bugün

hakemin verdiği yanlış karar sonrası bir genç kızımızın tepkisi;

"nobran hakem"
yillar once bir galatasaray bursaspor maci sirasinda fark 5 olmasina ragmen babamin torinolu hakana ettigi kufur dun gibi aklimdadir. spiker:s babam:b

s: hakan gidiyor hakan gidiyor hakanin ayagi kaydi topun uzerine oturdu. gs farki 6 ya cikaramadi

b: vay s.ktimin sabani top lan o top uzerine s.cmican vurcan topa lan!
- ayağının pergelini s*keyim
-ulan hakan g.tündeki kıllar kadayıf oldu sen hala gol atmaya çalışıyon. (hakan ın milli maç da çok bariz bir pozisyonu kaçırınca arkadaşın verdiği tepki. )
- kış kış toplar kış kış *.
+harikasın bebeğimm müthişssinn yüzyılın pasıı aooooowwwaaoooo rapajic oleyy sikiyoruz sizii
- birader lafını bil. ağzını topla.
-toplamıyorum ulan pasa bak bee nasıl da sikiyorr rapajic hahhhaaa oleeeuuyy. o. çocuklarııııı hahahahahhh bebeğiimmm müthişsinn
-gel lan dışarı sen!
-geliyorum ulan geliyorum ulan geliyorum be göt!!

kız arkadaşıyla maç izlemeye gelmiş bu densiz arkadaş, dışarı çıkma taleplerine olumlu yanıt vermiş, fakat mekandaki ender fenerbahçelilerden biri olduğunu bilmediği için yaklaşık 10 kadar galatasaraylı taraftar tarafından acımasızca dayak yemiş, sonra da bir adet şişik göz, bir kaç morluk ve patlak dudakla mekana girip kız arkadaşını alıp çıkmıştır.

yahu kavga dövüş falan hiç gelemem, nefret ederim ama, bre densiz ne diye böyle konuşursun, böyle konuşanı da kavga kadar sevmem yani, yersin böyle dayağı.
özgen çay bahçesinde fb-gs maçında arkamda oturan fb'li bir bacının sarfettiği cümle

spiker: alex uzun oynadı aurelio topu indirdi araya giren iliç topu kaptı...
bacı: aptal manyak gerizekalı zenci götü yaa nası kaybeder o topu.
bir üçüncü lig müsabakasında yaşanan olay...
dayı:yav serkan gibi adam nasıl kaybeder bu topu
yanındaki:???

d:yav serkan gibi adamın verdiği pasa bak

y:öyle valla abi

d:yav serkan gibi adam şu çalımı yermi yaa

arkalarında oturan şahıs:dayı hatırlatayım bu 3.lig maçı barcelona maçı değil o serkan dediğinin adı da ismail, Serkan falan değil ronaldinho hiç değil
bir galatasaray - fenerbahçe maçında galatasaraylı bir taraftar bülent akın'a fena saydırmaktadır. bundan 5 dakika kadar sonra bülent gol pozisyonuna girince ve golü atınca küfürbaz seyirci;

-göt et beni büleent, göt et ulaan beni, göt et beee goooll be göt ettin beni be göt oldum be gooll *
o topu karpuz mu sandın, la adanalı hooop, hipnaaa!
trabzonspor-galeti maçı. malum küfürler gırla...

spiker - evet trabzon 2-1 mağlup sayın seyirciler bu arada ceyhun düzeltti baktı kaleye vurdu aut!
yandaki abi - hay a.q o.çocuğuna bak ya küfrettiriyodu beni az daha. bu trabzon adamı yoldan çıkarır abi.

fenerbahçe beşiktaş süper kupa maçı. kezman ibrahim'i attırmış sedyeyle oyundan çıkmış. kulubüye yürüyerek gidiyo. bunu gören gayet arkadaşıyla muhabbet eden beşiktaşlı abinin birden haykırışı.

-yok be olum o daha önceydi. şimdiki başka a.q görsen bacaklar falan taş gib... iyileştin mi o... çocuğu!!
bir gs - fb maçı evimizden 75 ekran tv mizden tarafımızdan izlenmekte ve peder tarafından diğer kanalda annemin brezilya dizisi olduğu halde bu maç kaçarmı hatun diyerek zekirdek çıtlatarak izlediğimiz maçımızın malum anı gelir. hakan topu kaçırır peder kendini tutamaz :
vahh pederim ahh pederim : -ahhh senin annenin mna çam dikim gölgesinde bacılarını öpim
kocanmı var derdin var dien annecik : -ya sabır mevlamm. çocukların yanında dikkatli konuş hödük
vahh pederim ahh pederim : -yav hea hea
...
aradan 90 dk geçer ve uzatmalara gelinmiştir artık. 90 dk geçene kadar küfürlerimiz devam etmiştir tabii.
hakan tarafından 1 gol atılmıştır.
vahh pederim ahh pederim : -hakan anneni çok seviyorum gurban oliimm sana gurbaneyy gurbaneyy
kocanmı var derdin var dien annecik : -çotankkk !!! (dayanamaz ve terliğini pederin kafaya uçurur ammma velakin hakanın seken topları gibi pedere atılan terlikte sekip benim kafaya uçmuştur olan bana olmuştur. )
Bir kafede maç izlemek için toplanılmıştır. Önümüzde yıllardır kahvesine gittiğimiz yeri geldiğinde maç izlediğimiz, yeri geldiğinde oyun oynadığımız ama bu sezon kahvesinde maç izlettirmeme kararı almış insan (b olarak nitelendireceğim insan).
maçın ikinci yarısının ortalarına gelinmiştir.
d- kafedeki delikanlı
b- malum insan

