bugün

entry'ler (44)

ben de özledim

final sahnesindeki plastik karpuz lamba ve görülmeyen ampül diyorum başka da bir şey demiyorum.
çok ama çok iyiydi helal..

yalnızlığın zararları

faydasından kesinlikle azdır. insan yaşayınca görüyor tabi.

terk eden sevgilinin geri dönmek istemesi

kendini kral sanan enayinin isteğidir.
(bkz: derler gülüm derler sen o kayığa bindin ya)

sözlük yazarlarının itirafları

sözlüğün atmış olduğu doğum günü mesajı çok duygulandırdı. doğdum günden beri geçen zamanı saniyesinden yılına kadar hesaplamışlar. o kadar hoşuma gitti ki fcbk duvarımda paylaştım. ama hesapta bir yanlışlık olmuş. millet iki saattir bunu tartışıyür duvarımda. sözlük bunu yapabileceğimi tahmin ettiğinden beni tıfaya getirmiş olabilir mi acaba.

5 şubat 2012 fenerbahçe beşiktaş maçı

futboldan pek de anlamayan biri olarak sadece şunu söyleyebilirim ki tesadüfen beşiktaş-mersin maçını izledim ve quaresma bu derbi öncesi kendini ve takımını çok zor durumda bıraktı. pozisyonun tekrarında ancak görebildik ne yapmaya çalıştığını. tam bir fiyasko. böyle bir takımın oyuncususun ve sana en çok ihtiyaç duyulan zamanda böylesine sorumsuz bir hareket yapıyosun. kusura bakmasın beşiktaşlı arkadaşlar ama bu adam dediğiniz gibi çok yetenekli olabilir ama kesinlikle bir yıldız değildir.

seksenler

ufak bir ayrıntıyla beni hayal kırıklığına uğratan dizidir. evdeki elektrik anahtarları molveno 2000 serisine ait. bu anahtarlar 90'lı yıllarda piyasaya sürülmüştür. bunun dışında bekçi rolündeki adam çok başarılı. şivesi erzurum taraflarına kaçsada, orhan kemal in murtaza'sını anımsattı.

ergen kız kardeşiyle aynı odada yatabilen abi

freud un totem ve tabusunu okumaya ihtiyacı olan abidir. ensest ürünü olmak zor tabi.

türkiye nin başına gelmiş en büyük talihsizlik

sosyalizmin bir sınıfın iddiası olarak kabul görüldüğü için üniversitelerde okutulmamasıdır.

leyla ile mecnun

öyle bir dizi ki bana hayal kurma yeteneğimin olmadığını gösterdi.yıllarca yabancı filmleri ve dizileri izlemekten böyle klişelere takılıp kalmışım. hülasa hacılar, ben böyle renkli bir hayal dünyası olan adam görmedim. helal olsun sana burak aksak.

banyodan sonra kendini daha da yakışıklı hissetmek

aynanın buğusundan kaynaklanır.

23 ekim 2011 van depremi

marmara depremi neyin intikamıydı vicdansız herifler.

erkeklerin başka kadınlara cinsel gözle bakması

sık sık düşüncesiyle ve yaptığıyla çelişenlerin, bundan rahatsız oluyolarmış gibi anlattığı durumdur.
öncelikle sen o kadının, adamın eşi olduğunu nerden biliyosun. baktığı kadında işinden çevresinden tanıdığı olamaz mı. yani neye dayanarak baktığı o kadınlara başkası diyosun. neden adam için onlar başkası oluyür. demek ki sen de eşin veya kız arkadaşın yanında olduğu halde, kendi tabirinle başka kadınlara bakıyosun. yaptığın bu işi başkasında görünce bundan rahatsız oluyosun.
sen hele kendi önünden yemeyi öğrende sonra gel aslan.

terörist şerefsizine gerilla diyen şerefsiz

doğru terimi kullanan kişidir. gerilla dediğin zaten nihai bir son için savaşmaz. düşman gördüğüne zarar vermeyi amaçlar. vurup kaçar. haliyle ülkemizdeki teröristin şerefsiz olduğu kesindir. ama bu onların gerilla olmasına engel olmaz.

kıvanç tatlıtuğ

kendisine uyuz olunma nedeninin yakışıklılığı değil, oynadığı dizilerdeki canlandırdığı karakterin bulunduğu sosyal sınıf olduğunu düşündüğüm şahsiyet.

sözlük yazarlarının ilginç lise anıları

henüz lisenin başındayken en büyük eğlencemiz, öğle arasında sınıfta kalıp uzuneşşek oynamaktı. bi keresinde arkadaş tam atlarken pantolonu yırtılmıştı. o biçim yani. gülmekten altımıza kaçırıcaz nerdeyse. mavi kareli tumanı hala gözümün önünde. neyse bu müdür yardımcısından izin alıp terziye gitmek için izin istedi. biz de tabi yanında gittik. durumu anlattı. hocanın ilk lafı aynen şöyle. dön arkanı. nasıl yani hocam. dön lan bişe yapmıcam. bizde şaşkınlıkla bakıyoruz tabi. arkadaş sonunda döndü arkasını. ani bi hareketle eline geçirdiği zımbayla yırtılan pantolona bi tane çaktı. uuu tamamdır boş yere terziye para vermedin işte. şimdi bana kantinden bi çay kap da getir bakim.
aklıma geldikçe hala gülüyorum işte.

recep tayyip erdoğan ın sözlükte alacağı nick

gömlekdeğiştirenadam.

sözlük yazarlarının nefret ettiği şeyler

nesil muhabbeti. sözlük içinde en nefret ettiğimdir.

bağımlılık yapan küçük oyunlar

bejeweled. son zamanlarda fesbuka sadece bu oyunu oynamak için giriyorum. hele bi de arkadaşlarımdan biri rekorumu geçtiyse kıvran dur. sabahladığım günler oldu bu oyun yüzünden.

islamda namaz var mı yok mu sorunsalı

ramazan ayında nelerin orucu bozduğu veya bozmadığı, kurban bayramında yok şu kurban olur mu olmaz mı tartışmaları, kısacası dini önem taşıyan günlerde bu tip konuların sıkça konuşulması ve asılsız bilgilerin verilmesi tamamen kasıtlıdır tıpkı bu başlıkta olduğu gibi. amaç, yeterli bilgi sahibi olmayan kişilerin kafasını karıştırarak islam dininin uydurma, yalan yanlış bilgilerle dolu bir din olduğu izlenimini vermektir.
dikkat edin bu izlenimi verme çabası televizyonlarda radyolarda filan bilfiil görülür.
var mıdır yok mudur sorunsalı (bu sorunsal ada bitiyorum ayrıca) gerekli kaynaklarda açıkça belirtilmiştir.

hayata küskün ama karakterli insan olmanın yolu

sağlam inançlı biri olmayı gerektirir.
inanç derken sadece banimsenilen dinin gereklerini yapmak ve sorgusuz bitakım değerlere iman etmek anlamında demek değil, sağlam inançlı olarak belli başlı erdemleri bünyede bulundurarak bu dediğimiz yapılır.