bugün

Hadley read der ki: " aya çıkan insan ile iletişim kurabilecek sistemleri geliştirmiş bulunuyoruz. buna karşın çoğu kez anne kızıyla, baba oğluyla, zenci beyazla, işçi işverenle, demokrasi komünizmle anlaşamıyor..."

iletişim yollarının her geçen gün daha da kapanmasıyla , toplumun peroksidayona uğramasına, beraberinde de serbest radikallerin topluma nüfus etmesine seyirci kalıyoruz.

ne yazık ki iletişim artık, iletmeyle değil, tam anlamıyla yalıtmayla vuku buluyor.

enes bey, kim daha fazla suçlu?
öteki mi, öteki-le-ş-tir-en mi?

---yoksa,
siz ötekileştiremediklerimizden misiniz?
bir kadının haklı isyanına tanık eden programdır. insanın tüyleri diken diken oluyor. iki kere aynı aile bireyleri tarafından tecavüze uğramış bir kadın hem de kendi çocuğu gözleri önünde ve şiddeta maruz kalmış. bu nasıl bir durumdur, hangi insanlık normuna sığıyor diye düşünüyor insan, bulamıyor başa dönüyor.
sorgulamak sonuçsuz kalıyor, ülke türkiye.
(bkz: genç kız cinayetleri)
isminin hakkını veren, muhabbetin tavan yaptığı programdır. sözlüklerde ve twitterda da aktif olarak, sözlükçüleri ve twittercıları da izleyicelerinin arasına katmayı başarmıştır. ayrıca her hafta ortaya attığı sorunlarımızı gördükçe insan umutsuzluğa kapılmıyor değil. ne kadar da sorunumuz varmış. asıl sorunumuz bu mu, yoksa bize bu sorunlarımızın unutturulması mı? umutsuzluğa kapılmak için bir sebep daha, medyamız bize sorunlarımızı unutturuyor, bizi diziler ve magazinle uyutuyor sanki.

yaptığın her şey için teşekkürler okan bayülgen. iyi ki varsın.
öpüşme konusu çok gereksiz olmuş program. programda bahsedilen ankette de çok alakasız sorular vardır. en son illa anneni, sevgilini mi öpmüş olman gerekiyor? belki ben yiğenimi öptüm en son.. anketin neyi hedeflediği anlaşılmamış, anlaşılsa bile kaba taslak bir sonuç elde edeceği görülmüştür.
bence konu gereksiz.
(bkz: ağzından mı öpmüş)
Bu gece öpüşme konusunu işliyorlar. Biraz da "sevgi göstermek amacıyla öpüşmek" konusundan ön sevişmedeki öpüşmenin rolüne de girseler keşke. Gerçi o baştan başa bir program konusu olur ama. Seks de öpüşmekten kaçan, tiksinen insanlar vs. bunlardan da konuşmak yararlı olacaktır diye düşünüyorum.
bu gün için daha güzel bir konu beklerdim. beklentimi yüksek tutmuşum anlaşılan.
konunun öpüşünce neden otobüsten atılıyoruz'a gelmesini beklediğim program.
sayın başbakan da aptal kutusundayken niye öpüşmekle ilgilenelim.
Öpüşmek sex öncesi ısınma hareketidir. owww yeahh, öyle değil mi daçmiiin?
zaten izlenme oranı düşük olan programın bu akşam işi daha da zor. zira rakip olarak başbakan var televizyonda. gerçi bir tarafta yalan bilgiler bir tarafta yararlı bilgiler var. gidip geliyorum efendim.
reyting kaygısı olmayan tek program.
Bu gece Sadece opusmek değil tüm vücut jestlerini konu alan program. Benim merak ettigim, Türkiye'de erkeklerin selamlasirken opusmek yerine neden kafalarını tokusturdugu. Bunu bir arkadasıma sorduğumda aldığım cevap "Şapur supur olmasın ortalık diye. " oldu. Yani buna dayanarak Türkiye'de erkeklerin büyük cogunlugu homofobiktir diyebilir miyiz?
öpüşmek iki insanın negatif ve pozitif enerjilerinin birbirine geçmesi sayesinde birbirini nötr leyip aynı duyguyla yüklenmeleridir.
an itibari ile baymakta olan program. zaten bu program bir baydi, baydi, baydi. artik bayamaz dedik bir baktik yine baydi!
öpüşmek ya da öpüşmemek işte bütün mesele bu bu gece.
Konuşan "kişisel gelişim ve iletişim uzmanı"nın öpüşen bir çifti anlatırken "işi iyice ilerlettiler" gibi bir cümle kurması şahsen beni dumur etti şuan.
öpüştün bir hafta sonra bir bakmışsın uçuk çıkmış , bu çok yazık .
okan' ın bu gece konuşmaktan keyif aldığı bir program...
öpüşmeyi çok yanlış bir noktadan ele almaya çalışan program. halbuki Freudyen ekole göre işin başlangıcı, annenin yavrusunu beslemesine dayanır. kuşlarda olduğu gibi ilkçağlarda insan da yavrusunu ağzıyla beslerdi. bu dürtü zamanla evrimleşerek öpüşmek adını almıştır. yani sindirilmiş besinin aktarılması olayı. işte bu yüzden fakirler az öpüşür. çünkü aktarılacak besin mesin yoktur.
öpüşmek, sarılmak,... kısaca sevgi göstermek bağışıklık sistemini güçlendiriyormuş. her sene herkeste gitgide bağışıklık sistemi çöküyor... dikkat ederseniz, çevremiz "hastayım" diye şikayet eden insanla dolmaya başlamadı mı? insanlar sevgiden uzaklaştıkça sanırım hasta oluyor. çok mantıklı.
siz hiç öpüştünüz mü?
öpüştüm efem.
siz?
yok hayır hiç öpüşmedim.

nasıl bi muhabbettir bu yaw?
bugün okan bayülgen'in konuklarını koruma meselesini fena abarttığı programdır. insanın dişi olanına kadın demenin bile sorun olduğu bir ülkede el ele tutuşmayı, sarılmayı, vay efendim öpüşmeyi vs konuşuyoruz. topluma açık alanlarda öpüştüm diyebilen -itiraf (!) eden- program konuklarının sayısı sadece iki ve biri kadın. ilginç.
eğitim seviyesi ile tartışma kültürüne sahip olma arasında sıklıkla ters korelasyon oluşabileceğini gösteren program. gayet medyatik, gayet sıradan kişilerin katıldığı bir program olan disko kralı'nda bile bir birinin lafını bu kadar kesen, bir birlerine bu kadar bilgiçlik taslamaya çalışan, öne çıkmak için bir yerlerini yırtan insan görmek zor.

programda o kadar sizli bizli konuşuluyor, o kadar "bakın efendim, pardon şu şekilde vs." kalıpları dönüyor ki, içeriği dinlemeyen biri monşerler saygıdan kırılıyor sanabilir...