bugün

türk polisinin son vahşetinin kurbanı olan çocuk.

https://twitter.com/bdpse...status/448530213513613312
diyabakır silvan'da bdp mitingi sonrası yapılan polis müdahalesi sonucu gaz kapsülüyle başından vurulan 10 yaşındaki çocuktur. çocuktur. başka söz söylemeye gerek yok.
Gaz kapsuluyle başından yaralanan 10 yaşındaki çocuktur.

Biraz düşününce; polislerin boyu malum; yere paralel bile tutsa elindeki "silah", 10 yaşındaki bir çocuğun başına denk gelmez.

Umarim goruntu, mobese vs. deliller karartilmaz da, vuran seref yoksunu en kisa zamanda cezalandirilir.
abi ne istiyorsunuz o kadar insanın içinde çocuklardan, gözünüz bu kadar mı kör, bu nasıl bir zulümdür. terörist dedikleriniz bunu yapmıyor ama kahraman dediğiniz polisler çocuklardan hıncını alıyor, anlamı nedir bunun yahu? sıkıyönetim dönemlerinde çoluk çocuğa yapılmadı bunlar.
başına gelen gaz kapsülü nedeniyle durumu ağır olan 10 yaşındaki çocuk.
ben lafa değil icraata bakarım diyenlerin ne düşündüğünü merak ediyorum.
katil polisin bir diğer icraatinin eseri olarak, ağır yaralı olan 10 yaşındaki bir kardeşimiz. ulan ne istiyorsunuz çocuklardan. vicdanlar kayboluyor iktidar hırsına.
katil polisin aldigi bir can daha.
Polisin ve devletin son kurbanı olan çocuğumuzdur.
Bir zamanlar bu ülkede faili meçhuller çoktu dersiniz de, şimdi çok mu farklı diyesi geliyor insanın
katıldığı bdp mitinginde polise karşı eylem yapanlara yönelik polisin fırlattıığı biber gazının kapsülünün yanlışlıkla isabet ettiği talihsiz isim. Allah şifa versin.
#MehmetEzer 10 yaşında. Bu akşam Diyarbakır'da polisin başına attığı biber gazı bombası ile vuruldu. Beyin kanaması ve kafatasındaki kırıktan kaynaklı enfeksiyon ile basınç
dolayısıyla ameliyata alınamıyor. Hayati riski çok yüksek. Mehmet Ezer 10 yaşında bir
çocuk. Eline sapan çizseniz, yüzüne maske ekleseniz bile o daha çocuk... Berkinimiz bile
ağabey onun yanında. Mehmet daha çok küçük. #DirenMehmetEzer
10 yaş ya 10 yaş ne demektir bu. yetişkinlerle karıştırılıp vurulma ihtimali bile yok. ne kadar mitinge katılıp yürüse bile çocuktur. yaş aralığı küçülmesinden korkuyorum. allah acil şifalar versin.
diyarbakır da polis vahşetinin son kurbanı.. orada yatan senin çocuğun, benim çocuğum sokakta cıvıldaşan haylaz, camı kıran hayta , gürültü yapan küçük can, şimdi can derdinde !
diyelim ki taş vardı elinde diyelim ki resmi bir siyasi partinin mitingine katılmıştı istekle ya da merakla ya da çevresinde herkes öyle yapıyor diye. ya da diyelim ki büyüyünce polis olmak istemiyordu herhangi bir tanıdığı gibi gerilla olacaktı. ya da ailesi akpye oy veriyordu o da seviyordu rte yi. ya da elinde öcalan posteri vardı. ya da kolunda sarı kırmızı yeşil bir bayrak. ya da kendisine atatürk mü başbakan mı diye sorulduğunda başbakan demişti-diyecekti. kim bilebilir? kim kestirebilir? siz on sayısını biliyor musunuz? sayın bakalım birden başlayarak. anlamı var mı? o 10 yaşında bir "çocuk" çocuk yani. tıpkı ceylan gibi tıpkı uğur gibi tıpkı berkin gibi bir çocuk! insan yaşamını belkilerle değerlendiriyorsanız eğer bana göre o belkiciler de insan olamaz belki! hatta hayvandırlar belki! hatta dünyada bir çocuğun ölümüne "belki de terörist olacaktı" yorumunu yapanlar nefes almasın diye düşünüyorumdur belki! belki de aklımdan binlerce küfür geçiyordur! belkiler varsa vuralım tüm çocukları belki onlarda büyüynce birer sıfırlayıcı olurlar ya da birer kahraman! ama belki işte değil mi?

