bugün

islamda tek mucizesi kur'an olarak geçer.

yorumumu katmıyorum, bilgi entrysidir.
Adam yalancıysa dünyanın neredeyse en çok tanınan sevilen insanı Olmayı başararak bir mucize başarmıştır. Gerçekleri söylüyorsa zaten kuran kendi başına bir mucizedir. Şaka maka atestin de müslümanın da cahili çekilmiyor. Ve evet bu entryi üzerine almayan cahil kardeşim, sen de cahilsin ve keşke ölsen.
hicbir mucize yapmadan bu kadar insani muslumanliga kazandırmasi en buyuk mucize olsa gerek.
baya bir çoktur. açın okuyun. he sanki okusanız inanacaksınız! yine bir şey farketmeyecek ama bilin siz yine de.

http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=413

http://www.resulullah.org/Peygamberimizin_Mucizeleri
3- Meşhur mucizelerinin en büyüklerinden biri de, Ay’ı ikiye ayırmasıdır. Bu mucize, başka hiçbir Peygambere nasip olmamıştır. Muhammed aleyhisselam elli iki yaşında iken, Mekke’de Kureyş kâfirlerinin elebaşıları yanına gelip, (Peygamber isen Ay’ı ikiye ayır) dediler. Muhammed aleyhisselam, herkesin ve hele tanıdıklarının, akrabasının iman etmelerini çok istiyordu. Mübarek ellerini kaldırıp dua etti. Allahü teâlâ, kabul edip, Ay’ı ikiye böldü. Yarısı bir dağın, diğer yarısı başka dağın üzerinde göründü. Kâfirler, Muhammed bize sihir yaptı dediler. iman etmediler.

Bu mucize ile ilgili âyet-i kerimenin meali şöyle:
(Kıyamet yaklaştı, Ay yarıldı. Onlar [müşrikler] bir mucize görünce hemen yüz çevirirler ve "Eskiden beri devam ede gelen bir sihir [büyü] derler.) [Kamer 1,2]

şimdi soru şu amcası ebu leheb; ayın ikiye bölündüğünü görmesine rağmen niye müslüman olmadı?
Efendimize inanmak isteyen inanır inanmak istemeyen inanmaz leküm diniküm veliyedin. olay bu kadar açıkken siz hala o sığ beyinlerinizle dalga geçme cürretini nerden buluyosunuz.
Yalandır. Kendisinin birçok mucizesi olduğu Kur'an'da da belirtilmiştir.
dalga geçilecek bir konu değildir.
kafirlerin "ay'ı cort diye yardı" şeklinde dalga geçtikleri durum.

gerçekte kıtırt diye yarmıştır.
Rum suresidir.
peygamberliği sihirbazlıkla karıştıran malları şaşırtan olay.
Hz. Muhammed'in en büyük mucizesi Kuran'dır. Kalkıp ayı yardı, o oldu bu oldu demenize gerek yok. günümüzde temin edebileceğiniz bir kitap var, açıp okursanız mucizenin ellerinizde olduğunu hissedersiniz.
Peygamberin en büyük mucizesi sözlük ateistleri ile benzer eylemlerde bulunan müşriklerin hakkından gelmesidir.

Belkide dedelerinin sesini kesti diye muhammed den rahatsız olanlar vardır.
Mucizeler kendinden keramet değildir zaten Allahın izniyle olan şeylerdir.kimine vermiş kimine vermemiş olabilir.
hangi birini yazayım diye düşünürken aklıma şu ata sözümüz geldi .

anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zurna az .

istersen kulağının dibinde çal yine az gelir ve yine inkarı seçer .

madem inkar edicen ne diye sorarsın be adam .
Kuran-ı kerim'e göre tek mucizesi kurandır ama bunu beğenmeyip mucize uyduran tonlarca tarikat cemaat vardır.
Not:hadisler olmasa nasıl namaz kıllarsınız deyip önemli bir laf ettiğini sanan cahiller lütfen uzaklaşın.
şahsın entrylerine göz attım hepsi aynı minvalde. ya takıntı haline getirmiş ruhsal problemleri var ya da bir yerlerden maaş alıyor. hayır başka izah getiremiyorum.
Asılsız bir iddiadır.

Ateist birisi neden şehit olamaz?
Meleklerle tartışmaktan arafta bekletildiği için.

Bazen keşke ateist olacak kadar dik başlı ve kibirli olabilseydim diyorum.