bugün

Duruşu kallavi,oyunculuğu has,ses tonu toktur.9o'lı yıllarda teşebbüs edilen gülben ergen'li hürrem adlı yapıma benzemez umarım Muhteşem Yüzyıldaki senaristliği.
yazdığı muhteşem yüzyıl adlı diziyle milletin gözünde bir anda kendini bitiren kadın senarist kişidir.
yobazları üzmüştür. gerçeklerle yaralanmışlardır.

oysa onlara neler anlatılmıştı atıyla şınav çeken, pembe sıçan padişahlar falan.
osmanlı tarihini yazmış gibi konuşulan, oyuncu ve senarist. hakkında yapılan bazı eleştiriler belli oranda haksızdır.

kardeşim tarihi önceden yazmışlar bu kadında senaryolaştırmış kendi kalemiyle,harem yoktuda bu kadınmı yazdı, hürrem yoktu

kıçındanmı uydurdu, mohaç savaşı olmadı da evdemi yazdı tövbe tövbe.
yaptığı işlerle tutarsız ve bayağıdır.
senaristligini yaptıgı her dizide bir şekilde kendi de rol alan kadın. evet guzel şeyler yazıyor amaMuhteşem yüzyıl a kendini cariye olarak sokarsa artık yanlış anlıcam.
her daim çok iyi işlere imza atmış sanatçıdır. ikinci baharın satı melahat'ıdır. candır.
gereksizler işler yapan kadın.

bütün amacı islam düşanlığıdır. zaten bunun kocası da böyleydi.
muhteşem kadın, kasap melahat.
yeditepe istanbul ikinci bahar asmalı konak gibi şahane işlere imza atan muhteşem yüzyıl'da ise geri kafalı andavalların tepkisine maruz kalan güzel insan. . ulan sanki kanuni allahmış gibi toz kondurmamalar oturup aynı masada yemek yemiş gibi kollayıp hayıııır o yapmaz diye haykıran salakları gördükçe çok gülüyorum aptallığınızı bu kadar belli etmeyin lan nolur!
popülist ve reytinge oynayan içten pazarlıklı bir yapımcı..

gerçeklere sadık kalmak işine gelmeyince tarihi çarpıtmak uğruna bildiğini okumaktadır. zira gerçekler her zaman reyting getirmez.
gitsin mahalle dizileri yazsın yine dediğim tarih bilgisi zayıf senarist.
muhteşem yüzyıl'ın bazı bölümlerini "itü"nün davutpaşa kışlasında çektiklerini söyleyen senarist. aman hata yaptı konularına falan girmeyeceğim, bırakın ses etmeyin davutpaşa itü'nün olsun emin olun hiçbir yıldız'lı üzülmeyecektir...

(bkz: yıldız teknik üniversitesi davutpaşa kampüsü)
akciğer kanserine yakalanmıştır.

`http://www.haberturk.com/...-dunyasini-uzen-iki-haber`
acil şifalar dilenen başarılı senarist.
hastaligi yeditepe istanbulu tekrar izledigim su gunlerde ruh halimi bombok etmistir. ben ki bu canim kadin dizide kalp krizi geciriginde bile "al gitti havva ana" diye dovunup aglamis biriyim. simdi hastaligini duymak insani beter ediyor. umarim sagligina tez vakitte kavusur.
muhteşem yüzyıl'da hanedan fetişizmini kaşıyarak köşeyi dönen kadın. solcuymuş... ben de diyorum ki hayır bir şişe gazoz daha solcu.
vefat etmemesi için dua edilen senarist. ölmesin ki kanuni'nin kemik sızısını misli misli hissetsin inşallah.
sesi kalın kadınlardan hep ürkmeme rağmen benim bile sevesimin geldiği, çok başarılı diziler ve diğer sanatsal faaliyletleri ile göz ardı edilemeyecek büyük sanatçı kişilik.
dünya görüşünü ve senaryosunu yazdığı bir kaç popüler diziyi benimsemem. ancak yeditepe istanbul dizisinde oynadığı havva karakteri ile oscarlık performans göstermiştir. bu kadar mı doğal oynanır. bence senaristlik değil oyunculuk yapsın.
eşi yaman okay'a kavuşmuş olan bugün vefat etmiş senarist.
haber doğruysa eğer, rating ve para kazanma hırsıyla kanuni sultan süleyman hazretlerinin çokça kemiklerini sızlatmış bu milletin çok bedduasını almıştı. şimdi sanırım sıra kendisine geldi. bakalım eli, kolu, ayağı, dili bağlıyken ne kadar rayting yapıp para kazanabilecek.
en son 6 ay aralıklarla gordugum ve cok cok yaşlandıgını fark ettigim senarist.. ama bu kadar erken beklemiyordum.. allahın rahmeti üzerinde olsun..
türkiye'nin kültür mirası kişiliklerinden biriydi. ruhu şad olsun.
vefat etmiş senarist. Toprağı bol olsun.