bugün

29 ekim 2007 gunu mersin'de acilmis alisveris merkezidir.

--spoiler--
Akdeniz Bölgesi'ne konumu ve büyüklüğüyle ayırt edici bir proje kazandıran Forum Mersin'in yatırım değeri 170 milyon Avro olarak açıklandı. Multi Turkmall ve Union Investment Real Estate AG'nin ortak yatırımı olarak hayata geçirilen Forum Mersin'in işletmeciliğini de Multi Turkmall üstleniyor. 2500 kişiye istihdam sağlayacak olan merkezin yılda 10 milyon ziyaretçi ağırlaması bekleniyor.
--spoiler--
mersinlilerin gidip görmesi gereken, koskocaman bir alışveriş merkezi*. merkez ufak kalır, semt diyelim biz en iyisi.
mersin'in beklediği değişikliğe öncülük eden alışveriş merkezi.

mimarisi bakımından pek bir yorumda bulunamıyacam çünkü uzmalık alanım değil. yalnız birkaç saatlik gezintim sırasında gördüğüm şu ki; kesinlikle tuvalet konusunda sıkıntı yaşatıyor. çünkü tuvaletlere ulaşmak sanki bir yarışma gibi: 1. tabela ileriyi gösteriyor, 2. tabela sağı...diye devam ederken finale ulaşıyorsunuz. ayrıca ilk defa bir alışveriş merkezine sahip olan mersin insanı bu olaya adapte olmakta zorluk çekmektedir ve bunun yanında bu kadar buyuk bir alan için en azından insanlar alışana kadar bir kroki hazırlanmalıydı. nerde hangi mağza var bulmak çok zor. çalışanlar bile yanlış yönlendirebiliyor sizi. ayrıca açılmayan mağzalar var hala. sanırım biraz daha zamana ihtiyaç var yerleşmesi için.
mersinli tiki kızların yeni mekanı . aynı anda içinde 10000 tiki kız'a piyasa imkanı sunabilecek kadar büyük alana sahip alış veriş merkezi .
(bkz: hocam forum demişsin ama blog çıktı)
(bkz: teraziye tıklayın pls)
(bkz: emeğine sağlık)
mimarı kim bilmiyorum fakat kesinlikle fonksiyondan çok estetiğe önem verdiği ortada. forum estetik olarak doyurucu bir alışveriş merkezi olsa da *, bir nevi açık hava çarşısı havası katsa da, otoparkı büyük sıkıntı. kapalı otoparkları güvenliği tam anlamıyla sağlayabilecek yeterlilikte değil.

tam anlamıyla ne amaçla yapmışlar bilmiyorum ama nokta alışveriş yapmak isteyenler için sıkıntılı olabilir. örneğin ne alacağınıza önceden karar verip hemen gidip almak istiyorsanız sorun yaşarsınız, baya bir yürütür sizi. eğer gezinmek dolaşmak vs. için gidecek mağaza mağaza dolaşacaksanız ise ben bunu forumdan daha iyi sağlayacak bir alışveriş merkezi görmedim daha. tabi bu yönükle tikky yuvası olacağı garanti gibi...

yine de bence çok güzel bir tasarıma sahip olan gerçekten güzel bir alışveriş merkezi. yöresindeki en büyük rakibi adana real avm'ye 5 boy fark atar, fakat sanırım mersin'e biraz fazla burası. mersin küçük bir şehir. nitekim zaten mersinlilerden önce adanalılar gidip görmüş test etmiştir bu mekanı. yazın yazlıkçıların durak merkezlerinden olacağı da garanti gibi...
bir aynısı da trabzonda açılmıştır. burayı diğerlerinden ayıran en güzel yanı kalsik alışveriş merkezi havasından sıyrılmış olmasıdır. bina içinde yerler kaldırım cadde şeklindedir ve sokak adları verilmiştir her tarafa.
efenim burada phpbb, vbulleti, smf eklenti ve temalarını bulabilirsiniz. *
kokoş kız oranının artmasına sebep olmuş güzide mekan.
türkiye de yapılmış ve yapımı halen süren forumların en güzeli olduğu söylenen alışveriş merkezi. ama insanların alışveriş yapmaktan çok piyasa yapmak için geldikleri merkez. mersin sokaklarında giyemedikleri kısa şortları, düşük belli pantolanları burda rahatlıkla giyebiliyorlar.
7'den 70'e artık herkesin gezmek için tercih ettiği avmdir.Burdan çıkılıp kushimato'ya yada bulvar nargileye oda olmadı tömbekiye kayılır.
Özel kahveler içmek isteyenler Roberts'ı tercih edebilir, yok sarmaz ise gloria sizleri bekliyor olacaktır.
Ortamdan aldıgınız entellektüeliteyi glorianın karşındaki D&r'da doyum noktasına ulaştırabilirisiniz*swh~ ~
Mal tiplere sık rastlanmaması nezih gezilecek ortam sağlar, severiz kendisini.
Başka şehirde okuyan mersinliyseniz bayram seyran zamanı gidin ilkokul arkadaşlarınız restoranaların karşısındaki masalardan birinde oturuyordur*.
(bkz: bir arama motoru olarak mersin forum)
* *
-eline emeğine sağlık bu indirimi uzun zamandır bekliyordum.
-artı rep
-dostum devamını bekleriz
*-teşekkür etmeyen indirimden faydalanamaz.
alışveriş merkezi işlevinden çok gezme mekanı olarak kullanılan çarşı. ne zaman beraber buluşulmaya karar verilse toplanılacak yer forum mersin'dir.
avrupa'nın en iyi alışveriş merkezi seçilmiştir.yürü bee..
Gezilecek ama alışveriş yapıl(a)mayacak mekandır.
(bkz: anasının nikahını istemek)
klasik dört katlı alışveriş merkezlerinin yanısıra cadde şeklinde yapılmış alışveriş semti.
mersinde fazla alternatifi olmayan insanların her hafta sonu tıklım tıklım doldurdukları avrupanın en iyi alısveris merkezi secilmis enteresan büyüklükte ki alısveris mekanı.
"forum" kelimesinin cümleye konmuş kelebek etkisinde olduğu alışveriş merkezidir.
forum demesen ne olur usta ya? mersin alışveriş merkezi desen daha mı az insan gelir?

ya da forum deyince insanlar daha mı çok kira veriyorlar?

belki de bankalar forum diyerek talep ettiğin krediyi daha kolay karşılıyordur ha?
gezerken yorulup vitrinle göz doldurulan mekandır.
işçiliği beşpara etmeyen yağmur yağdığında açık etabını su basan koridorlarına leğen konulan alışveriş merkezi.
çarşı ve sahildeki bir çok mekanın kapanıp, kendi bünyesine taşınmasına sebep olan, avrupa'nın en büyük alışveriş merkezi şeçilmiş, mersin'in güzide mekanlarından biri.**
Her gittiğimde mersin de bu kadar çok adam var mı sorusunu bana sordurtan alışveriş merkezi.güzel bir yerdir.ortadoğu nun ya da avrupanın 3.büyük alışveriş merkezi olması lazım.sokak dizaynı ile mükemmel bir yapay çarşıdır.
dün itibariyle liseli gençlerin istilasına uğramış avm'dir! karne almanın ve 2 haftalık tatilin heyecanıyla beraber gençlerimiz kendilerini foruma atmışlardır. aferindir bu gençlerimize, bırakın koşuştursunlardır gönüllerince!*
mersin halkının toplanma alanı,acaba daha önce ne yapıyorduk sorusunu aklıma getiren yer.ayrıca boy göstermek ben burdayım demek isteyen gençlerin mekanı