bugün

60 dakikalık bölüm uzunluğu performansı düşürecek gibi görünüyor. ama hala komik.

(bkz: ezgi asaroğlu için çocuğumu keserimci fraksiyon)
mükemmel bir dizi. gülme efekti olmayan ve dolayısıyla ne zaman güleceğime benim karar verdiğim akıl dolu esprilerin olduğu dizi. umarım ne çok popüler olur ne de dizi tutulmadan yayından kaldırılır.
Müthiş , harika ötesi bir dizi kesinlikle izlemeyi tavsiye ediyorum. O film kılişelerini tiye almalar olsun espiriler olsun müthiş harika bir dizi.
alıntı spoiler

"mecnun:ne yapıyosunuz abla?
-intihar ediyoruz oğlum.
-o taşlar çok küçük ama çekmez sizi
-daha büyüğünü bulamadık ki oğlum
-olmaz mı abla şöyle bi bakın hele

mecnun:babası nerde abla bu çocuğun
-şeytan görsün yüzünü,çocuğun okulundan flüt istemişler,ben çocuğuma nasıl flüt alamam diye son parasını da meyhanede yedi
-peki,al abla sen bunu,çocuğa flüt alırsın
-bu yetmez ki oğlum,yan flüt istediler
-okuldan yan flüt mü istediler,yuhh!! "

kasiyer kız:hırsızsınız galiba
yavuz hırsız:evet ama ben kendime daha çok performans sanatçısı diyorum
kasiyer kız:müsaade ederseniz güvenliği çağırıcam
yavuz hırsız:tabi müsaade sizin

alıntı spoiler
akşam ki bölümü süperdi 4. bölüm gerçekten güzeldi yan karakterler daha sağlam oldu bu bölümde düzelttiler yani aferin. şimdi tek eksik olarak leyla ile mecnun un başbaşa kalabileceği daha çok diyaloğa girebileceği sahnelere geldi. çünkü böylece dizi daha güzel olacak. duygusal müziğide daha çok kullanmak gerekir çok güzel çünkü müziği.
4. bölüm bayağı komikti yani.
bu kadar çok entry girildiğini görünce dirildiklerini sandığım fakat trt 1 de yayınlanan bir dizi olduğunu öğrenince rahatladığım kişiler veya şu anki duruma göre dizi.
(bkz: yapma demiyorum hobi olarak yine yap) repliğiyle sözlüklere bu bölüm de selam çakmış dizidir.

ancak 4. bölüm gerçekten çok fıstı. ilk 3 bölümde sesli güldüren diziye noldu? hayır bi de eşi dostu arayıp "olum nasıl olsa elenicez, bari maçtan sonra keyfiniz yerine gelsin" deyu zorla izletmiştim.

zaten maşallah dediğim 3 gün yaşıyor amk.
leylayı kimse tanımazdı mecununun aşkı olmasaydı.
--spoiler--

okul güzelmiş ya. büyük falan. rahattır yani.

en düşük taban puanı kaç olur ki buranın.

--spoiler--
komik dizidir. izleyin.

--spoiler--
hırsız yavuzu kaçıran kötü adam onu sandalyeye kelepçelemiştir. kamera kelepçeye döner. bildiğin pembe tüylü fantezi kelepçesi. *
--spoiler--
+ bu böyle yetişmicek. sen suyu ısıt.
- hangi suyu?
+ ne biliyim hangi suyu. ebeler öyle diyorlar ya filmde. sonra napiyolar bilmiyom. sıcak su olsa hallederdik işte.
tavsiye üzerine keşfedilen bir hayli komik dizi. yalnız leyla da bir sıkıntı var gibi. o kadar muhteşem oynayan oyuncular içinde sanki sırıtıyor, olmamış dedirtiyor. hep aynı ifade, aynı donukluk. neyse efendim yine de izlettiriyor kendisini.
+ şimdi tam istihdamla fiyat istikrarı arasınki ilişki... ah evladım ne zmn geldin hiç fark etmemişmiz. sohbet ediyorduk da.
- sohbet mi? ne pis bi sohbet anlayışınız varmış sizin ya.
4 bölümdür, gülmekten karın kası yapmamı sağlayan dizi.
muazzam espiriler vardır. aşırı doğaldır.
adamlar stanley kubrick espirisi bile yaptılar ya.
spoiler
bakkalın üstünde otomatik portakal yazması
----
ha bir de, bir replik vardı son bölümde.
leyla baksana ne aldım. Bak, sana ne aldım!

