bugün

(bkz: sayın öcalan denen ülkede müge anlı yı linç etmek)
bugün konuşulması, tartışılması gerekecek kadar önemli bir insan değildir. bugün üzerinde düşünülmesi gereken başka konular var, daha önemli olan:

(bkz: trt/#13485769)
biraz zamansız oldu ama dibine kadar doğru oldu sanki be.
(bkz: kadın haklı beyler) kısa ve öz.
bugün ki tavrı hareketleriyle kendinden nefret ettiren şahıs. aşırı milliyetçi olduğunu gösterme çabaları, ülkesine bağlılığını takdir ettirme çabaları felan.
insanlıktan nasibini almamış şovenist kadın.

kimi faşist tosuncukların da bu cahil kadını savunmasına pek şaşırmadık ayrıca...
eğitim sistemimiz spikerlerde yetiştirebiliyor;
http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=144535
Gündemde ki kadın.
söylediklerinde haklı olsun yada olmasın o kadar kişinin izlediği bir programda, canlı yayında söylenecek söz değildi. olay iyice kürt-türk kavgasına mı dönüşsün yani? insan hayatından bahsediyoruz ne olursa olsun ayıp yani.
asker ve polis ile teröristi karıştırmış, aynı kefeye koymuş insan.

benim askerim, polisim bir felaket olduğunda o felakette mağdur olan vatandaşlarının yanındadır, onları korur ve kurtarmaya çalışır. ama terörist öyle değildir, her durumda teröristliğini belli eder! şimdi sen müge anlı, sarf ettiğin kelimelerle askerim ve polisimden teröristin yaptığını yapmasını istiyorsun! bir nevi, "onlar size taş attı siz onlara yardım etmeyin" diyorsun! yakışır mı insanlığa? yakışır mı askerime? yakışır mı polisime? sen hala anlayamadın mı asker, polis o insanlara yardım ettiği için asker, polis... terörist o insanları o durumda bile kullandığı, üzerilerinden rant sağladığı için terörist...

şimdi sen de o depremi kullanıp böyle konuştuğun için benim gözümde teröristsin ve ülkemi bölmek için varsın! çünkü sen de bir felaketi kullanıp kendi reytingini ve reklamını yapmak için rant sağlıyorsun.

umarım bir gün o enkaz altında kalan günahsız bebeklerden çok daha fazla acı çekersin.
evet doğuda, asker-polis-öğretmen üçlemesi sıkıntı çekiyor ki artık bunu bilmeyen kalmadı. evet yine doğuda polislere taş atıldı, atılıyor ve atılacak bu da su götürmez bir gerçek. ama şu an vanda bizim insanımız, türkiyenin insanı acı içinde. bunun türkü kürdü mü var? iki aylık bebeğin kürt olması neyi değiştirir? can, candır.

bu tarz söylemlerin asla ve de asla yeri değil. müge anlının yaptığı yanlış, canımız acırken olayı türk-kürt olayına döndürmesidir.
daha çok değil dün pkk nın elebaşlarından biri van da toprağa verilmedi mi de bu kadına kızıyor millet yahu ölenler içinde elbet masumlarda vardı ama.
antipatik, çok bilmiş, itici kadın tipi.
hiçbir zaman ısınamadığım acayip itici insan modeli.
dedektifliğe soyunan şahsiyet.
pkk ve kürtleri ayırmış ve kürtlere, en zor gününüzde yanınızda olanları görün, bundan sonra ona göre hareket edin demiştir. bu görüşe katılmayanın türklüğünden şüphe ederim.
bu kadından korkarım, bildiğiniz korkarım yani, ama izledim ve söylediği abartılacak bir şey yok, bu kadar tepki çekmesinin altında başka şeyler arıyorum artık, garip cidden!
saçmalamıştır. eğer o topraklar vatan toprağıysa, eğer o topraklar uğruna yüzlerce gencimiz canını ortaya koyduysa, eğer o topraklar için bu savaş bitmiyorsa o zaman depremde olsa, selde olsa, kasırgada olsa bu devlet oraya gitmek zorundadır. bunu tartışmak çok saçma ve yersizdir.
ya bu tarz durumlarda bu faşist davranışlar ne kadar doğru bilmiyorum. bende milliyetci bi insanım ama bunu yapmazdım ve yapmadım. yanlış bence
kadın deprem oldu askerler niye gidiyor demedi sevgili ergenler.

dün yollarda polise taş atanlar görsünler yardımlarına kim gidiyor dedi. gayette güzel dedi.

olayı 'kürtlere de asker yardım ediyor a-aaa' dedi diye anlayanlar var. mal mısınız amk?
enteresandır...
özel bir kanalda sabah saatlerinde program yapan televizyoncu, genellikle cinayet çözmeye çalışıyor ev kadınlarının sherlock holmes' u mübarek. genelde çözemiyor cinayetleri ama reyting alıyorki geçinip gidiyor bunca senedir.
dediklerini anlamakta zorlananlar var. yanlış bir şey dememiş, nankör olmayın demiş. ama mesele hassas olduğu için insanlar kendisinin ne demek istediğini anlamıyor.
en son konuşması anlayamayan bazı ekşici piçler * saçma bi saldırıya geçmiş kadını izlemem ama son videosu her kelimesiyle doğru son tartışmalar düşünce özgürlüğünü savunanlarına nasıl köpekleştiğinin en büyük göstergesi. kürt entelleri söyleyince normal türk söyleyince faşizanlık. bunun adı kusura bakılmasın düpedüz iki yüzlülüktür. salon orospuluğudur.
bazı enteller kendisine faşist diyorlar hanım çok doğru demiş .pkklının cenazesini karşılayanlar şimdi yardım istiyorlar peki niye van da pkk yı kınama mitingi yapmadılar.
memleketin sehitleri'nin sirf bati'dan degil dogu ve güneydogu'dan da oldugunu ögrenmesi gereken sahis. yaptigi düpedüz tüm kürtlere sallamaktir ve bu da irkci ve fasizan bir yaklasimdir. bu kadini destekleyenler de, ülkemin aci durumunu gözler önüne sermektedir. belki toprak olarak bölünmedik, ama halk olarak ne kadar bölündügümüzü baslik altindaki entryleri okuyup analiz edebiliriz.

dünyayi toz pembe gözlüklerle izlemiyorum. hepimiz kardesiz nidalari da okumadim ve okumayacagim. cünkü bu masaldan öte bir sey degildir. ancak bu kin, bu nefret devam ederse, yarin öbürgün sucsuz insanlarin evine, sirf irki yüzünden molotof kokteyli atilacak duruma gelecegiz.