bugün

görsel
Bir ay olmadı lise son sınıf öğrencisiyim. Arkadaşlarla 9 10 kiş counter oynamaya gittik. Kaçmak gibi basit bi liseli eyleminden kınama yedik.
bir zamanlar devamsızlık.
okuldan kaçan öğrenciye okuldan uzaklaştırma vermek. ulan adam zaten okuldan uzaklaşmak için kaçıyo senin okula bağlama cezası falan vermen lazım.
saçma suçlardır.

ayrıca görseldeki yazıda elemanın kınama cezası alıp zar zor sildirttiği yazıyor. ancak kınama cezası sicile işlenmez. yani bir yerden silinmesi gibi bir durum olamaz.
"ders sıkıcı di mi?" diyen hocaya
"evet" demem. ciddi ciddi kadın disipline sevk etmişti. regl dönemi miydi acaba.
Okul dışında okula yakın yerde sigara içmeye verilen disiplin suçudur. Belirli bir metreye kadar içemezmişsin müdür yardımcımız öyle demişti amk. Sırf bu yüzden 12 tane arkadaşım toplu kınanmıştı.
okul kurucusu japonun fotoğrafını komik suratlı dede kartpostalıyla değiştirdik. sonuçta bir şey olmadı. en saçması buydu, yoksa daha neler neler var.
sene 2001, lise son sınıfım, okul da yatılı. ramazan bitmek üzereydi, hatta kadir gecesiydi. iftarı yaptık. sonra ben tek başıma uygun bir sotede yaktım sigaramı. bazı nedenlerden dolayı sigara içmeye hep tek çıkardım. ama o akşam ne şanssa bütün ekip bir anda yanıma doluştu. biraz gak guk ettim ama fayda etmedi, topluca tüttürdük. yine mal gibi hep beraber etüde çıkarken koridorda yurt müdürüyle kafa kafaya geldik. elinde bir kutu; “ kadir geceniz mübarek olsun beyler, alın birer lokum bakiim” dedi. aldık, hiç bir şey olmamış gibi çekti gitti. düpedüz yakalandık ama gık demedi adam. gecenin bereketi filan diye geyik yaptık arkadaşlarla. derken bayram dönüşü ilk gün sabah sırada gür bir sesle anons edildi isimlerimiz. hepimiz uzaklaştırma yedik. o lokumu yemeyecektik...
Lise 1 de kizlardan pecete istedim diye disipline gitmistim. Kizlara sapiklik yapan yanimda oturan kisiydi, benim sucum ayni sirada oturmak. Iftiraya kurban gittim. Lise bitene kadar takdir tesekkur alamadim iki kasar yuzunden.
Okuldan kaçıp kebap yemeye gitmiştim.