Hakan S. zamansız zıplayarak %100(yazıyla yuzde yuz aç parantez yuzde yuzluk gol kacmasını anlamış değilim kapa parantez) luk golu kacırmıstır.

d- başka zaman olsa 2 metre zıplarsın, kuponu yatırcan ya 10 cm zıplamazsın demi
b- oldu olacak uzun atlamaya sokaydın a.q.

kafe milletinin insanları yerde...
dedeyle galatasarayın oynadığı bir hazırlık maçı izlenilmektedir
spiker:evet top şimdi arif'te arif pas verecek arkadaş arıyor
dedem:ben o topu arif'in g.tüne sokayım futbolcu mu o be kerhaneci herif
ben:heheheheh dede küfür etme bir maçta ya büyütme bu kadar hazırlık maçı bu
dede:hakediyor ki söylüyorum p.şta o lafları
aradan 5 dakika geçer arif güzel bir hareket yapar
dede:hep demişimdir bu arif galatasaray'ın en iyi futbolcusu aferin lan kerhaneci
ben(içimden):ohaa dede ya ne çabuk döndün
danimarka türkiye maçı danimarka gol attı 1-2 saniyelik sessizliği "oleyyyy gooooooooolllllllllllllllll" sesi bozdu.
30 yaşlarında bir kişi * seviniyor ve herkes ona ters ters bakıyor.
bağıran insan: ne bakıyorusnuz kardeşim ben iddia oynadım allahallah ne var?
(birkaç sene öncesi bir galatasaray maçı)
mondragon topu elle oyuna sokuyor.
-- bu mondragon da astoronot gibi pezevenkte boyun filan yok.
elle oyuna sokulan topu marcio kanada taşıma gayreti içinde
-- bu marcio da maymunu ağaçtan indirir o kadar çirkin.
2006-2007 sezonu ilk yarıdaki gs-bjk maçı... eski açık'tan bir takım casus beşiktaş taraftarı kendilerine ayrılan tarafa sızmaya çalışıyorlar. başarıyorlar da... fakat polis bjk ye ayrılan bölüme girmeye çalışıyor ve çarşılı taraflar ayaklanıyor. arkadaki iki kişi:
-biibeer gaaazıııııı lalalalalalalaaaaay lalalalalalaaay...
-bibergazııoley bibergazıııoley...
kaleciye yapılan bir tespıt.

-açarsan bacanı okadar babanın oğluda olsa acımadan sokar.

bütün kahve kopmuştu. ama amcanın için de hiç bir kötü niyet yoktu.
s: spiker
kd: kahvedeki dayı

s : evet sevgili seyirciler maç durdu, sahada iki top var...

kd : bi de hakem üç top.
beşiktaş galatasaray maçı

-ohhooo bu ümit karan sürekli yerde. bir ayakta göremedik. yazık lan şamar oğlanı oldu *
devedikeni: ertuğrul sağlam teknik direktör
kacak: aaaay inanmıorummmmmm
ismini hatırlamadığım iki takımın maçını izlerken ön masadaki iki kişi şunları söyledi:

eleman 1 : oh be oğlum maç 2-1. 3 gol üstü oynamıştım iddaa' da bu maça.

eleman 2 : oo helal lan sana keraneci.

eleman 1 : sağol aga. maç kaçkaç ya?

eleman 2 : ???????

duyan herkes bu andan itibaren maçı bırakıp yerlerde güldü.
90 lı yıllarda bir bursaspor istanbulspor maçında duyulmuş ve duyan 2 sıra kadar taraftarı ikişer sıra aşağı düşürmüş diyolog da değil monolog, feryat:

-hakemmmm, allah belanı götünden versin.
kahvedeki iki ihtiyar;
-ulan ilhan yine kaçirdi a...k...
-dün akşam nina vermedi heralde
- bak bak bak g.tveren!
- abi ayıp oluyo, bayanlar var.
- e öyle ama g.tveren bu futbolcu.
2000 yılı b.dortmund -galatasaray uefa kupası maçı. dortmund'lu bobiç kendini yere atar ve bir türlü kalkmaz. arkalarda oturan sakallı amcamız sandalyeden ayaklanır ve haykırır;

"anana basayım bobiç"