bugün

Bu filmin (bkz: kırmızı muammer)şeklinde de bir devam filmi var sanıyorum. (bkz: Olacak O Kadar) ekibi ağırlıklı olarak rol almaktaydı.
bu güzel filmde sürekli ünlü olma çabalarıyla gündeme gelmeye çalışan recep bülbülses de oynamıştır.
türk filmleri arasında standardın dışında bir komedi filmi olmakla beraber cevat kurtuluş ve sinan bengier suzan avcı gibi isimler de rol almıştır
hiçbir yerde bulunamayan film. yıllardır televizyonlarda da bir kere bile rastlamadım. ya orjinal kayıtları yandı ve kopyası yok yada çok azdı ki bu çok düşük bir ihtimal ama sanırsam bu film vhs videoların kiralandığı dönemde yapılmıştı ve vhs videoları olması gerekir. şu an için ne filme dair bir görüntüye ne de filmi bulana rastladım. en son 90 ların başında star tv de yayınlandığını hatırlıyorum.
nonoş lafını bolca kullanılan bir filmdir. her kullanıldığında nedense annem yarılarak gülerdi. filmi izleyemedim o nedenle, sinir bozucu.
(bkz: muammer güler)**
bir bakıma zampara seyfettin kadar absürd eğlenceli esprilerle döşenmiş, günümüzde televizyonlarında gösterilmeyen, şahsıma göre kült levent kırca filmi. aynı zamanda da, olacak o kadar ın o kemikleşmiş, orijinal kadrosunu da barındıran filmdir, bu kimyagerlere giydirip, kafa bulup; bir sürü komik-absürd ilaç, şampuan isimleriyle izleyenleri yaran film.
sezyum'un türk avatarı olarak tanımladığı levent kırca'lı filmdir. adres de burda.
(bkz: mavi marmara)
levent kırca' nın 80 ' li yıllarda yaptığı mükemmel absürt komedi. evli bir kadınla birlikte olacakken kadının kocası ansızın eve gelir ve muammer mavi boya ile dolu olan küvetin içine saklanmak zorunda kalır.
- karakol amiri : neden maviye boyandığını bize anlatmıyacakmısın
- mavi muammer : çık
- karakol amiri : bir sebebi vardır herhalde
- mavi muammer : hiçbir sebebi yok sebepsiz ara sıra boyanırım ben zevk olsun
- karakol amiri : insan durup dururken boyanır mı kardeşim
- mavi muammer : durup dururken boyanırım ben
- karakol amiri : boyalısınıda ilk defa görüyorum
- mavi muammer : siz ilk defa görüyorsunuz ama ben devamlı boyanırım
- karakol amiri : peki hep maviyemi boyanırsın
- mavi muammer : kırmızı , mavi ne tutarsa ama mavi yakışıyor
- karakol amiri : ey allah'ım çattık
- mavi muammer : severim maviyi
- gazeteci : bir resim alabilirmiyim komserim
- karakol amiri : çek bu mavi cinsi
herkese renkli günler
Hoşbulduk güzel insanlar, Yerim ballarınızı.
şahsıma ettiği hakaret yüzünden tarafımca çaylak yaptırılmıştır. böylelerine dersini vermeye bayılırım.
(bkz: Gel dedin geldim yuppie çavuş)
Sen gel ben seni götürecek bir yer bulurum yuppie kardeş, ama yeter ki gel bak sana kokoreç ısmarlarım hemde yanında bira ile seversin bok yemeyi bilirim.
yaprak yemeyi çok seven yazardır. böyle kallavi yaprak sever. yaprak sarması yani...
Vasat troll yazarımsı. Zaten nick altında ki muhabbetlerden anlayabilirsiniz.