bugün

yer : bandırma
mevzu : bandırmanın kurtuluşu
kişiler : arkadaşın babası ( iftaye müdürü )
olay : manga konseri

sevdiğim bir arkadaşımızın babası itfaye müdürüdür . o gün bandırma meydanı beleş konser hassasiyetinden ötürü ana baba günü gibidir . arkadaşımızın babası bir oyana bir bu yana koşturup orginizasyonda önemli bir rol almaktadır . o arada o unutulmaz diyaloglar geçer :

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx: abi buralarda yemek yiyebileceğimiz bi yer var mı ???
abi( arkadaşın babası ): yaww bi gidin kardeşim yaa . manga mı munga mı adı her ne boksa birileri geliyomuş . bizi de sabahtan beri koşturuyolar .
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx : abi manga biziz .
abi( arkadaşın babası ) : mavi ekran ... şangır şungur ...
sanatçıdan anladığı vücut kısımlarını açık seçik görmekten ibaret olan insanların beğenmediği grup. çok lazımdı zaten.
japon cizgi romanlarına verılen genel isim.
nerden başlasam bilemedim pek o yüzden direk çakma olarak dalıcam lafa.

uzun zamandır yoktular ortada sonra bi albüm yaptılar bugün beni benimle bırak şarkısının klibini izledim..

oha dedim bunlara ne olmuş hani bunlar nümetal yapıyolardı,he tamam belki hala yapmaya çalışıyolar ama tiplere nolmuş dedim kendi kendime

solist,bir çin lokantasında ki garsona
gitarist,ilk albümden beri olmak istediği şey olan emo ya
basçı,zaten hep öyle olduğu tiky'ye(rayban lar çok komikti)
davulcu,punkçıya
son olarak dj'de,beyoğlunda biz marjinaliz havalarında fötrle gezinen tiplere benzemiş

onlara yardım etmek isterdim,adam gibi giyinsinler ya oldukları gibi görünsünler yada göründükleri gibi olsunlar konusunda ama adamlar bas bas bağarıyo beni benimle bırak diye,allah yardımcıları olsun..

not:bu arada o bahsettiğim klipte gece çekimleri deftones'un minervasının çakması olmuş bilginize..
Son dönemde popülaritesini ciddi şekilde kaybetmiş olsa da az önce twitter üzerinden beni mutlu etmiş olan grup. Anlaşılan o ki Türkiye bu sene Eurovision'a geri dönüş yapıyor ve temsilcisi de Manga grubu.
Eğer gerçeğe dönüşürse şimdiden başarılar kendilerine.
şarkı sözleri anlamlı olan grup. gayrı ciddi klipler çektikleri için bu anlamlı sözler gölgede kalmıştır.
japonların efsanevi çizgi romanlarıdır.

bunlar olmasa animeler olmazdı , animeler olmasa ne izledik lan ?

manga yazarına ise mangaka denir.
"Ben senden vazgeçmem
Işıkları söndürseler bile korkuma yenilmem
Ellerim kollarım tutmasın isterse
Ben sensiz pes etmem "
görsel
Bir rap sever olarak en sevdiğim rock grubudur.Gerçi rap vokali olan şarkıları da mevcut (bkz: dünyanın sonuna doğmuşum) (bkz: bir kadın çizeceksin)
"Neden örovüzyona bizde katılmıyoruz!!" diye her yıl milletin başını ağrıttığım için bizzat mesajla manganın gelecek yarışmada katılacağını öğrendim. Hala We Could Be the Same dinleyen biri olarak hazır olda bekliyorum. iyi işler çıkaracaklar inşallah.

(çok boş bir entry yazmış gibi hissettim)
çağrıştırdığı;
1-Bleach
görsel
http://2-https://youtu.be/6qRQm2QXDAs
Açık ve bariz eurovision'da ki en iyi sahne manga'nın ki idi. Çok ta başarılıydılar. Çocukların yüzündeki heyecanı ve gururu görmek bile yeterdi. Onların dereceye bile ihtiyacı yok. Zaten bizim için çok daha değerliler.
Cevapsız sorular adlı şarkısı hiçbir zaman eskimeyecek evet.
Eurovision yarışmasında hakkını yediler bu grubumuzun. Kesinlikle 2. Değil 1. Olmalıydık. 1. Olarak gerizekalı birini yaptılar.