bugün

cem yılmaz, ata demirer, şahan gökbakardan sonra severek izlediğim güldürü sanatçısı(!)
televizyonlara çıkmadan önce sık sık dışarda gördüğüm , aynı o şekilde takım elbiseyle dolaşan insanımsı.
ama eğri oturup doğru konuşalım ahu tuğba nın kapısını yumruklayıp " ahuooooooooo kocan geldi " diye bağırması beni benden almıştır.
suya tekme atan aşmış(!) kişi.
aynı zamanda bu kişi yılmaz morgül'ü kucağına alıp bebek gibi sallamıştır da. hatırlayanlar hatırlar morgül'e yapılan şakayı.
acaip komik bir adam..
elektrik-elektronik mühendisi olduğunu duyduğum andan beri hala kendime gelemediğim, hakkında, sebebi ne olursa olsun "bir insan bunları neden yapar?" diye derin derin düşündüğüm şahsiyet.
son bombası ahu tuğba nın evini basıp , onu engellemeye çalışan personele " siz benim kim olduğumu biliyor musunuz? meriç erkan ım ben , eniştenizim! " diye bağıran , hatta birini havuza atan güldürü sanatçısı.
ahuooooo diye bağırışıyla beni benden alan insanımsı mankenimsi yeni yeni oyuncumsu form.
an itibariyle aydın'ın programında hakkını aslanlar gibi savunan yiğit. tek idolüm. yürü beee.
özellikle şikayet ettiği isyan ettiği zamanlarda gülmek isteniyorsa mutlaka izlenmesi gereken şahsiyet.
90'lı yılların sinema oyuncusu. öfkeli genç, insanlar yaşadıkça, tehlikeli kadın gibi filmlerde oynamıştır.
o nasıl oynayıştır öyle yarabbim tanımayan karate yapıyor sanır. rezil rezil. bu arada yüzme bilmiyormuş bunu da öğrendik. he bir de (bkz: hiperaktif çocuk)
kuşum aydın'ın programına her sabah çıkan yasam formu. Ahu tugba'yı seviyormus kendileri. Kıbrıs tatilinde jet-ski ye bine ahu tugba'nın arkasından ahuuu!! diye çıgıran sahsiyet. Aslında kıyak is bedavaya tatil.
aşkım aşkım diye bağırmalarından dolayı, aşkım kelimesinden nefret ettim valla.
http://www.mericerkan.com gibi aşmış bir siteye sahip insan. biyografisinden bir cümleyi paylaşmak istiyorum sizlerle zira beni çok etkiledi.
" Sinema dendiğinde size ilk olarak Aaahuuuuuuuuuuu diyeceğim. " işte böyle hisli biri bu meriç erkan.. fan klubüde varmış. üye olmak lazım vakit kaybetmeden. *
bugün televizyonda görüp hayretlere düşmeme sebebiyet vermiş insanımsı.
alemde teksin, değişilmezsin
ahu tuğba tostunu yesin
yakışıklısın(!), karizmatiksin(!)
meriç erkan sen bizim herşeyimizsin
(bkz: boyle biri insan olamaz) (bkz: bir git ya bir git) sirk maymunu olmaya aday olan o elektronik mühendisiyse nane nane ajdar da makine mühendisi nolucak diye sordurtan şahıs.
ahu-- yeter ya bana aşkım deme artık
meriç-- tamam aşkım demicem * *
mehmet ali erbil ne kadar popüler kültürsüzlük örneğiyse ve tepkiyi hakediyorsa, aynı tepkiyi hakeden ve popüler kültürsüzlük örneği olan kişilik(siz).
(bkz: biri bizi kekliyor)
kuşum aydın ve ekibinin son teknoloji animasyon karakteridir...*
bu saatlerde insanın televizyondan uzak durmasına neden olan aydın ve ekibinden uyuz karakter. ahu tuğba'yı ayarlayamazsa aydınla evlensin bizde bu işkenceden kurtulalım. şişman bir kız kardeşimi varmış neymiş kendisi yetmezmiş gibi sülalesiyle çıkıyor ekrana. insanın içinden, "ulan yetmedi mi televizyonların ırzına geçtiğiniz" demek geliyor ama duyan kim? gerçi kabahatin büyüğü bu tip programları yaptıranlarda.
olumsuzluktan kurtulmanın en iyi yolunun görmezden gelmek olduğunu bir kere daha anlamaya sebep olan yaratık.
mehmet ali erbil'in ekrandan kaybolmasından sonra gereken afyon etkisini oluşturan halkın en popüler uğraşı.
sadece; dudaklarinin arasindan cikacak iki kelime ile turk televizyon ve magazin tarihini sarsacak okan bayulgen kadar zeki oldugunu kanitlayacak sahistir. daha da otesi var ise beklerim...

kameraya yakisan yuzu, hareketliligi ve komplekssizligi ile su anda, a dan z ye butun televizyoncular icerisinde en sahsiyetli karakterdir. boku cikmis, yuz eskimis gibi kavramlar her ne kadar dogru olsa da, dedigim gibi, televizyon ve magazin izlemeyin dese idi, zeki olarak adledilecek birisiydi. maymunsa okan kadar maymun demeye getiriyorum.