10 yaşında kahraman polislerle en kötü biçimde tanışmış "çocuk!"

çocuk lan insafsızlar çocuk!
polisin"vurduğu"çocuk. gaz fişeği kurşun yerine kullanılıyorsa bunun adı vurmaktır, öldürmeye teşebbüstür. diyarbakırlı diye çocuk olmaya hakkı yok zannediyor bazıları sanırım, sen bu ülkede yaşayan herkesi vatandaş olarak görmüyorsun ya, o da kendini görmüyor işte. o zaman kızma olur mu, bu günü hatırla!
Gözünüz aydın elinize bi masumun daha kanı bulaştı.
2004 dogumlu, dogdugunda akp iktidardi. oldugunde olmasin.
polise taş atarken engel olmayan bu yaşta çocuğun aline taş verip sokağa salan orospu çocuğunun hiçmi suçu yok acaba.
vahşi polis devletinin son kurbanıdır. daha ne kadar çocuk kanı dökeceksiniz? daha ne kadar ailenin canını yakacaksınız?
25.03.2014 çocuklar ölmeye devam ediyor ve yetişkinler hala bunu siyasi araç olarak kullanmaya devam ediyor. Yazık çok yazık.
tanım:solmaya mahkum edilen nice çicekten biri.
Diyarbakırda polis tarafından biber kapsülü ile vurulan 10 yaşındaki küçücük masum* çocuk.
Bu küçüğe iftira atanlar veya hakaret edenler; sizin olmayan vicdanına tüküreyim. Zihniyetiniz Batsın.
Muhtemelen bir vatan haininin oğludur. Tamam, çocuk için üzülüyoruz da polis vahşeti falan ne ayak? Haberi okuyunca miting sonrası güvenlik ekiplerine saldıran yüzleri kapalı olan gruba polis müdahale etti deyince ne anlıyoruz. Sanki evinin içine gaz kapsülü atılmış da yaralanmış çocuk. Çocukları kışkırtan, kandıran kesimin hiç mi suçu yok? Çocukların ailelerinin hiç mi suçu yok? Bu kadar da insafsız olmayın.
iyi olduğu bilgisi gelen 10 yaşında ki yavrucuk.
yasadışı gösteri sırasında başına gaz kapsülü gelmiş şahıs.

eylem yaparken çocuk değil, vurulduğunda "ayy o daha çocuk :(". samimiyetinizi sikeyim. üzülüyormuş gibi yapma bari keko. bağırmaya fırsat buldun, sevin rahat rahat. biliyoruz içinizi.
O çocuğa o fişeği atanın da, o çocuğu o alana getirtenin de ve o çocuk üzerinden kürtçü propaganda yapanın da kötünü s.kiyim! yazık lan bu ülkeye, fakir fukara boktan siyasetinize heder olup meze olup gidiyor, kimi buna terörist diyor kimi yoldaş... alayınızın aq!
bize hala 10 yaşındaki çocuklara terörist diyebilecek kadar onursuz, gurursuz, ideolojileri tarafından kör edilmiş insanların var olduğunu gösteren, devlet terörü kurbanı bir çocuğumuz, inşallah yaşar, inşallah demeyiz ki '' berkin mehmet kardeşine iyi bak''.

çocuk diyorum lan bak, çocuk. be vicdanını siktiğimin partizanı, kalbini nerede bıraktın da 10 yaşındaki bir çocuğun ölmesini kabullenebiliyorsun? hadi siktir et kabullenmeyi, diyelim kabullendin aklına nasıl yatıyor ki bu çocuk terörist diyebiliyorsun, dağ kadrolarındakiler de eskiden 10 yaşındaydı diyebiliyorsun?

ya sizin ben vicdanını sikeyim ya. ideolojinizi sikeyim, amına kodumunun hitler çakması pezevenkleri.