bugün

insan hayatının, özellike 10 yaşındaki bir çocuğunkinin, dini, dili, ırkı olmaz beyler.

merhametli, sağ duyulu düşünmek gerek.

çocukların böyle nedenlerle ölmediği bir dünya çokta utopik olmasa gerek, yazık...
Türkiyedeki polis terörünün son kurbanı olan çocuğumuz.Ayrıca güce tapan faşistler yine savunmaya geçmiş,o çocuğu oraya götürenlerin hiç suçu yok mu diye.iktidar hırsı için cana kıymak veya kıydırmak bu ülkede sadece size mahsustur.Daha 2 hafta önce burak adında bir çocuğu,kendi çocuğunu öldürttü bu devlet.Şaşırmıyoruz artık..
umurumda olmayan çocuk.
darısı türevlerine.
orospu çocuğu turnusolu olmuş çocuktur.

hayır sövmeyeceğim diyorum ama daha başka ne denir size bilinmez. samimiyetsiz köpekler.

ulan çocuk lan bu çocuk. hala çıkmış benim de çocuğum var, yok kapı önünde oynuyor, yok kimse ona karışmıyor.

lan bu devlete o kadar güvenmeyin bu devlet ki leyla zanayla korkut Eken'i aynı hapisene koydu. yarın bir gün sizin çocuğunuz da kapının önünde oynarken gaz fişeğinini hedefi olabilir.

he ayrıca bdp eylemine katıldı diyen adiler. katılır güzel kardeşim. eyleme de katılır dahasını da yapar. bu sizin onu kafasından vurma hakkınız olduğu anlamına gelmez..!!!!
başından gaz kapsülü ile vurulan küçük kuzudur.
başlığa da haysiyetsizler doluşmuş.
ayıp be size.
yine birilerine ağızdolusu küfür ettirecek olay. mehmet ide terörist ilan edin, soyu bozuk köpekler. ulan sizin gibi gavatlara stalin olmak lazım. acırsam namerdim.
görsel

masumiyet.
küçük bir beden daha kanlar içinde. hangi vicdana sığar "oh olsun"? görüş, taraf, ırk, din uğruna insanlıktan çıkanlara bakma sen çocuk. acımız daha çok taze. diren.
ufacık küçücük bir çocuktur.

bir bok bilmeden kafasına gaz kapsülünü yemiştir. şimdi burada bir suç varsa başta o çocuğun ailesinde ve içindeki şiddeti yenemeyen ve bu şiddete ufacık bebeleri kalkan eden kürtçülerdedir.

poliste suç yok mudur tabi ki vardır.

(bkz: bdp lilerin insan benzeri gibi olması)

işin garibi polisimiz bunlara şidet uygulayacağına onlara benzeyip garip çoluk çocuğa, provokasyondan uzak duran eylemcilere, öğrenciye öğretmene uyguluyor.
yaşaması ve kendi geleceğine kendisinin karar vermesi gereken çocuk. şimdiden terörist ilan edilmiştir, bazı faşizan itler tarafından tabiiki de.
her gördüğü insanı bir kategoriye sokmaya çalışıp insana değil kategorilere önem veren kişilerin adını kirletmeye çalıştığı kardeşimiz.

ulan ben de türk solu hastalığı sanırdım bu kategorize etme işini. yazık.
günahsız çoluk çoçuğu en öne sür. zarar gelmesini sağla. sonra üzerinden siyaset,acitasyon ne yaparsan yap. işte bu siz busunuz şerefsizler.