bu arada aklıma takılan bir şey var. bir bölümünde iskender arabayı iterken, sub tropikal diyordu. * komikti fakat bilgimin yetmediği bir espiriydi sanırım.
trt'nin yeni dizisi olmalı. ecayib derecede kaliteli, komik kendisi. beğendik kısaca.
başkaları da beğensin, reytingleri güzel olsun, özel tv kanalına satılsın, dizinin anası bellensin istemiyoruz. evet.
4. bölümde ibrahim tatlısesin flütlü filmine (flütlü film ne lan? entryi bitireyim kendimi asmaya gidicem) gönderme yapılmış ve gülümsetmiştir.

http://www.vidivodo.com/2...m-tatlises-ogluna-flut-al
--spoiler--
arda: gene eskisi gibi miyiz? ben sana gene aşkım,sevgilim,hacı,moruk,hafız diyebilecek miyim?
--spoiler--
kız istemeye liseden kalan ceketle gitmek,babasının mecnuna kızı hobi olarak yine sev demesi ve daha niceleri ince düşünülmüş senaryo yeni kaygısızlar olma yolunda ilerler umarım.
izlenilesi trt yapımı.
bazıları gerçeklik arar dizilerde. "bu ne kadar saçma bir dizi, değiştir şu kanalı!" der bizim insanımız. ama sonuçta dizi bu arkadaş. ben güldükten sonra ha saçma olmuş ha gerçek, ne farkeder. bu yapıma yakışıyor böyle oluşu. takipteyiz merkez.
--spoiler--
yurtdışında topal bi doktor varmış, ona bir gitsem düzelecemde .
--spoiler--
izlerken çekimleri ile Scrubs ı hatırlatan son günlerin en kaliteli dizisi
mecnun mektup yazmaya çalışır, tıkanır... dudaklarından gayri ihtiyari aşağıdaki sözcükler dökülür, mevzuyu fevkalade özetler *
--spoiler--
- leyla!
- böyle bi şey olamaz yaa!
--spoiler--
geğiren, çatalı görünen, osuran, kaba saba, neredeyse halk düşmanı grotesk tipitiplerin, muhafazakar düşünme biçimine hizmet eden esprilerin, gülme efektleriyle desteklenmeye çalışılan hiçbir ve hiçbir özgünlük barındırmayan düpedüz amerikan menşeili repliklerin, oyunculuk açısından ilkokul müsamerelerinin bile daha seyredilir olduğu komedilerin,
komikliği aşağılama ve dalga geçmeyle muadil tutan copy paste yöntemine sırtnı dayayan dizilerin yanında leyla ile mecnun dizisi; oyunculukları,esprileri, kurgusu ve yönetimi ile absürd komedinin tam da hakkını veren çoooooook keyifli ve kaliteli bir dizidir.
tabi recep ivedik mizahına tav olmuş, yahşi cazibenin cazibesine! kapılmış, nuri'nin tüm sevimsizliğine rağmen gülebilmeyi başaran izleyiciye absürd!!! gelecek ve beyenilmeyecektir haliyle.
bu akşam yayınlanacak yeni bölümünü merakla beklediğim dizidir. şunu da belirtmeden edemeyeceğim ki buralar hep entry dolacak. yaran leyla ile mecnun replikleri diye başlık bile açılabilir ileride.*