bugün

Battlefield gibi ilâh bir oyun varken tutunması imkansız olan oyundu.

R6s, fortnite, pubg gibi şişme ve balon oyunlar da yakında sönecek. Cs go bile eski kitlesini çoktan kaybetti. Ama bf zirvede kalacak.
2010 da çıkan oyunu 8 gb ekran kartı ile nasıl kasarak oynayamadığımı anlayamadığım oyun. Cod mw 3 leri en sonda oynadım amk bu gebeşe ne oluyorsa?
Fps oyunlarının iyilerinden.
yaklaşık 5 saatte biten bir single player modu olmakla birlikte senaryo olarak güzeldir.

fakat çatışmaların fazla tekdüze geliştiğini düşünüyorum.

düşmanların yapay zekası ise bana göre 2010 yılına göre gayet iyi.
for honor
for brother
for war.
kısa olsa da grafikleriyle benim takdirimi kazanmış oyundur. afganistan'da geçen oyunumuzda çeçen ve müslüman ağırlıklı bir düşmana karşı savaşırken insanın içinde acaba doğru mu bu yaptığım diye sordurtur.
ilk çıktığında bizi çok heyecanlandıran ama daha sonraları cacık olan oyun...
(bkz: call of duty) nin gölgesinde kalmıştır.
ilk olarak play station 1'de oynanmıştır. Hele ki oyunun son bölümünde, çılgın bilim adamının buluşu olan, dans eden ve bazukayla birden üzerinize doğru koşan köpekler hem güldürür hem de düşündürür.
acaba medal of honor airborne'Den sonra başka bir oyunu çıkmayacak mı diye merak ettiğim çok kral bir fps oyunudur. konusu 2.dünya savaşıdır. ortam hep karanlık ve iç sıkıcıdır. yani nazilerin arasına daldığınızı hissedersiniz.
Campaing modu kısa olan oyundur.Zevklidir ama bir çok yönden geri kalmıştır.
grafikler falan güzel olan ancak silahların gözüme bir garip gözüktüğü oyundur. ayrıca çok basittir, başlayacak olanlar sakın ola ki normal falan seçmesinler. hardda bile çok basit oyun.
güzel bir oyun. oynanılasıdır. pezevenk amerikalıların afganistana çıkarmasını konu alır.
sonunda rabbit'in ölmesi yüzünden ağladım gibi birşey olduğum oyundur.
kolay oyun beğenen biri olarak, afedersiniz itin götüne sokulmayı pek de hak etmeyen bir oyun. bir de, ben hiçbir oyunda bu kadar baskı ve pusuya maruz kalmadım arkadaş. at my twelve, at my nine falan derken allahım sana geliyorum dedim. son olarak da biz deuce karakterini oynarken yanımızdaki üstad var ya o dusty, ha o abi oyunun en reyizidir.
2010 da çıkan oyunu cici amerikanın cici askerlerine bir methiyedir. oyunun sonunda kahraman amerikan askerlerine ithaf olunur gibi saçma şeyler söylenen oyun, ayrıca modern warfare yanında anca çöp olur.
kitapçıda rafta fiyatını 39,90 olarak gördüğüm zaman hemen bu oyunu almalıyım dedim (zira, call of duty modern warfare 2 aylardır 199 tl de seyirtmekte). sonradan düşündüm ki bu kadar düştüyse* bunun fiyatı kimbilir ne b.ktan bir oyundur. ama sonuç olarak satın aldım ve black ops bittikten sonra bunu kurup oynamaya başlıcam. şimdilik kitaplığımın rafında beklemede. sonrasında gözlemlerimi yazacağım. bekleyin beni.
tanım: 2010 sonlarında çıkmış olan, 2002 yılında afganistanda geçen gerçek olaylar üzerine ortaya çıkmış fps tarzında savaş oyunudur.
birgün bir ea games çalışanı modern warfare 2 klasörünü kopyalayıp başka bir partitiona yapıştırıp, klasör adını medal of honor diye değiştirir ve bu oyun ortaya çıkar.
onur madalyası anlamına gelir. Aynı zamanda 3 seriden oluşan bir 2. Dünya Savaşı oyunudur.
bir nevi reşat altını.

