bugün

götüne sahip olamayan insanın, evdeyken tutarım ben diyerek yapmayıp misafirlikteyken ''ben bir ellerimi yıkıyayım'' bahanesiyle banyoda yelkenleri suya indirdiği hadisedir.
sözlüğe sıçmaktan daha zararsız olan eylemdir.
Berbat bir durum.Hele de gittiğiniz evde tuvalet kağıdı bitmişse veya sifon bozuksa asıl o an sıçtınız demektir.
sizden sonra evin güzel kızının tuvalete girecek olması ayrı bir sorunsaldır.
ya cırcır olduysanız? o zaman bittiğiniz andır. hele bir de sessiz bir ortam varsa Allah yardımcınız olsun derim.
(bkz: sıçarım böyle eve)
Halbuki misafirliğe gitmeden önce kendi evinizde sıçmışınızdır ama gittiğiniz evde size dayarlar pasta börek çay sonra gel de sıçma. Sıçarken bir çeşme açılır, ses falan gelmesin diye. Tamam, sesi hallettin ama kokuyu ne yapacaksın? Bu konu çok gerer.
garip bir haz verir insana.
Olağan bir durumdur. Olağanüstüne bağlarsa işte o zaman iş başka olur. Mesela uzun süre kalırsan olağanüstü olur.
giderin tıkanmasına verilecek ziyan sonucu rezillik kaçınılmazdır.
kısa günün karı olarak da düşünülebilir ayrıca sıçılan tuvalet önce bir keşfedilir.
tuvaletteki performansa bağlı olarak, yapılan misafirliğe de sıçılmış olunur.
olabilecek birşey.
Bokunuzu paketleyip bu sizin unutmayın ha diye koltuğunuzun altına sıkıştırabilirler.
tıkayabiliyorsa ne mutlu ona.
Umarım sıfon calısıyordur aksı takdırde tuvaletten cıkmanız hadı cıktınız dıyelım bır daha o ınsanlara mısafırlıge gıtmenız buyuk sorun yaratabılır. O yuzden gırer gırmez bı deneyın derım sıfonu ne olur, ne olmaz (bkz: beyin bedava)
rahat bir sıçış değildir. koku çıkacak korkusu vardır tabi uzun uzun telefonda oyun oynanarak zaman geçirilmez beş dakikada halletmek gerekir.
asla gönül rahatlığıyla sıçamamaktır.

murphy yasalarına göre de zaten koridora adım atar atmaz tüm ev halkı oradan geçiyor olacaktır.

üstüne bir de siz tam çıkarken evin sahibi bir hışımla sıçmaya girer. siz de, ne küfür ediyor acaba diye düşünerek ortalardan bir süre kaybolursunuz.
çok çok mecbur kalmadıkça yapılmaması gereken eylem.
Sen nasıl bir hayvansın da eve sıçıyorsun, tuvalete sıçsana.
(bkz: başlık yanlış anlaşılabilir)
çok kötü bir şeydir şöyle bir anım var;

