bugün

1937 Bursa doğumlu oyuncu.
türk filmlerinde oynadığı kötü kadın karakteriyle tanınan yeşilçam emektarı.
200'e yakın filmde oynamıştır.
en son göründüğü sinema filmlerinden biri ise ömerçip'tir.
isimden çıkaramayanlar buyursun bunlardan yaksınlar;
http://images.google.com....r&btnG=Resimlerde+Ara
http://festival.ucansupur...w&id=30&Itemid=47
Türk sinemasının femme fetalekadınıdır.Ediz Hun'un suratına bir filmde kezzap döksündür....
kötü rollerin değişmez oyuncusu.yeşilçam'ın sarışın afeti.yahşi bakışları ve hain kahkalarıyla bilinir.
erol tasın kadın versiyonu
oynadığı karakterlerin tüm duygularını izleyiciye aktarabilen, güzel, kadın sinema sanatçımız..
hayranı olduğum sanatçı.. türk filmlerini vazgeçilmez karakter oyuncusudur. hayranlığım neticesinde kendisiyle tanışma fırsatım olmuştur. gerçekten o kadar tevazu sahibi bir insan ki.. filmlerinde oynadığı kötü rollerin aksine sevecen ve içten.. yeni bir suzan avcı gelir mi? ee şimdiye kadar gelmedi bence de zor.. keşke yine filmlerde rol alsa .
döneminde kötü kadın rollerinin adresi, türk sinemasının afeti, şehvet kokan vamp kadını.
bunun seceresini araştırdım * sizle biz arasında pek bir fark olmadığı kadar fark yokmuş aramızda.

ben kendimi yavaş yavaş gölgelerin gücü adına yazılan şiirlerin aksak şairi gibi hissetmeye de başladım aslında. gizli güç, pisişik kalem, farisi gibi, güneş doğunun üstündeyken aydınlanan dünyanın kaygısız fikirbazı gibi.

novakatinamite ilen suzan avcı hanımla görüşmek için güzel bir gün bekliyoruz; fuzuli 'ye ilhamdan yadigar.
Filmlerdeki siyah jartiyerli görüntüleri ile unutulmayacak olan aktirist.
zeki sarışın rollerinde oynamıştır.
izlemeye doyulmazdır.
filmlerde attığı şuh kahkahalarla bir döneme damgasını vurmuş türk sinemasının ilk kötü kadın rolünü oynayan oyuncularından.
aydan şener'in öz teyzesidir.
an itibariyle flash tv'de zambaklar açıyor filminde göz doldurmaktadır. güzeldir. madamdır.tasuladır. (bkz: kambur)
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
geçen gün portreler adlı tv programında hayatını izlediğim oyuncudur. kendisi oyuncu olmak için büyük mücadeleler vermiş, çok şeyden fedakarlık etmiş. helal olsun. kötü kadın rolleri verilse de, üstüne yapışsa da dünya tatlısı bir bayan..
önder somer'in kadın versiyonu. çok güzel bir kadınmış.*
fakat hep arka planda kalmıştır.
Kötü karakterleri canlandırırken kötü kahkahası ile de kulaklarımızı acıtır. Vamp bir görünüşü vardır. Tam anlamıyla bir kötü kadındır; aşıkları ayırır, kızları kötü yola düşürür ve vicdansızdır. şu an 79 yaşındadır.
yeşilççam'ın efsane vamp kadınlarındandır.
farkındalıklı bir sözlük yazarıdır.
tipinden ya bursalı ya trakyalı olduğu anlaşılan bursalı oyuncu. Çok iyi bir oyuncu, çok da güzel bir kadınmış gençliğinde.