örnek: "bu işi becerirsen taşhaklarına reşat altını takacam!"
oyunu şuan oynuyorum. daha bitirmedim ama geçtiğim levellerin birinde, hangisiydi tam hatırlamıyorum ama atv lerin olduğu ilk durak. yani atv lerden ilk inildiği ve küçük bir köye yapılan saldırı. 2 kişiyken. bir kapının önüne geldik. diğeri çömeldi bende yandaki odaya girdim pencereden birini öldürdüm. çıktım baktım adamım yok. kapı kapalı zıplanmıyor, açılmıyor patlamıyor başka geçiş yolu yok. o yarrak kafası nasıl geçti öbür tarafa? sonra yandaki odanın penceresinden baktığımda ölen adamın cebinden anahtarı çıkarıp bana kapıyı açtı. nasıl geçti kapı açılmadan hala anlamıyorum. sen geçebildinde kapı kapalıyken ben neden geçemedim orayı hiç anlamıyorum. oyunda hoşuma giden en güzel yer. c130 hercules uçaklarının manevra yaparak ortalığın anasını ağlatmasıydı. ve üstüne birde hedef şaşırtıcı ateşlemeler yapmasıydı. orası güzeldi bak. ha birde silah sesleri fena değil. özellikle ak-47 nin gerçeğe yakın. ama bi cod olur mu? nırç. olmaz.
ilk playstation 1de oynadığım, pek sevmediğim, oynayacak oyun bulamadığımda airbourne'u yüklediğim ve yapma etme es dediğim seri aynı isimli son oyunuyla beni benden almasa da takdirimi kazanmıştır. Dice yine yapacağını yapmıştır diyecek kadar iyi olmasa da FPS severlerin oynaması gereken bir oyun bence. etraftaki herşey patlayabiliyor ama o grafikler olmamış, sanki alınan beyaz eşyanın kutusundaki köpükler gibi sıçrayan taşlar.önümdeki dağda kurşunlar sayesinde heyelan oluşması falan saçma idi.bir de salak arkadaşlarateş ederken önümden geçip friendly fire diye bağırmaz mı ayar oluyodum, hatta bi elemanın omzuna bıçak sapladım watch your fire dedi.bazı bölümler aşırı zor.ancak geçilmeyecek kadar da değil. yapay zeka ve yukarıda bahsettiğim saçmalık hariç grafikler de iyiydi.modern warfare oynarken yaşadıklarımı yaşattı, bi youndu geldi geçti ama iyi hatıralar bıraktı.oyun bittiğinde daha olumluydu görüşüm ama düşündükçe hatalar ve saçmalıkların farkına varıyorum. medal of honor oyunlarının en iyisi.cod'a göre ise vasat.
black ops dan kesinlikle daha güzel bir oyun.çıkışı biraz sessiz oldu.
helikopterli bölüm black ops daki helikopterli bölümün açıkçası eline verir.
apachenin füzelerini aralıksız ateşleyince cehenneme çeviriyor ortamı.
bana göre ea biraz daha kasarsa iyi şeyler ortaya çıkarabilir.

edit:anlamadım niye eksiliyorsun.ben mi yaptım oyunu.
call of duty ile eş zamanlarda çıkmış ama serisini iyi devam ettirememiş sağlam temellere oturtamamış oyundur.
son oyununu henüz bitirdim. izlenimlerimi şöyle yaziyim ;

* grafiklar hakikaten çok kötü kill switch oyunun hatırlattı bana.
* senaryo çok dandik. ne lan öyle bi general var adam sikinin keyfine askerleri gönderiyor falan sonra komutan artistlik taslıyor buna. böyle şey mi olur lan? güldüm valla.
* sniper ile sessizce adam vurduğumuz ve atv motor ile gittiğimiz yerleri harbi beğendim. özellikle call of duty black ops'ta pek sniper ile haşır neşir olamamıştım hıncımı burda çıkardım.
* oyun feci derecede sıkıyor bi zaman sonra bitsede kurtulsam diyorsunuz hatta demeye kalmadan da bitiyor. eski serilerine göre kesinlikle daha kısa ve sıkıcı.

kısaca ben sağlam bir oyun bekliyordum ancak büyük hayal kırıklığı yaşadım. kesinlikle cod mw serilerinin ve black ops'un yanına yaklaşamaz. eski serilerini açıp oynasam daha zevk alırdım yemin ediyorum. oyunun sonunda da ne bok oldu anlamadım mother ile beraber ruhu teslim ettik galiba.*