vakti zamanında yıllar yıllar evvel üniversite okurken gittik bir arkadaşın evine karılar,kızlar ilk tanışma faslı gibi bir şey hafif gergin çekingen bir ortam,yarrak kürek espirilere gülmeler türlü türlü şaklabanlıklar,derken o geldi,hayat durdu,gülüşmeler kesildi,televizyonun üstünde gezinen sinek atv logosunun üstünde çakılı kaldı,böyle bir baskı yok bağırsakların oradan öyle bir bastıyorki meret sıcmaya bi baslasam, oturdugum kanapenin diz bükümünü aşıp paçalarımdan başını çıkartacak bok sanki.neyse cep telefonunu cıkardım hemen bi annemi ariyim bahanesiyle odadan cıktım, karı kız olmasa ben bi helaya gideyim derdim tabi.iki yapmacık anne merhaba ne var ne yok cart curt yaptım.sonra saldırdım tuvalete.bu arada asıl kırılma anı asıl her şeyi bitirip olayı dahada zorlaştıran olay,içerdeki orospu cocuklarından birinin televizyonu kapatmasaydı,yaa ne çok konusuyo bu adam dedi kapadı televizyonu orospu cocugu.helada salondan hemen cıktıktan sonra sağda mühendislik harikası amk tuvaletle salon yanyana olur mu amına koyayım.neyse girdim içeri büyük bir hışımla kemeri çözdüm, fermuarları açtım oturdum tam bırakacam ama ses cıkma riski var içerdede tek tük muhabbet sesi geliyor hemen tuvalet kağıdını baya bi aldım,susturucu kıvamına gelsin diye göte hafifçe bastırdım tuvalet kagıdını,bi yandanda suyun sesini açtım,suyun sesini duymamaları imkansızdı,evet o su sesinin gelmesi bütün salonun benim sıçtığımı bilmesi demekti bu riski göze almıstım artık,ama makattan olası obüs seslerinin duyulması?yoo dostum yoo bu riski göze alamazdım o yüzden suyu bir jedi hızıyla açtım,mavi tuvalet tası ssssssssssssssssss sesisyle dolarken sıçmaya basladım,evet tahmin ettiğim gibi isal olmustum,ama susturucu işe yaramıştı sağ elimle tuvalet kağıdını dübüre bastırmaya devam ettiğim için sağ işaret baş parmağım tuvalet kağıdından gecen boka bulaşmıştı biraz.ama olsun hitman edasıyla sessizce sıçıyordum.çıkarkende tuvalet tasından suyu parça parça dökmeyecektim çünkü öyle yaparsam herkes sıctıgımı anlardı.o yüzden götü yıkama-durulama moduna almadan önce sifonu sonuna kadar açacaktım.bu sırada suyu yavaşça döküp taharet alacak ve tuvalet kağıdıyla son kalan bok parçacıklarını alıp görevi tamamlayacaktım. ama işler tahmin ettiğim gibi gitmedi tabii ki,bir tazyıkla tekrar sıçmaya başladım artık tuvalet kağıdını daha fazla kullanamazdım,susturucu tuvalet kağıdıma teşekkürlerimi sunduktan sonra tuvalet taşının fayansına yapıştırdım kendilerini kafamı hemen sağa çevirdim yeni bir tuvalet kağıdı susturucusu yapmak için.. fakat oda nee olmaz olamaz tuvalet kağıdı çok az kalmıştı bırak susturucu yapmayı götü durulamak için bile yetmezdi bu tuvalet kağıdı.ne yapmalıydım isal münasebeti ile daha fazla tutamazdım bu içimdeki canavarı.ama tuvalet kağıdıda yoktu sifonu calistirip sicayim dedim,ama bu sadece bir geçici çözümdü 10 dakika boyu sifonu açık tutamazdım.dolan su tasını bosalttım,dübürben cıkacak filarmonik sesleri nispeten azaltacagını düşündüğüm için muslugu tekrar actım,sssssssss sesisyle mavi sus tası dolarken,gözlerimi kapattım ilkokula basladıgım günü aklıma getirdim,salı günü zeytin-peynir,çarşamba hamur işi,perşembe patates püresi elma...
derken bütün nefretimi kusmaya başladım,adeta zukov önderliğindeki kızıl ordu berlindeki müstahkem mevkileri bombalıyordu,sanki makattan bir gremlin dünyaya getiriyordum,içerdeki konuşmalar hafifçe devam ediyordu,ama bırak salonda oturan güruhu iddaa ediyorum çatı katında oturan emekli asker kemal abi bile duymuştur öyle söyliyeyim.artık nasıl olsa rezil oldum diye vuruyomda vuruyorum öyle böyle değil ama artık fantaziye kactım belirli aralıklarla makatı sıkıyorum acıyorum farklı notalar elde ediyorum carrtt cuuuuuuuuuuuuuuuuuurt curt cartt cururttt sanırsın beethoven dirildi 10.senfoniyi besteliyor hımııınaaa.bu kadar yüzsüzlüğün verdiği cesaretle sıcma pozisyonu mu bozmadan tuvalet kapısını hafifçe araladım içerdeki arkadaşa seslendim koşa koşa geldi saolsun öldü bağırsaklarını fayansa döktü diye düşündü olsa gerek ne var la dedi güle güle,dostum dedim tuvalet kağıdı kalmamıs getirir misin dedim.gitti tuvalet kağıdını getirdi yıkama ve durulama aşamalarını tamamladım,elimi yıkadım tekrar salona girdim,salona girince bi hayat durdu tabii böyle korka korka bakmalar,sanki içeri hulk girdi amk,sıçtık lan topu topu.
oturdum kanepeye sigaramda yoktu,tuvalet kağıdı içen arkadaştan sigara istedim saolsun uzattı fiston baksi yaslandım kanepeye tellendirdim cigarayi daldım gittim yine uzaklara..

ps:sıçmadan önce telefonu mutfak masasının üstüne bıraktım.
normal olan şeydir, misafirin evindeki tuvalet sadece ev halkına özel yapılmamıştır. evine misafir çağıran kişi, misafire tuvaleti de kullanma hakkı tanır. bazıları bu davranıştan çekinir ancak yatıya gittiğiniz bir misafirlikse elbet o tuvalet kullanılacaktır.