bugün

entry'ler (75)

hakim ve savcılar yüksek kurulu

hsyk üye dağılımları (asil üyeler) yargıtay 3, danıştay 2, türkiye adalet akademisinden 1, adli yargı hakim savcılarından 7, idari yargı hakim ve savcılarından 3 üye. cumhurbaşkanı tarafından da 4 üye seçiliyor. adalet başkanı ve müsteşarı 2 kişi zaten doğal üyedir.

ümit kaymak

eski akademisyen. anayasa hukuku gibi ayrıntılı bir dersi bile anlaşılır hale getiren hocam. iyiki dersine girme şansını yakaladım dediğim birkaç hocamdan birisidir. mütevazi kişiliği ile yüzlerce öğrencinin sevigsini kazanmıştır, onu tanımak ve ondan ders dinlemek ayrıcalıktır.

hayattaki en büyük hayali memur olmak olan insan

başlığı açan arkadaş muhetemelen yüksek katlı bir holding de yönetim kurulu başkanı. yoksa bu durumu küçümsemesi akıl alır bir durum değildir. ayrıca memur olmak eski filmlerdeki gibi elinde sefer tası kolunda yamalı ceketi masa başında oturan adam tipi değildir. kariyer grubu denen meslekler vardır ki, herkes alınmaz bu mevkilere. çok ciddi sınavlardan ve sözlülerden geçip gelinir bu mevkilere. ciddi bir ders çalışma dönemi ister insandan. keşke bende memur olsam dedirtir adama.

nuri burhan

uludağ üniversitesi iibf maliye bölümünün değerli hocasıydı. malesef bugün vefat etmiştir.

sertaç serdar

derslerde anlamlı olsun olmasın herkesin birkaç kelime söylemesini isteyen öğrenciyi derse bağlayan hocamız. başlarda bu yüzden çok gerilsek bile ne söylesem şimdi saçmalarsam korkularına rağmen her derse koşarak gitmeme sebep hocamdır. ilk sınıfta sosyoloji dersinden iyi sayılacak notlarla geçmiştik. dersini almayan öğrencilerin bile kapıdan geçerken sırf dinlemek için sınıfa girme izni aldığına da şahit olmuştum.

yirmilik diş

dişçimin dediğine göre 20 yaş ile 50 yaş arasında herhangi bir dönemde çıkabilirmiş. aslında olmasada olabilirmiş. çok da gerekli bir diş değilmiş. ben dişçimin yalancısıyım.

eda

tavır davranış anlamında ya da nazlı işveli anlamında kullanılan en güzel kız ismidir.

mustafa kemal atatürk ün sevilmeme sebepleri

erkekleri anlarım hadi. zeki karizmatik bir lider gelmiş, yanlış olan bir çok şeyi götürmüş, kadınlara bir sürü hak vermiş, eğitimden ekonomiye bir çok yenilik yapmış. olur mu hiç düzen bozuldu kadınların sesi çıkmaya başladı. susturmak gerek halbuki. peki bu kadınlara genç kızlara ne demeli? hiç mi akıl yok anlamıyorum. ikinci sınıf vatandaş yerine bile geçemiyosunuz, adınızın bi değeri yok yaşadığınız toplumda, evde öz oğlunuzdan bile dayak yiyorsunuz yeri geldiğinde. hala bunlara rağmen atatürk'ü sevememek gibi bir durum nasıl olabilir?

kahvaltı yapmamak

sadece kahvaltı yapmamak değil geç kahvaltı yapmak uzun süre aç olan bünyenin aldığı ilk besini hemen yağa çevirmesiyle zaman içinde kilo almaya sebep olacak durumdur.

volkan konak

özellikle konserlerinde hayata nasıl geldiğini esprili bir şekilde anlatması meşhurdur. sıcak sevecen kültürlü insan.

ismail efil

çok ama çok iyi bir hocadır. derslerde çok fazla konu işlemez fakat tüm kitaptan sorumlu tutabilir. bunun dışında yardım isteyen her öğrencisine kapısı her zaman açıktır, geri çevirmez.

deprem sonrasi akla gelenler

kardeşime nasıl ulaşırım, acaba yanımamı alsam soruları gelir.

24 mayıs 2009 bursa depremi

gemlikde olmuş deprem. 3.7 olarak vermiştir kandilli.

direksiyon sınavı

önemli olan heycanın kontrol etmektir sanıyorum. ilk kalkış anında tedirgin bi görüntü vermemek, gerekli ayna koltuk ayarlarını sonuna kadar yapmak ve elli kez çalışılan sınav güzergahını sorunsuzca bitirmektir. zaten sırada bekleyen onca insan varken sizi ancak 5 dakika tutarlar. ekstra hiç bir şey yapmadığım bu sınavdan 95 alarak geçmiştim. zaten kolay kolay kimseye de 100 vermediklerini hep söylerlerdi.en önemlisi tedirgin durmamaktır.

uludağ üniversitesi 2009 bahar şenlikleri

nev gerçekten süper bi gece yaşattı diyebiliriz. sadece arada durup durup eti reklamı yaptırmasaydı daha sıcak geçecek bi konser olurdu. sonlarda söylediği ingilizce şarkılarda ayrı bi hava kattı. onun dışında her şey her yıl ki gibiydi. amfi de bu yıl biraz sönük kalmış. geçen yıl küçükler gelip gösteriler yapmıştı ki çok tatlıydılar.

ramazan cengiz derdiman

öğrenciye her zaman yardım eden, hiç bir zaman geri çevirmeyen, uludağ sözlük okuyucusu hocamız. dersleri öğrenciyi sıkmadan, esprili bir şekilde anlatan dünya iyisi bir insandır.

mustafa kemal atatürk

çok ama çok özlenen mucize insan.

uludağ üniversitesi 2009 bahar şenlikleri

kriz bizim okuluda vurmuş. bunu anlıyoruz bu programdan. mezun olmadan yeni türkü ve volkan konak gelsin. gözüm arkada kalmasın. birileri bi şeyler yapsın.

ahsen unakıtan

hukuk fakültesi mezunu eski bakan eşi. evlendikten sonra hem mesleği bırakmış ya da bıraktırılmış, hem de türbana girerek evde oturmaya mecbur kalmış bayan. oldukça kuvvetli hisleri olduğunu hastane olayında göstermiştir. keşke eşine bu kriz hakkında da bi kaç yorum yapsaydı belki ekonomiye faidesi olurdu.

uü öğrenci işleri otomasyonu

http://www.olay.com.tr/Sa...=KoseYazilari&id=2090