tanım: günahsız cocuktur.
durumu iyiye gidiyor diye duyduğum ağır yaralı çocuk allah acil şifa versin.
çocuktur.hani bildiğimiz çocuk 5. sınıfa giden cinsinden.ulan üstte bütün yazıları okudum herkesin ağzında aynı laf '' katil devlet ,polis vahşeti'' aga biri de demiyorki o çoccuğun pkklıların arasında ne işi vardı.onu oraya getiren pezevengin hiç mi suçu yok? bulmuşsun ağzı yok dili yok bir polis kurumu vur bakam vur.şerefsizsiniz lan.hepiniz hain köpeksiniz.bu ülkenin ekmeğini ye bu ülkeye saldır.yok öyle dava aga çocukları öne sürmek nedir lan ? sonrada çocukları kalkan yapıp ölüsü üstünden devlete vurmak mağdur gözükmek.işte böyleleri için yaşasın cehennem geri gelsin idam cezası.hazreti aliye karşı kuran-ı kerim sahifelerini mızraklara takıp gelen münafıklardan hiç bir farkınız yok.lan gerçi ben neden dini örnek veriyorum ki lenin e staline tapan moskof götü yalayan tiplere.nankörlük en büyük acziyettir.hadi bunlar hain pkklı bizim bazı gençlerimize ne oluyor anlamıyorum ya sen farkındamısın apoyla aynı safta olduğunun. senin atan bir parça toprak için paramparça oldu yetmedi sen torunu olarak onun toprağına göz diken şerefsize destek olarak mezarında bile rahat vermiyorsun.yazılar olsun.
büyüyünce o çocuk belki bambaşka olacaktı demek. belki? belki diye bir şey yoktur. kendi hayal dünyanda yaşamaktan vaz geç hümanist şahıs. gidişat akıbet bellidir. bulunduğu çevre ve sahip olduğu genlerinin gereğini yerine getirecekti. hayali? hayali kürdistan, pkk, ypg, tc asker vurmak, taş atmak, molotof olan biri için üzülmeye dahi değmez.
Evet cocuk o anlamaz kandirirsin ama o cocuktan baska kimseyi kandiramazsin. 10 yasinda polisin karsisinda dimdik duruyorsa 20 yasinda neler yapar. Yinede ic acitiyor suc tabiki onun degil dislerinden kan damlayan kravatlilarin.
devletin gaz kapsüllerine önlem alması için daha kaç canın yanması gerekiyor.
toplumsal olaylarda gaz kullanılması kaçınılmaz ama kapsül ile olmuyor bu.
polislerle beraber mehmet ezer in anne ile babası da soruşturulması gerekir.
mehmet ezer e allahtan acil şifalar diliyorum.
bir sözümde bağnaz yandaşlara;
bugün güç sizden yana o aşırı güç karşısında ezilenleri görmüyorsunuz, yarın güç el değiştirdiğinde siz ezilirken sizi de görmezler.
Polise taş atan 10 yaşındaki çocuk.
Ne kadar masum değil mi? Daha 10 yaşında.
Akıllara bu polislerin hiç mi vicdanı hiç mi Allah korkusu yok sorusunu getiren yeni yine ve yeniden küçük bir çocuğun başından vurularak ağır yaralanmasına sebep olan olaydır.
devlet dediğin nedir?

tarihin en eski noktalarından birinde basit bir yanlış anlama ile ortaya çıkmış bir yapıdır. bu yapı sana vergi verirsen (o zamanlar avladığından topladığından bana da ver modeli, artanı bırak modeli) toplumda hiç bir sike yaramayan 3-5 kişi var (yöneticiler ve din adamları; kendi başlarına avlanamayan ve tarımla toplamakla uğraşmak istemeyen tipler) bu 3-5 kişi düzenli bir toplum yaratsın kurallar koysun senin de yaşamını güvenli ve huzurlu olmasını sağlasın. azıcık bir vergi ile denmesidir devlet.

peki bu mehmet özerin bu toplumsal anlaşmada yeri yok mu? o da vergisini verip hiçbir sike yarayamayan 3-5 kişiye oyun olsun diye yaratılmış bu manasız sistem içinde senin benim ne görevimiz hakkımız var ise onlara sahip değil mi? ve bu toplumsal anlaşmada devlet seni kayırıyor senin ihtiraslarına daha angaje olup kabullenilir yaklaşıyor ise ve bu çocuğun ve bu çocuğun kişiliğinde diğerlerinin isteklerine dönüp bakmıyor ilgilenmiyor ise o toplumsal anlaşma zaten devlet tarafından bozulmuş olmuyor mu?

10 yaşında bir çocuğu ölüdürüyorsa bir devlet, dünyanın yaşamın ve insanlığın da bir kısmını o gün öldürür. bunu bu şekilde göremeyen herkes zaten o insanlığın hiçbir zaman parçası olmamaışlardır ve devletleri de dinleri de yok olacaktır. insanlığın iyiliği için gereklidir bu dinin ve bu devletin yokoluşu.
Berkin'i 10 güne unutursunuz derken bu yöntemi kullanacaklarını hiç düşünmemiştik.

yine içimizi yakmaya kalktılar bir çocuğun kanına girerek.

berkin'i ve burakcan'ı elimizden alanlar bu sefer Mehmet'e saldırdılar. emri veren ağız aynı mıdır? bu seferde emri ben verdim der mi? kahraman polisini savunur mu? yandaşlar yine kışkırtma için yırtınır mı bilinmez ama elleri 10 yaşında bir çocuğun kanına bulaşanların nasıl uyudukları merak konusudur.
terörist adayına üzülenleri belli eden orospu çocuğu turnusolü vazifesi görmüş isim.
hayati tehlikeyi atlattığı haberi ile sevindirmiş 10 yaşındaki !çocuktur!

niye çocuk denmesi zorunuza gidiyor ey kendini kaybetmiş yazarlar? bizde çocuğa çocuk katile katil şerefsize şerefsiz denir!
bu veled-i zina ölmediği için üzgündür pkk'lılar komünistler filan ne güzel ellerine fırsat geçmişti.
anası ve babasını sorgulamak gerekir .

çok şey yazmak isterdim de, altıda çocuk üstü de .