bugün

2004, güney kore yapımı bir drama dizisi. oldukça sağlam bir drama olduğu söylenmekte.*
(bkz: Özür dilerim ama Seni Seviyorum)
(bkz: Sorry I Love You)
http://www.imdb.com/title/tt0468618/
eğer aşık olunan şahıs en yakın arkadaşınsa, o zaman söylenesi cümle olsa gerek.
p.s. i love you'nun başka versiyonu..
insana acılarını küçümseten, başrollerini so ji-sub ve lim su-jeong un oynadığı muhteşem kore draması. ilk bölümünden son bölümüne kadar salya sümük ağlatan, bir insan bu kadar kadersiz nasıl olur diye isyan ettirendir.

cha moo-hyuk * ilk bölümde sevgilisinden aldığı darbe yetmiyormuş gibi üstüne üstlük bir de kendi hayatı pahasına onu kurtarmaya çalışır. böylece esas oğlanımızın iç burkan, can yakan hikayesi başlamış olur. moo-hyuk her daim hüzünlü bakan gözleri, hayatta daha yaşayacağı bir tek acı kalmamış yüreğiyle, sizinde içinizi burkuyor. bu sırada bir de eun-chae ya aşık olunca işler iyice sarpa sarıyor. umarsızca ölümü beklerken, birden hayata tutunmaya çalışıyor.

song eun-chae * çocukluk aşkı olan şımarık şarkıcı tarafından olanca gücüyle kullanılır ama moo-hyuk a olan gerçek aşkının farkına varan eun-chae, fedakar aşkın nasıl olması gerektiğini öğretiyor. her koşulda sevmenin güzel taraflarını.

izlerken ağlamanız yeterli gelmiyor, isyan ediyorsunuz moo-hyuk ve eun-chae nın yaşadıklarına.

mükemmel bir finalle canınızı yakabileceği kadar yakıyor. ağlamak için bahane arıyorsanız mutlaka izlemelisiniz.
16 bölümden oluşan güney kore dizisidir.
konu olarak ele alındığında tam bir saçmalamatör ün elinden çıktığını düşünürsünüz.
dallas misali bir akrabalanma olayı vardır.
ama izlerken oturur bir güzel ağlarsınız. bu diziyi izleyipte ağlamayan insan evladı olduğunu sanmıyorum.
dizi biter.
böyle bir aşk var mıdır acaba diye düşünürken etrafınızdaki aşıklar size yalan dolan gelir.
2 ay etkisi sürüyor dizinin. korkmayınız geçer.
aklımdan bir türlü atamadığım dizi. abartma şimdi dizi bu diyorsunuz ama bir izleyin bakalım. ilk başta yorumları okumuştum. çoğu kişi ağladığını, etkisinden kurtulamadığını belirtmiş. allah allah dedim nasıl olur dizi bu lan cart curt derken kendimi izlerken buldum. ağlamamak elde değil. etkisini atmak çok zor. izlerken dizi olarak bakamıyorsunuz gerçekmiş gibi geliyor. hele oynayan so ji sub allah onu kahretsin. öyle bir bakıyor ki içi cız ediyor insanın.
aşkın şekillerini ve sevginin hallerini anlatan, fondaki etkileyici müzikleri, so ji-sub'un doğal ve kavrayıcı oyunculuğu ile aşkın hüzünlü, mutlu, imkansızları imkanlı kılan, yoku var ve en sonunda varı yok eden durumlarını hissettiren, insanın içinde seul'de aşk yaşama isteği uyandıran romantik-drama, 16 bölümlük güney kore dizisidir. kısa adı misa.
hüngür hüngür ağlatan dizidir.
özelliklede uzun süre yalnızsanız ve karanlık bir odada tekbaşnıza izliyorsanız.
(bkz: i am sorry i love you)
çok güzel bir dizi gerçekten insanı etkiliyor ama böyle bir aşk yok dünyada ona göre izleyin yani dizi bittikten sonra hayaller kurup kendinizi depresyona sokmayın.ayrıca bu diziyi izledikten sonra inanılmaz bir so ji sub hayranlığınız başlayabilir, adam hem yakışıklı hem cool hem sesi güzel yok yok yani.
Senaristlerin içine mutluluk serpiştirmeyi unuttuğu dizi. Evet, evet tam anlamıyla tanımı bu dizinin. Tamam dramın dibine vurulmuş ama insan istiyor ki biraz da mutlu olsunlar. 16 bölüm boyunca birazcık gülümsesinler artık diye içim içimi yedi. Belki de Secret Garden gibi komedi ve dramın iç içe geçtiği bir diziden sonra izleyince böyle oldu ama fazla boğucuydu.

Enfes müziği için:

http://www.youtube.com/watch?v=a2_VoUu0VwE
başrollerinde So Ji Sub* ve Lim Su-jeong *'in oynadığı mükemmel kore dramasıdır.
Cha Moo-hyuk ve Song Eun-chae'nin imkan sınırlarını zorlayan aşkını anlatır.

-Terk edilmenin nasıl bir şey olduğunu biliyor musun? Terk edilmiş olmak hikayenin sonu demektir.

ağlatır.

dizinin özeti gibi melodisi için;
http://youtu.be/OE1HDJY1Emw
şu ana kadar izlediğim en hüzünlü şey. kaç ay geçti üzerinden hala müziğini duyunca bile gözlerim doluyor şöyle bir ah çekmekten kendimi alamıyorum. baş roldeki adamın bakışları tek başına bitirir zaten, üzerine bir şey söylemeye gerek kalmaz.
ilk kez görüyorum. Güney Kore 'kültürel' olarak bizden daha mı etkili ne? Gangnam, fenomen oldu… Şimdi de Fox tv, yeni bir dizi çekiyormuş ve bu Güney Kore dizisini TÜRKiYE'YE ADAPTE ediyormuş…
---------
BAKINIZ:
http://www2.dizifilm.com/video/detay.asp?kat=216018

GÜNEY KORE’NiN FENOMEN DiZiSi
ÖZÜR DiLERiM SENi SEViYORUM
“AŞK HiKÂYESi” ADIYLA TÜRKiYE’DE…

Ülkesinde reyting rekorları kıran fenomen Güney Kore dizisi I’M SORRY I LOVE YOU (Mianhada, Saranghanda) Türkiye’ye uyarlanıyor.
Zorlu aşkların ve kavuşamayanların anlatıldığı ‘AŞK HiKÂYESi”nin çekimleri, 1 Mart’ta Almanya’da başladı. Stuttgart ve Köln şehirlerinde 15 gün sürecek çekimler istanbul’da devam edecek.
Başrollerinde en son ‘Muhteşem Yüzyıl’ dizisinde Hürrem Sultan’ın aşık olduğu ressam Leo karakteriyle ve ‘Al Yazmalım’ dizisinde başrolde ekrana gelmiş olan Seçkin Özdemir, ‘Altın Portakal En iyi Yardımcı Kadın Oyuncu’ ödüllü Damla Sönmez, usta sanatçı Zuhal Olcay, müzisyen-oyuncu Yamaç Telli ve ‘Öyle bir Geçer Zamanki’ dizisinde izlediğimiz Elçin Sangu rol alıyor. MF Yapım Fatih Aksoy ve Faruk Bayhan’ın ilk dizi projesi olarak ekrana gelecek “AŞK HiKÂYESi”, Makbule Kosif, Zehra Güleray, Pınar Uysal ve Funda Çetin tarafından yazılıyor.

“AŞK HiKÂYESi”nin yönetmenliğini geçtiğimiz sezon çektiği aşk öyküsüyle izleyenleri ekrana bağlayan ‘ADINI FERiHA KOYDUM’ dizisinin yönetmeni Barış Yöş üstleniyor.
‘Birbirine dokunamadan, kavuşamadan Aşk olur mu?’ sorularının günümüz versiyonu olarak çok sevilecek “AŞK HiKÂYESi”, yakında FOX TV ekranlarında seyirciyle buluşacak.
'' özür dilerim, seni seviyorum '' dur türkçesi. ilginçtir ki beni izlediğimde hiç ağlatmadı. ama şimdilerde ne zaman düşünsem, ost.larını duysam kötü oluyorum. hiç ağlamadığım kadar şimdi ağlıyorum. hayır, hayatımda değişiklik olmadı aslında.
kore dramaları şarap gibidir, eskidikçe, tadı çok başka oluyor..
hayatımda en çok ağladığım dizi olur kendisi.
görsel
kesinlikle izleyeceğim dizi. ne kadar güzel olduğu oyuncularından ve ölesiye ağlatacak olması şimdiden belli ..