bugün

entry'ler (16)

ahmet tekcan

etraftaki duvarlar ve üzerindeki yazılarla ilgili espri yapmayı çok seven hoca. espriyi sever zaten genelde, sınıfça yarıldığımız çok olmuştur. o esprilere konu olmak için sınıfta kalabilirdim o derece. aslında seçme şansı pek yoktur..dersleri güzel oluyor evet, ancak her güzel şeyin sonu var,bununn da olsun ve tek dönem sürsün! muhabbete kantinde devam edelim aynı şekilde.

okul

hayatımda onsuz geçen dünlerimi hatırlamıyorum.bu yüzden mezun olmaktan korkuyorum.
ayrıca (bkz: okul sanayi okul!)

2052 eurovision şarkı yarışması

onu bunu bilmem de birleşik krallığın kazanamayacağı yarışmadır.

her başarılı erkeğin arkasında gölgesi vardır

eğer önünde ışık varsa doğru olan hadise. kişinin vampir olmadığı varsayılır.

çok aşık olmak

güzel şeydir.
çok güzel olması için başka çoklar gerekir.

tnt

hem ingilizce okunuşu hem de tükçe okunuşu kulağa hoş gelen kelimedir.
akıllara ac/dc'yi, tv kanalını ve patlayıcıyı getirir. dinamit ile özdeşlemiştir zihnimde.

türklere özgü kavga diyalogları

-senin ağzına sıçarım!
+bok sıçarsın!!!

olsa da yesek denilen şeyler

çiğköfte ayran. adana dürüm. ve alakasız evet ama waffle. üstüne de çay olsun, çayımı içerken ertesi öğünde neler yiyeceğimi düşüneyim.

friendly fire

gerçekte askerlerin yanlışlıkla kendi silah arkadaşının topuğuna sıkma hadisesi. ancak oyunlarda duydum sadece.
medal of honor'da (2010 oyununda) işin içine turp suyu sıkılmıştır. adamın omzuna bıçak sapladım friendly fire friendly fire diye bağırdı, akabinde koşmaya devam etti. zira her ortamda önüme geçmeleri kıçlarına mermiyi illaki yiyecekleri ve bu iki kelimeyi söyleyecekleri anlamına gelmektedir. modern warfare'lerde -özellikle mw2deki rio sahnelerinde, yanlışlıkla takım arkadaşımı vurup sonra üzülüp bölüme baştan başladığım çok olmuştur.bu gereksiz ayrıntı da bonus olsun.

pro evolution soccer 2011

şampiyon oldu diye bursasporla oynayabileceğiz dediğim oyun. tabi çıkmadan önceydi. türkçe dil seçeneği ile şaşırtmıştır. ilk başlarda her ne kadar sevmesem ve 2010da oluşan önyargıyı devam ettirsem de zamanla sevmiş, arkadaşa hesabı soktuğumda mutlu olmuşumdur. bilgisayar versiyonunu elde etmemle bu mutluluk tavan yapmıştır. ancak fifa içimde uktedir, pes cidden dandiktir. fifa da dandik olm diyosanız şu an oynamak istediğimiz futbol oyunu zihinlerimizdeki ütopyadan ibarettir.
libertadores'i aldık deyip santos'un olmaması, almanları kırmayalım diyerek iki takım eklemeleri, ayrıca millet editten düzeltsin sikerim lisansı şeklinde algıladığım tavır ile bilyon tane amaçsız takım yaratmaları heves kırıcıdır. ancak eski oyunlardan iyi olduğunu söyleyebilirim 2011in. o neydi lan 2009da messi joe cole vesaire kaleden alıp koşup gol atıyoduk.fakat pes hiçbir zaman winning eleven'ın yerini dolduramaz zihnimde. psone'daki winning takibi!

evde oynanan alternatif oyunlar

mcdonalsın hediye ettiği sünger topu duvara çarptırmak suretiyle kendime yaptığım ortalara attığım kafaların haddi hesabı yoktur. ütü masasını kale olarak kullanmışım, annemden sürüsüyle beşlik yemişimdir.
tek çocuk olmanın getirisidir böyle yaratıcılıklar.

medal of honor

ilk playstation 1de oynadığım, pek sevmediğim, oynayacak oyun bulamadığımda airbourne'u yüklediğim ve yapma etme es dediğim seri aynı isimli son oyunuyla beni benden almasa da takdirimi kazanmıştır. Dice yine yapacağını yapmıştır diyecek kadar iyi olmasa da FPS severlerin oynaması gereken bir oyun bence. etraftaki herşey patlayabiliyor ama o grafikler olmamış, sanki alınan beyaz eşyanın kutusundaki köpükler gibi sıçrayan taşlar.önümdeki dağda kurşunlar sayesinde heyelan oluşması falan saçma idi.bir de salak arkadaşlarateş ederken önümden geçip friendly fire diye bağırmaz mı ayar oluyodum, hatta bi elemanın omzuna bıçak sapladım watch your fire dedi.bazı bölümler aşırı zor.ancak geçilmeyecek kadar da değil. yapay zeka ve yukarıda bahsettiğim saçmalık hariç grafikler de iyiydi.modern warfare oynarken yaşadıklarımı yaşattı, bi youndu geldi geçti ama iyi hatıralar bıraktı.oyun bittiğinde daha olumluydu görüşüm ama düşündükçe hatalar ve saçmalıkların farkına varıyorum. medal of honor oyunlarının en iyisi.cod'a göre ise vasat.

fenerbahçe nin harcadığı futbolcular

(bkz: aykut kocaman)

buradan anladık ki futbolcuyken harcanmayıp kurtuldum sananlar umutlarını kaybetmemeli.

görükle

"abi köy dimi." cümlesini sıkça kurdurtan ve anca iki haftada hangisinin nereye gittiğini ilk bakışta çözebildiğim minibüslere sahip, ulan şurda bi burger olsa ne para kırar cümlesini ağızlara getiren, tek caddeden oluşan, istenildiğinde bir ömür geçirilecek imkanlara sahip dinlenme tesisi.ek hizmet olarak uludağ üniversitesi ve mavi balon sineması sunmaktadır.

ajdar anık vs ercik kral

ercik kral daha bizden daha halk içindendir, ajdar ise kendisini burjuvazi ideallere kaptırmış farklı sularda gezendir. erciktir, kraldır, son videosu natink els metırs ile herkese kim olduğunu göstermiştir. ercik wins!

in flames

kalbimizde efsane, gönüllerde bir tane, bazılarının gözünde ise tu kaka gruptur.metalcore'u müzikten saymayan, metallicaya grup mu lan bu deyip sırf kavga etmişler diye dave mustaine'i seven bu insanların tüm çabalarına rağmen alayına in flames we trust der geçerim, geçeriz.

ayrıca stüdyoda olup, facebooktan twitterdan paylaşım yapan, 2011e girdiğimizde yeni albümün heyecanıyla dolacığımızı haber veren gruptur.
albüm çıksın orjinal alırım..şimdi hangi albüm hangi şarkı olayına da girmem.. hepsi güzel hepsi hoş,hayat boş çal in flames coş..