyseniz oynayabilirsiniz.
(bkz: neef for speed illallah)
müptElası olcağım oyundur.
ilk izlenimler;

- hata verip atma problemleri fazla. yarıştan sıkılıp biraz haritada gezeyim derseniz veya garaja dönmek isterseniz atabiliyor. benim gördüklerim bunlar en azından.

- başlangıçta seçebileceğiz paranızın yettiği 4 araç var. bu araçlarla katiyyen başarılı olamadım. level 5-6 lar doluysa yarışta, ilk 3 ü rüyada görürsünüz başlarda.

- power up sistemi kurmuşlar. magnet lider aracın peşine trafiği takarken, nitro hızlanmayı, bir özellik güçlerin reload sürelerini beklemeden anında hazır olmalarını sağlıyor.

- power up dışında pasif geliştirmeler de var. bunlar power upları veya aracın özelliklerini arttırabiliyor.

- rent a car olayı şu an için çalışmıyor.

- yarışlardan para ve reputation toplanıyor.

- power up lar kullan at şeklinde. genelde paket halinde satılıyorlar. şimdilik nitro en popüler olarak duruyor ilk 3 levelde.

- oyuna giriş sıkıntılı, önce dosyalar kontrol ediliyor, yarım dakika ardından download göstergesinin anlamsızca tekrar dolmasını bekliyor ondan sonra oyuna giriyorsunuz.

- daha çok şey beklemiştim kendisinden ama beta değil alpha gold gibi duruyor şu haliyle.
çıktığı günden itibaren indirip yardırdığım nfs nin online oyunudur. yarış haritaları olarak zayıf ilerlemesi ve modifiye seçeneklerinin darlığı (ben level 5im henüz. ilerde gelişmiş olabilir.) ile biraz can sıksa da oynanış açısından gayet zevkli olmuş.

muscle rulez.
betası itibariyle çok çok büyük şeyler vadetmeyen online need for speed. oynanıştan şurdan burdan ilk entaride bahhsettim. (bkz: need for speed world/#7583471) ancak ilk betası çıktığında yarış oyunu kıtlığında bulunan ben mal bulmuş mağribi gibi atladım üstüne fakat beklentileri karşılamadı. konu yok, ki need for speed shift ten bu kadar kolay kopmamın nedenlerinden biri oydu, beta olduğundan dolayı da konu zaten konulamaz. ama şu var ki online olduğundan sadece questler olacaktır, onda da büyük ihtimal yapay zekaya karşı yarışacağız. geri kalanı oyun haricinde outrun gibi yarışlar olacaktır haliyle.

çok büyük umutlar beslemeyin bence. biraz bekleyin, yeni need for speed e3 te açıklanacaktır büyük ihtimal.
bana göre berbat olan serinin vasat oyunlarından biridir. Şahsen 2 3 tane body kit takıp spoiler hood v. s eklemeden keleş bi body kitli sarı silvia ile sokaklarda yenile yenile 10 lvl olursunuz. Sonrada 50 lvl için 27 $ gibi bi fiyat isterler. Neye bu kadar para veriyim lan ben türkçe desteği olsa oyunun şerefesizim sırf türkçe dil desteği var diye gider verirdim. Ayrıca oyunda bir sürü hata var buglar vb.
9 eylül 2010 tarihi itibari ile tamamen ücretsiz olan online nfs türü. 10 level'den sonra oynayabilmek için yaklaşık 20 euro değerinde "starter pack" satın alan arkadaşlar, şu anda boşa giden paralarına yanıyor.
tadından yenmeyecek oyundur.
shift bir taraflarında okkalı şekilde patlayınca "adam " gibi oyunlar çıkarmaya karar veren firmanın eskiye dönüş furyasındaki baş aktör.
bakalım "adam" olmuşlar mı?
zira shitt faciasından sonra zor ama bakıcaz artık.
güzel oyun emme şu speedboost işi bozuyor be.
Bi açılsa da oynasak dediğim oyun.

Geçenlerde download yaptı aşağı taraftaki çubukta. oyuna girmemiştim. şimdi yine download yapıyor.
yarışlar bir zamandan sonra sıkıcı geliyor ama uludağ sözlük yazarları ile de oynansa harika olacaktır. *
http://world.needforspeed.com/
http://galeri.uludagsozlu...d-for-speed-shift-321950/
safları sık tutan oyun.

görsel
müzikleri ile kulakların pasını attırır:
http://www.youtube.com/watch?v=ykl2xLTMVro&feature=autoplay&list=ULaw3qAhyuMNE&playnext=1
güncelleştirme sorunu yaşıyorum yardım edebilicek varsa lütfen pm arkadaşlar acil.
http://troubleshooter01.b...update-sorunu-cozumu.html
müzikleri harika olan oyun.