bugün

feleğin çarkından geçmiş bi insanın çarkın feleğini sunması durumu.
insanlarla daha doğrusu cahillerle dalga geçmek yeni moda değil ki .
(bkz: çarkı) (bkz: felek)

(bkz: çarkıfelek)
(bkz: Parmaktan sonra)
belden aşağı espri anlayışıyla insanı bunaltan programdır. örnekleri şunlardır:
1.çarkıfelek adlı mekanizmayı çevirmek için eğilen bayan yarışmacıların arkasına doğru eğilen mehmet ali erbil 'ay dur yardım ediyim kız' der ve seyirciler güler..(bateri sesi)
2. 83'lü olduğunu söyleyen hafif meşrep bayan yarışmacıya mehmet ali erbil kaş göz yaparak '83'lüyüm sekste güçlüyüm' der ve seyirci güler.. (bateri sesi)
3. toplumun maskarası konumundaki insanlar programa çağrılır (örn: faik öztürk, mahmut tuncer) ve mehmet ali erbil bu konuğu farkında olmadan belden aşağı espri yapmaya sürükler zaten meyilli olan konuk ağzından cinsel içerikli bir cümle kaçırır ve seyirci güler.. (bateri sesi.)
(bkz: mesutlu real)
Yolda görsem yüzüne tükürmeyeceğim yavşağın sunduğu sikten yarışmadır.
yeter artık dedirten yıllardır ekranlarda olan aynı kötü esprilerle zekamıza hakaret eden fakat halen yayında oldugu için belli bir reyting potansiyeli oldugunu düşündügüm memleketim insanının zevkinden ve zekasından şüphe duymamı saglayan yarışma programı.
(bkz: dobrovski)
neden bu kadar çok izlendiğine, nasıl o kadar hediye (bkz: ev), (bkz: araba) verildiğine şaştığım programdır.ve dahası hep merak ederim ne zaman ölecektir bu lüzumsuz kişi.
90 lı yıllarda kalmıştır, reyting ve çarkıfelek kavuşamayan 2 dost gibidir artık. mehmet ali eski eş koleksiyonuna para dağıtmak için yeni heyecanlı bişeyler yapmalıdır. Emekli olsa Türkiye'nin yararına olur o da ayrı tabi..
(bkz: abazanfelek)
hani bir iş bu kadar bokunun kokusunu yayar ortalığa, bu kadar mı yayar. işte bu program artık bokunun kokusunu dünyanın öbür ucuna ulaştırmıştır.
tarık tarcanlı versiyonun yerini dolduramamaktadır.
yapılan gafla yayından kaldırılan programdır.
2 ay sonra tekrar karşımızda kimse meraklanmasın.
yıllar sonra bana salak olduğumu hatırlatmış program.

salak gibi izlettirmiş.*
mehmet ali erbil'in dikkat çekmek programı izletmek adına her türlü şaklabanlığı yaptığı yarışma.
çok nah bok komikti.
eğlenceliydi.
Bir zamanlar saat 8'de ekrana kitlenir, Memetali Bey nolur yardım edin yakarışlarıyla, kendimiz kazanıyor gibi severek izlerdik. Sonradan bozuldu tabii.
(bkz: uğur derin dondurucu)
Ne günlerdi be. Evet.
Bunu da özleyecek kadar mutsuz değilsinizdir herhalde.
Zerre s*kimde olmayan gunlerdir.
varoşa hitabeden bir programdı.