bugün

Farklı dallarda eser veren Çok yönlü bir sanatçı ve çok üretken bir kadındı, rahmetle.
Türkiye'nin ilk ciddi müzik yarışması olan akademi Türkiye' nin ( Barış akarsu' nun meşhur olduğu) yaratıcısı unutulmaz jürisi akabinde muhteşem yüzyıl gibi efsane diziye de oldukça emeği geçmiş sayısız dizi ve filmde gerek oyunculuk gerek set ekipinde ter dökmüş büyük usta. Nur içinde yatsın.
usta sanatçıydı rahmetli. *
ölümünün 5. yılında saygı ile anıyoruz..
vefatının dördüncü yılında anılmıştır.

http://www.sozcu.com.tr/h...di-katilim-sinirli-kaldi/
yeditepe istanbul'un havvasi. huzur icinde uyusun.
yiğit bir kadın. sevdiceği Yaman'ın ardından söyleyip yazdıkları adamı can evinden vurur. dersiniz, aşk bu kadar güzel anlatılabilir ancak. halbuki aşkı bu kadar güzel anlatmanın bin bir ayrı yolu daha vardır. meral okay o bin bir tarifin yalnızca bir tanesini yapmıştır. içiniz ısınır birden, midede kelebekler uçuşur, bir kez daha anlamışsınızdır, siz aşkı en güzel anlatabilen insanlardan birisi değilsinizdir, olamayacaksınızdır da, fakat ne gam '' işte bu, nasıl da güzel tarif etmiş '' diyebilen şanslılardan birisi de sizsinizdir. onu yapamayanlar da çoktur şu yalan dünyada.
yağmurlu bir pazar sabahı bunları akla getiren, yıllar sonra şöyle gönülden bir rahmet okutan kadındır meral okay. kendisine ve sevdiceğine.
Muhtesem yuzyil isimli muhtesem dizinin senaristidir.allah rahmet eylesin...
nasıl havalandın hasar almadan bu tufandan,
bak ben paralandım imkansıza bağlanmaktan.
sanırım bir kadındır.
--spoiler--

bu topraklarda aşk ve mutluluk kutsanmaz, ayrılık ve acı kutsanmıştır...birlikteliklerdeki tuku kutsanmaz da, ayrılıklardaki tutku kutsanır hep...yaralarıyla mutlu olmaya daha yatkın bir kültüre aitiz biz.

--spoiler--

demiş bu bir ömür boyu üreten, çalışan, düşünen kadın.
beynelmilel'de yeniden denk geldiğim muhteşem kadın. nur içinde yat meral.

üretimde türk kadınına örnek oldun. insanlığınla ve kara sevdanın allahını yaşayarak efsane oldun. ama erken gittin.

nur içinde yat!
--spoiler--
...aşk kendinden vazgeçme halidir, kendi benliğini ezmeden ’biz’ olabilme hâlidir.
insan egosu denetlenmesi en güç olan şeydir. bunu ancak aşk becerebilir, sadece aşk ile üstünden atlayabilirsiniz...
--spoiler--
gerçek bir " adam " ın, gerçek " kadın " ı olmuştur. ben aşka pek inanmam ancak yaman okay ve meral okay aşkı benim aşktan umutlanmama sebep oldu.

ikinizde nur içinde yatın.
Bir çok popüler dizide senaristlik ve oyunculuk yapmıştır. Son dizisi Muhteşem Yüzyıl devam ederken çıkan son tartışmaları görmeye ve cevap vermeye ömrü yetmemiştir. Eğer ömrü yetseydi güzel okkalı bir cevap vereceğine ya da karşı bir duruş sergileyeceğini tahmin ediyorum.
(bkz: yine mi çiçek)
2 milyon dolarlık mirası babası tarafından birleşik kafkas konseyi'ne bağışlanmış. nurlar içinde yat meral okay.
hayatta en zor şey bir ölüye aşık olmaktır diyip beni delip geçen hatundur, öldüğü gün aşk da onunla öldü.
ölmüştür. umarız birileri de onun arkasından ve onun hakkında bol kurgulu, bol aşna fişnalı, gerçekle ilgisi olmayan pembe dizi çeker. kanuni'ye yaptığını tatsın bakalım.
unutulmuştur.

zaten sağken de pek sallayan yoktu.

maksat sözlük popülizmi olsun.
kör ölmüş badem gözlü olmuş. ulan ne kadar değerliydi bu kadın yahu bu kadar. şanlı tarihin amına koyan bu kadın değilmiydi. ayrıca bu kadar değerli idi de daha yeni ölmesine rağmen son bir haftadır entry girilmemeside neyin nesi.
vasiyet kelimesi dahi hep içimi burkmuştur. bir de buna tüm ülkenin şahit olması çok kötü.
neyse ki, aşkına gitmiş kadın..
tarih alanında, tiyatro alanında yaptığı çalışmalarla saygıyı hak eden bir insandır meral okay. bazı konular hakkında herkesin olduğu kadar onun da olabilir yanlışları. iyidir, kötüdür orasını allah (c.c) bilir. ama vefat eden bir kişinin arkasından ileri geri konuşanlar kadar kötü değildir en azından. Allah rahmet eylesin, yakınlarının başı sağolsun.
sol frame de son günlerini yaşayan kişi. bir kaç gün sonra burdada ölecek. belki ölüm yıldönümlerinde falan hatırlanacak.
görsel
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar